Pagal klinikinį tyrimą, paskelbtą Klinikinės mikrobiologijos leidinyje, šis daiktas – puiki dirva daugybei bakterijų. Kodėl? Kempinės nuolat būna šiltoje ir drėgnoje aplinkoje, o tai, žinoma, ideali aplinka mikroorganizmams veistis.
Tiesa, patys baisiausi dalykai prasideda, kai jūs atsistojate po dušu ar įlipate į vonią. Bakterijos patenka iš kempinės ant odos ir gali sukelti rimtą infekciją .
Aišku, baimintis reikia ne tik bakterijų, bet taip pat pelėsių ir kitų grybelių. Jie taip pat kaupiasi kempinėse, o jūs kruopščiai juos įtrinate į odos poras. Ypač jei kempinės nekeičiate kas dvi savaites.
Blogiausia scenarijus naudojant kempines gali nutikti, jei patrinsite savo veidą ar kitą ką tik nuskustą kūno plotelį. Bakterijos ir grybeliai per odos pažeidimus pateks tiesiai į kraują.
Taip teoriškai įmanoma „pasigauti“ net sepsi.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras savo leidinyje apie asmens higieną taip pat informuoja, kad jeigu oda labai jautri, plona, reikia rinktis švelnesnę kempinę, jei oda labiau užsiteršusi ir yra storesnė, galima naudoti šiurkštesnę kempinę. Tačiau Geriausia ir nekenksmingiausia naudoti natūralių pluoštų kempines, tada nebus pavojaus atsirasti odos mikro traumoms ir alerginėms reakcijoms.
Reikia neužmiršti po kiekvieno prausimosi kempinę išdžiovinti, nes drėgmėje ir šiltame
patalpų ore gali pradėti veistis pavojingi mikroorganizmai, kurie gali sukelti pūlingas
odos ligas.