Nuotaikų svyravimai, padidėjęs apetitas ir jautrumas, sumažėjęs libido paprastai siejami su vadinamu PMS (prieš menstruacinio sindromo simptomais). Prieš mėnesines lytinių hormonų— estrogenų ir progesteronų, kiekis stipriai sumažėja, o tai įtakoja moters savijautą.
Tačiau lytinių hormonų kiekis priklauso ne tik nuo ciklo taip pat nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir kontraceptinių priemonių pasirinkimo.
Grožis svarbus giminės pratęsimui
Pasibaigus mėnesinėms estrogenų kiekis didėja, moteris jaučiasi energingesnė, laimingesnė. Artėjant ovuliacijai, pasiekiamas estrogenų pikas. Jaučiamas padidėjęs seksualinis potraukis, be to, tyrimai rodo, jog vyrams šiuo metu moteris atrodo patrauklesnės nei kitais ciklo laikotarpiais.
Taip sutvarkyta gamtos, nes tai tinkamiausias laikas apvaisinti moterį ir pratęsti giminę. Antroje ciklo dalyje estrogenų kiekis mažėja.
Skausmas lytinių santykiu metu
Mažėjantis estrogenų kiekis, įtakoja seratonino, laimės hormono, gamybą, atsiranda nuovargis, irzlumas. Makšties gleivinė išskiria mažiau gleivių, gali būti jaučiamas makšties sausumas ir skausmas lytinių santykių metu.
Šiuo laikotarpiu dažnai atsinaujina pienligės simptomai, nes aplinka makštyje pasidaro palanki candida grybeliui augti. Pagausėja išskyrų, pradeda niežtėti ir perštėti makštį.
Šie simptomai prasidėjus mėnesinėms dažniausiai praeina. Kartais jie nebūna labai ryškūs ir juos galima prakentėti. Kitais atvejais niežulys, perštėjimas, deginimo jausmas būna tokie stiprūs, kad 3-4 dienos atrodo kaip visa amžinybė.
Po 20 min. pasaulis bus gražesnis
Susidūrusioms su šia 4 dienų amžinybe „Tantum Rosa®“ yra nepakeičiama priemonė padedanti greitai malšinti makšties niežulį, deginimo pojūtį ir skausmą. „Tantum Rosa®“ poveikis pasireiškia praėjus vos 20 min. po apsiplovimo.
Hormonų svyravimo įtakoti negalime, tačiau galime imtis atitinkamų veiksmų padedančių išvengti jų sukeliamų nemalonių pojūčių. Kiekviena diena yra svarbi ir turi būti nugyventa su džiaugsmu. Jūs galite kontroliuoti makšties niežėjimą ir perštėjimą!