Tyrėjai peržvelgę 1700 tiriamųjų duomenis išsiaiškino, kad veido raudonį, pavartojus alkoholio, 2.27 karto dažniau patiria tie, kurie serga hipertenzija.
Seniai žinoma, kad alkoholio vartojimas turi įtakos kraujospūdžio kitimui. Vos patekęs į organizmą jis metabolizuojamas ir išsiskiria acetaldehidas.
Šis junginys pasižymi raminančiu poveikiu, be to, išplečia kraujagysles, tad kraujospūdis krenta.
Tačiau alkoholiui pasišalinus iš organizmo, organizmas greitai grįžta į buvusią padėtį, o kraujospūdis gali padidėti dar labiau nei prieš vartojant alkoholį.
Kitaip tariant, nedideli alkoholio kiekiai pradžioje atpalaiduoja kraujagysles, tačiau antroje stadijoje tos pačios kraujagyslės susitraukia, o kraujospūdis, kaip jau supratote, ima kilti.
„Taigi, hipertenzijos rizika padidėja tarp tų asmenų iš kurių organizmų acetaldehidas neefektyviai pašalinamas iš organizmo“, – teigė tyrimo bendraautorius dr. Jong-Sung Kim.
Raudonas vynas ir tamsieji spiritiniai gėrimai labiausiai turi įtakos veido raudoniui. Tačiau alkoholis ne vienintelis išraudimo provokatorius. „Tai gali nulemti ir aštraus ar karšto maisto valgymas, emocijų kaita“, – teigė Jeilio medicinos mokyklos medicinos mokslų daktarė Mona Gohara.
Nors yra būdų valdyti veido raudonį, vaisto kol kas dar nėra.
Tad vienintelis patarimas – pasekti nuo ko išrausta veidas ir stengtis to vengti. Moterys visuomet, žinoma, gali įsigyti gerą maskuoklį.