Svajojančioms apie odos jaunystę metas atsigręžti į mokslo pažangą

2016 m. lapkričio 14 d. 13:41
Svajojate jauną ir gražią odą išlaikyti iki žilos senatvės? Pagalbos ieškoti tokiu atveju turėtumėte ne tik virtuvėje: namuose atliekamos jauninamosios procedūros dažniausiai nebūna tokios veiksmingos kaip norėtųsi. O ir reklamuojami kremai neišpildo visų lūkesčių. Ką tokiu atveju daryti? Norint išlaikyti odos jaunystę, šiandien būtų nuodėmė neatsigręžti į mokslo pažangą. Odos atjauninimo procedūros lazeriu populiarėja ne be reikalo. Jos yra gerokai efektyvesnės nei kremai nuo raukšlių, o gijimas ir rezultatai daug greitesni nei po plastinių operacijų.
Daugiau nuotraukų (2)
Apie dvi populiarias lazeriu atliekamas procedūras, skirtas odos atjauninimui – fotorejuvenizaciją ir frakcinį odos atnaujinimą pasakoja „Kardiolitos“ klinikų gydytoja dermatovenerologė Renata Kliunkienė.
– Moterys rudenį labiau domisi odos atjauninimo procedūromis po vasaros poilsio. Kas yra toji sparčiai populiarėjanti fotorejuvenizacija?
– Tai veido odos atjauninimo procedūra, kurią patariama atlikti moterims sulaukus 30-ies metų arba esant ypač problemiškai veido odai.
Ši procedūra gera tuo, jog jos metu nepažeidžiamas odos paviršius ir atliekama naujos kartos lazeriu.
Lazerio spindulio šviesa prasiskverbia į giliąją odą (dermą) nepažeisdama epidermio (viršutinio odos sluoksnio) paviršiaus. Odoje esantys chromoforai (melaninas, oksihemoglobinas) sugeria lazerio spindulio šviesą, sukeldami terminę audinio destrukciją, skatina kolageno sintezę.
Atjauninimas atliekamas siekiant sumažinti raukšles ir išsiplėtusias poras, skaistinti veido ar iškirptės srities odą, suteikti vadinamojo „liftingo“ – odos patempimo efektą.
– Ką pacientės jaučia procedūros metu ir kiek jų gali prireikti?
– Procedūros metu jaučiamas lengvas šilumos pojūtis, tačiau skausmo pojūčio tikrai nėra. Inovatyvių technologijų pagalba oda vėsinama specialiu lazeryje integruotu šaldymo bloku. Lazerio spindulio šviesa suaktyvina kraujotaką, stimuliuoja fibroblastus, kurie skatina kolageno bei elastino skaidulų gamybą, oda tampa stangresnė ir lygesnė.
Procedūrų skaičius priklauso nuo odos būklės bei norimų rezultatų, tačiau dažniausiai reikia 2 – 3 procedūrų. Rekomenduojamas intervalas tarp gydymo procedūrų yra nuo 4 iki 6 savaičių. Rekomenduojama bent 3 – 4 savaites iki gydymo vengti ultravioletinių saulės spindulių planuojamoje gydyti vietoje, taip pat nenaudoti savaiminio įdegio kosmetikos priemonių.
– Po tokios procedūros, ko gero, būtina odą saugoti, nes ji tampa jautresnė?
– Po gydymo oda gali būti nežymiai paraudusi, kaip po deginimosi saulėje, bet minėti nusiskundimai išnyksta per parą. Kelias savaites po atliktos procedūros net ir šaltuoju metų laiku rekomenduojama naudoti saulės apsauginį kremą su SPF 15 ar daugiau.
– Nėščiosioms tokia procedūra galima?
– Deja, ši lazerinė procedūra neatliekama nėštumo, žindymo periodu, sergant ligomis tokiomis kaip cukrinis diabetas, ŽIV, esant kraujo krešumo sutrikimams, pasireiškus herpes virusinei infekcijai, esant onkologiniams procesams ir sergant kitoms ligoms. Jas turi įvertinti konsultuojantis gydytojas dermatovenerologas.
– Teko girdėti ir apie kitą odos atjauninimo procedūrą – frakcinį odos atjauninimą. Kuo ji skiriasi nuo pirmosios aptartos?
– Frakcinio odos atnaujinimo metu, skirtingai nei atliekant fotorejuvenizaciją, odos paviršius yra pašalinamas. Toks likimas laukia apie 5 procentų odos paviršiaus.
Tačiau, žinoma, lazeriu galima atlikti ir pilną odos atnaujinimą. Tokiu atveju pašalinamas visas odos paviršius. Procedūra skausmingesnė, gijimo periodas ilgesnis. Vidutiniškai prireikia 2 savaičių odos atsigavimui, atsistatymui. Vėliau rekomenduojama speciali priežiūra, ypač saulės vengimas siekiant užkirsti kelią pigmentinių dėmių atsiradimui.
– Skamba ne itin maloniai. Po tokio odos paviršiaus pažeidimo nelieka randų?
– Nereikia išsigąsti. Frakcinis odos atjauninimas tampa viena populiariausių grožio procedūrų visame pasaulyje. Tai geriausias pasirinkimas, jei nenorite didelių chirurginių intervencijų. Ją atliekant kur kas sumažėja komplikacijų skaičius, sveikimo laikotarpis taip pat gerokai trumpesnis. Po šios procedūros oda gali atrodyti jauniau net dešimtmečiu, o randų ar pigmentinių dėmių atsiradimo taip pat nereikėtų baimintis. Ši procedūra patvirtinta klinikiniais tyrimais, todėl yra visiškai saugi.
– Kaip procedūra paveikia odą? Kokias problemas išsprendžia?
Šia procedūra iš tiesų saugiai ir veiksmingai lyginamos raukšlės, mažinamos išsiplėtusios poros. Taip pat naikinamos pigmentinės dėmės, gerinama saulės pažeistos odos būklė, gydomi aknės sukelti ar dėl kitų priežasčių atsiradę randai. – Detaliau papasakokite, kaip vyksta frakcinis odos atnaujinimas?
– Lazeris odai siunčia impulsus, kurie veikia tik tam tikras jos dalis ir suformuoja tūkstančius mažyčių „stulpelių“. Aplink esantys audiniai lieka nepažeisti. Taip skatinama kolageno gamyba ir naujos, švelnios odos ataugimas. Kadangi aplink esantys audiniai lieka nepažeisti, paveikiama tik konkreti raukšlelė, gijimas tampa greitesnis, sumažėja pigmentacijos pakitimų ir randų susidarymo rizika.
– Kiek laiko po procedūros praeina, kai jau galima drąsiai eiti į viešumą?
– Gydymo žymės beveik nematomos jau po 3-7 dienų.
– Spėju, kad šiuo atveju vienos procedūros odos atjauninimui taip pat gali nepakakti?
– Norint pasiekti maksimalų atjaunėjusios odos efektą, gali prireikti 3-8 procedūrų su 1-2 mėnesių pertraukomis, tačiau priklausomai nuo odos būklės, gali pakakti ir 1 procedūros.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.