Švedijos princas Carlas Philipas – talentingas dizaineris

2016 m. gegužės 27 d. 15:25
„Lietuvos rytas“
Švedijos princas Carlas Philipas (36 m.) šiuo metu išgyvena gražiausią gyvenimo laikotarpį. Pernai atšokęs vestuves su manekene, dabar jau princese Sofia (31 m.), jis sūpuoja naujagimį princą Alexanderį, o jo svajonė tapti profesionaliu dizaineriu pamažu pildosi, rašo „Lietuvos ryto“ žurnalas „Stilius“.
Daugiau nuotraukų (16)
Karališkoji šeima neslepia, kad itin džiaugiasi 2012-aisiais įsteigtų dizaino namų „Bernadotte & Kylberg“ sėkme. Juos princas Carlas Philipas įkūrė kartu su talentingu grafikos dizaineriu Oscaru Kylbergu.
Pats princas Carlas Philipas taip pat nėra naujokas dizaino srityje. Aristokratas metus studijavo Rod Ailando meno mokykloje.
Studijuodamas princas laimėjo konkursą švyturio logotipui sukurti. Beje, konkurse princas Carlas Philipas dalyvavo pasivadinęs slapyvardžiu.
Princas su O.Kylbergu visais klausimais taip puikiai sutaria, kad juokaudami vadina save vienu žmogumi su keturiomis akimis. Duetas išdidžiai prisistato kaip novatoriai, siūlantys ne tik idėjas, bet ir kokybę.
Jų įmonės pasiūla labai įvairi: nuo stilingų pūkinių striukių iki namų apyvokos daiktų, stiklo gaminių. Kad ir kokie įvairūs gaminiai, visus juos sieja skandinaviškas stilius, Stokholmo salynas ir Baltijos jūros spalvos.
„Mes abu užaugome prie jūros. Dieviname jūrą ir vandens sportą. Mus įkvepia, kad jūra niekada nebūna vienoda, ji nuolatos keičiasi“, – tvirtino princas Carlas Philipas.
Aristokratas atviravo, kad didžiausias jo įkvėpimo šaltinis – dėdė Sigvardas Bernadotte. Visame pasaulyje pripažintas pramonės dizaineris sukūrė kultinį skardinių atidarytuvą „Red Clara“, sulankstomąjį peiliuką „EKA Swede 38“ ir plastikinį dubenį su snapeliu „Margrethe“, kuris yra kone kiekvieno europiečio namuose. Beje, dubenį S.Bernadotte pavadino savo dukterėčios Margrethe garbei – ji 1972-aisiais tapo Danijos karaliene Margrethe II.
„Bernadotte & Kylberg“ rankšluosčiai, lovatiesės, pagalvės ir kilimai jau pasiekė vieną didžiausių universalinių parduotuvių Švedijoje „Ahlens“. Švedijos princo ir O.Kylbergo sukurtos elegantiškos vyno taurės buvo išliaupsintos žurnale „Forbes“.
Ketvirtas eilėje į Švedijos sostą princas Carlas Philipas niekada nesinaudojo savo žinomumu. Apie jo verslą nerasite nė menkiausios užuominos oficialiame Švedijos karališkųjų rūmų puslapyje, o įmonės interneto puslapyje nėra nieko, kas primintų karališką Carlo Philipo kilmę.
Vienintelis Švedijos karaliaus Carlo XVI Gustafo sūnus per gyvenimą iriasi savarankiškai, nesvarbu, kas tai būtų: jo verslas ar santuoka su visuomenės kritikuojama Sofia. Ir kol kas princas Carlas Philipas nė karto nesuklydo, nes tokio laimingo jo visuomenė dar nematė.
„Jaučiuosi be galo tvirtai ir stabiliai, kai Sofia šalia“, – savo žmonai komplimentų negaili princas.
Švedijos princas Carlas Philipas nėra vienintelis aristokratas turintis klestintį verslą:
Savojos princas Emanuele Filiberto
Paskutinio Italijos karaliaus Umberto II vienintelis anūkas Savojos princas Emanuele Filiberto (43 m.) anksčiau dirbo bankininku Šveicarijoje. Bet šiuo metu jo gyvenime daugiau blizgesio: princas vedė prancūzų aktorę Clothilde Courau, laimėjo televizijos šokių projektą „Strictly Come Dancing“ ir įkūrė kino produkcijos kompaniją „Savoy and Gregory“, kuri iš karto sulaukė 19 mln. eurų investicijų. Neseniai Savojos princas atviravo apie titulo įtaką jo sėkmei: „Meluočiau, jei sakyčiau, kad titulas neatidaro durų. Bet jei negali pasiūlyti nieko įdomaus, durys labai greitai užsidaro.“
Graikijos princesė Marie Chantal
Prieš 15 metų Graikijos princo Pavlos amerikietė žmona princesė Marie Chantal (47 m.) sukūrė vaikiškų drabužių liniją, tikėdamasi kurti daugeliui prieinamus, tačiau prabangiai atrodančius drabužėlius. Šiandien princesės Marie Chantal įmonė klesti – jai priklauso keturios parduotuvės, dar kelioms parduotuvėms ji yra suteikusi teisę prekiauti savo drabužiais. Mažyliams skirtų drabužių kainos svyruoja nuo 80 iki 320 eurų.
Liuksemburgo princas Felixas
Antras eilėje į Liuksemburgo sostą princas Felixas (31 m.) po vestuvių 2013-aisiais su princese Claire (31 m.) apsigyveno Pietų Prancūzijoje esančioje pilyje. Pora įkūrė vyninę „Chateau Les Crostes“, kur gamina ne vieną apdovanojimą pelniusį vyną ir alyvuogių aliejų. „Pagaliau radau vietą, kuriai priklausau“, – kiek anksčiau žurnalui „Hello“ pasakojo princas Felixas.
Tailando princesė Sirivannavari
Tailando karalienės Sirikit anūkė princesė Sirivannavari (29 m.) savo šalyje studijavo madą. Šiandien ji pati kuria drabužius. Nors ryškiaspalvį šilką princesė tradiciškai siuvinėja karoliukais, siluetams stengiasi suteikti kuo modernesnį įvaizdį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.