4 mitai apie mitybą, nepadedantys lieknėti

2014 m. lapkričio 20 d. 10:20
lrytas.lt
Mitai apie mitybą dažniausiai sukurti ir išplatinti tų, kurie niekada į ją nesigilino. Dauguma jų tokie seni, kad priimami kaip neginčytina tiesa nepaisant to, kad neturi jokio pagrįsto paaiškinimo. Vadovavimasis dezinformacija ne tik nepriartina Jūsų prie išsvajotų kūno formų, bet dažnu atveju netgi atitolina. Štai todėl labai svarbu žinoti tikrą tiesą, o ne kažkieno sukurtus mitus.
Daugiau nuotraukų (1)
1 mitas: Jei nori atsikratyti svorio, negalima valgyti po šešių
Tiesa: O jei dirbate iki 18.00? Jei pavalgysite 17.30, tai lieknėsite, o jei 18.30, tai jau storėsite? Dietologai rekomenduoja paskutinį kartą valgyti likus 2–3 val. iki miego. Tačiau per tiek laiko skrandis spėja suvirškinti nedidelį lengvo maisto kiekį ir atsigulti vėl galime alkani. Vis dėlto dietologai labai retai yra tie žmonės, kuriems patiems reikia atsikratyti nereikalingo svorio ir tirpdyti riebalus. O man – reikia. Jokios kitos profesijos atstovai nesumažina riebalinio sluoksnio taip, kaip sumažiname mes – sportininkai.
Iš tiesų, paskutinį kartą galite pavalgyti likus kelioms minutėms iki momento, kai einate miegoti, nes tiek laiko užtenka išsivalyti dantis ir užgesinti šviesą. Ką galima valgyti tokiu metu? Liesą mėsą su daržovėmis, liesą žuvį su daržovėmis arba liesą varškę (liesą varškės sūrį). Ir viskas. Didžiausia nuostaba tikriausiai kilo dėl mėsos. Liesa mėsa nėra sunkiai virškinamas maistas. Ir nei mėsa, nei žuvis, nei daržovės, nei varškė nėra energijos šaltiniai, todėl nė vienas jų negali būti verčiamas riebalais. Tunkate ne tada, kai prieš miegą valgote mėsą, o tada, kai valgote bandelę su pienu.
2 mitas: Norint sulieknėti, reikia valgyti daug vaisių
Tiesa: Labai gausus vaisių vartojimas prasilenkia su svorio metimu. Vaisiai yra vienas iš pirmų dalykų, kurių vartojimą, norint atsikratyti keleto kilogramų, reikia apriboti. Daugybė žmonių vakare valgo obuolius ir galvoja, kad tai padės jiems lieknėti, tačiau vaisiai yra energijos šaltinis, o nesudeginta energija tampa kūno sukaupta energija, kitaip tariant, kūno riebalais. Visiškai kitaip yra su daržovėmis. Jos turi daugiau vitaminų ir mineralų ir kur kas mažiau kalorijų nei vaisiai. Daržovės nėra saldžios, nes neturi fruktozės, paprasčiau kalbant – cukraus.
3 mitas: 0 % riebumo produktai yra sveiki ir turi mažai kalorijų
Tiesa: Dažniausiai tai būna 0 % riebumo jogurtai. Tam, kad produktas būtų skanus, jame turi būti riebalų arba cukraus. Arba abiejų. Jei jame yra 0 % riebalų, greičiausiai bus daug cukraus.
4 mitas: Jei meti svorį, negalima vartoti druskos
Tiesa: Tai žiniasklaidos suformuotas mitas. Kai rašoma apie kokį nors kultūristą, jo pasirengimą varžyboms, visi straipsniai būna kaip vienas: kiekviename kalbama apie tai, kiek kiaušinių baltymų jis suvalgė ir koks neskanus maistas be druskos. Tiesa ta, kad druskos negalima vartoti likus savaitei iki varžybų, bet niekas nevalgo prėsko maisto ištisus metus.
Druskos perteklius po oda sulaiko vandenį, bet nuo druskos netunkama, mesti svorį ji taip pat netrukdo. Druskoje esantis natris, kaip ir kiti mineralai, mūsų organizmui reikalingas. Vietoj įprastos druskos verčiau naudoti Himalajų arba jūros druską. Ji brangesnė, tačiau juk daug jos ir nereikia.
Lrytas.lt portalas skaitytojams pateiks šešiolika ištraukų iš A. Pauliukevičiaus knygos „TOBULAS KŪNAS“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.