Deja, kol gydytojai pataria didinti nuskausminamųjų dozę, žmonės susiduria su problema, kad skausmas vis tiek sugrįžta. Kodėl? Nes ibuprofenas jo neišgydo.
O justhealthylifestyle.com perspėja, kad šis vaistas net gali būti toksiškas širdies raumeniui.
Nors ibuprofenas yra priskiriamas prie mažiau toksiškų medžiagų, tačiau taip pat turi nepageidaujamų efektų. Jį vartojant kyla virškinamojo trakto kraujavimo ir inkstų pažeidimo rizika.
Vartojant dideliais kiekiais, didėja kraujo spaudimas, o tuo pačiu ir širdies smūgio bei insulto tikimybė. Tad JAV Maisto ir vaistų administracija rekomenduoja ibuprofeną vartoti mažais kiekiais ir trumpą laiko tarpą.
Didesnę riziką ibuprofenas kelia asmenims, kurie vyresni nei 40 metų dėl su amžiumi didėjančios širdies ir kraujagyslių ligų rizikos.
Alternatyva – ciberžolė
O jei skausmai nereikalauja specifinio gydymo, verčiau rinktis natūralias priemones. Pavyzdžiui, ciberžolę. Šis augalas naudojamas daugelyje Azijos šalių ir žinomas kaip 600 sveikatos klausimų sprendimo būdas.
Sumaišykite vieną šaukštą ciberžolės miltelių, puodelį medaus ir stiklinę citrinos sulčių. Išmaišykite mediniu šaukštu.
Šį mišinį laikykite stikliniame inde šaldytuve. Arbatinį šaukštelį jo dėkite į šiltą vandenį arba arbatą ir gerkite tris kartus per dieną.
Tai – puiki skausmų profilaktikos priemonė. Be to, stiprina imunitetą.
Įrodo ir moksliniai tyrimai
Papildomos ir alternatyvios medicinos leidinyje išspausdintame tyrime nurodoma, kad ciberžolė yra veiksminga priemonė gydant osteoratritą.
Tyrime dalyvavo 109 pacientai, kuriems diagnozuotas kelio osteoratritas.
Dalis tiriamųjų gavo 800 mg ibuprofeno dienos dozę, likę 2000 mg ciberžolės. Bandymas tęstas 6 savaites.
Vartojusiųjų ciberžolę patiriamo skausmo vertinimas buvo ryškiau pakitęs nuo pradinės stadijos nei tų, kurie vartojo ibuprofeną.