Šalies čempionės trauma nesustabdė. Dabar ji įkvepia pokyčiams kitus

2016 m. rugsėjo 19 d. 19:06
Elzė Laužikaitė
Jau daugiau nei 16 metų profesionalia sportine veikla užsiimanti Jolanta Verseckaitė – puikus ištvermės ir atkaklumo pavyzdys. Pirmą kartą su lengvąja atletika moteris susidūrė dar mokykloje. Ši pažintis buvo lemtinga, nes vedama vis naujų pergalių bei aukščiausių rezultatų siekimo Jolanta tapo daugkartine Lietuvos čempione, Europos ir įvairių tarptautinių varžybų dalyve, prizininke bei nugalėtoja.
Daugiau nuotraukų (4)
Sportininkė tvirtino, kad tik nuoseklus ir sunkus darbas ją atvedė ten, kur yra dabar. Šiuo metu Jolanta treniruojasi su Italijoje gyvenančiu treneriu, taigi 1–2 kartus per mėnesį tenka skristi į svečią šalį. Joje daugybę pasaulinio lygio sportininkų parengęs treneris Michele Basile įvertina trišuolininkės fizinę būklę ir sudaro naujus treniruočių planus.
Ėmėsi naujo projekto
Tiesa, aktyviai sportuodama moteris patyrė rimtą traumą – menisko trūkimą, teko operuoti. Tačiau tai jos ne tik nesustabdė, priešingai – tik dar labiau pastūmėjo į priekį.
„Buvo metas, kai dėl traumos turėjau daugiau laisvo laiko, todėl norėjau panaudoti prasmingai veiklai.
Prisidėjo ir pažintis su „Adidas“ grupe, kurios kampanijos tikslas suburti moteris sportuoti.
Esu moteris ir puikiai suprantu, kokius tikslus kiekviena iš mūsų sau keliame, kaip norime atrodyti ir kaip jaustis.
Tad savo žiniomis stengiuosi atskleisti gražaus ir sveiko kūno paslaptis, pabrėžti dailias kūno linijas, bet kartu ir stiprinti silpnąsias kūno dalis“, – apie idėją tęsti iniciatyvą suburti moteris ir atverti sporto studijos moterims duris pasakojo sportininkė.
Pagrindinė klaida – greito rezultato troškimas
J. Verseckaitė teigė, kad pagrindinė moterų daroma klaida yra noras iš karto matyti krintantį svorį ir mažėjančias kūno apimtis. Pasak jos, svarbu suvokti, jog pagrindinis tikslas turėtų būti ne skaičius svarstyklėse, o nuoširdus pokyčius lemiantis darbas.
„Tikslas neturėtų būti skaičius svarstyklėse, o jūsų kelias iki to – aktyvus judėjimas, subalansuota mityba, pozityvios mintys.
Kai rasite pusiausvyrą tarp visų šių dalių, netrukus skaičius svarstyklėse jus maloniai nustebins“, – patarimais pasidalijo trenerė.
Nors yra daug teorijų, kiek laiko užtrunka naujo įpročio atsiradimas, Jolanta tikino, kad svarbu ne tik laikas, bet ir žmogaus noras pasiekti užsibrėžtą tikslą.
„Viskas priklauso nuo žmogaus noro ir elgesio. Gyvenime gausu pavyzdžių, kurie gali nulemti mūsų pačių sąmoningą elgesį: norą aktyviai judėti, sveikai maitintis, saugoti geras fizines savybes, o tai padėtų išlaikyti jaunatviškumą, energiją, puikią savijautą.
Vieniems tai pajusti užtrunka lėčiau, kitiems greičiau, svarbu, kad įprotis formuotųsi jūsų mintyse, tuomet paskui seks ir jūsų elgesys, formuojantis sveiką asmenybę ir aktyvią gyvenseną.
Pirmiausia moterys turi skirti laiko sau. Kai įtemptoje dienotvarkėje atrasite laiko savo kūnui, netrukus pamatysite, kaip greitai jis jums atsidėkos.
Reguliarumas ir noras pasiekti tikslą, kurį esate užsibrėžusi, – raktas į dailias kūno linijas“, – teigė pozityvumu trykštanti Jolanta.
Apie menisko traumas
Kelio sąnario menisko plyšimai – viena dažniausių sportinių traumų, kuri rimtai sutrikdo kelio sąnario funkciją. Bet kuri veikla, kai kūnas sukasi į vieną pusę, o koja lieka atremta į žemę ir stabili kūno atžvilgiu, gali baigtis tokiu sužeidimu.
Meniskas atlieka tarpinės funkciją – sušvelnina smūgius, tenkančius sąnariui, stabilizuoja kelį.
Dažniausiai meniskas plyšta krepšininkams, futbolininkams, bėgikams, tenisininkams, kovų ir kitų sporto šakų atstovams ar mėgėjams. Taip pat meniskas gali plyšti keliant ką nors labai sunkaus ar tiesiog dėl senatvinio nusidėvėjimo.
Pirmoji pagalba patyrus kelio traumą turėtų būti ramybė, šaltis, kompresija ir pažeistos kojos laikymas pakėlus. Tolimesnis gydymas priklauso nuo pažeidimo.
Gali būti skiriamas konservatyvus gydymas – akcentuojamas traumuojančių veiksnių pašalinimas, judesių amplitudės per kelio sąnarį atkūrimas, šlaunies raumenų jėgos atkūrimas bei palaikymas specialiais pratimais, kurie netraumuoja ir nedirgina kelio sąnario. Esant reikalui gydymo pradžioje medikai skiria nesteroidinių vaistų nuo uždegimo ir skausmo.
Operacinis gydymas taikomas, kai pažeidžiamos kelios vidinės kelio sąnario struktūros, plyšta priekinis kryžminis raištis, koja „užstringa“ dėl plyšusio menisko, arba kai konservatyvus gydymas būna neefektyvus.
meniskasTraumaJolanta Verseckaitė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.