W poza vaikui patogi žaidžiant – jam nereikia pastangų pusiausvyrai išlaikyti, pakanka skirti dėmesį vien žaisliukams.
Tačiau ši poza – labai ydinga.
Taip sėdėdamas vaikas neturi galimybės aktyviai judėti visu kūnu, perkelti svorio iš vieno šono į kitą, laisvai sukiotis. Taip gana sunku pasiekti toliau esančius žaisliukus.
Vaikui svarbu išmokti perkelti kūno svorį ir laisvai sukiotis, kad įgytų gyvybiškai svarbius įgūdžius palaikyti pusiausvyrą ir išmoktų tiesiai sėdėti (tai labai svarbu vėliau mokantis rašyti).
Jeigu vaikas mėgsta sėdėti W poza, jo dvipusės koordinacijos vystymasis gali atsilikti. Vėliau tai gali sulėtinti protinių gebėjimų raidą, gali kilti problemų piešiant, rašant, taip pat sunkumų šokinėjant per šokdynę, metant kamuolį ir pan.
Dėl varlytės pozos taip pat gali sutrumpėti ir sukietėti klubų, blauzdų raumenys, gali susiformuoti eisena su iškrypusiomis į išorę pėdomis, suaugus tikėtini nugaros skausmai. Kai kurie tyrimai sėdėjimą W poza sieja su plokščiapadystės išsivystymu.
Ką daryti?
Jeigu jūsų vaikas dažnai sėdi šia poza, tai gali reikšti bendrą raumenų neišsivystymo problemą, dėl to gali formuotis ydinga laikysena, vėluoti raida.
Reikėtų vaiką skatinti ant grindų sėdėti kitomis pozomis – kojos į šoną, kojos, ištiestos į priekį, turkiškai, ant žemos kėdutės. Svarbiausia – nenusileisti.
Jeigu vaikui sunku sėdėti ant grindų bet kokia kita poza, išskyrus varlytės, būtina kreiptis į gydytoją, kad patartų, kaip koreguoti kūno padėtį.