90-metį minintis „Playboy“ įkūrėjas vis dar ilgisi vienos moters

2016 m. balandžio 9 d. 23:08
„Playboy“ industrijos įkūrėjas Hugh Hefneris mini solidų jubiliejų: vyriausiajam zuikučių vadui šiandien sukanka 90 metų. Nerūpestingo vyro akys žiba kaip anksčiau, tačiau kai kas jo gyvenime pasikeitė.
Daugiau nuotraukų (16)
Erotinio žurnalo vyrams ir visos „Playboy“ industrijos įkūrėjas Hugh Mastonas Hefneris, artimų bičiulių vadinamas tiesiog Hefu, gimė 1926 metų balandžio 9-ąją, rašo „Lietuvos rytas“.
Vyras, netiksliais savo paties skaičiavimais, yra pasimylėjęs mažiausiai su tūkstančiu moterų.
Tačiau akivaizdu, kad jis vis dar svajoja apie susitikimą su viena ypatinga dama – mirusia Holivudo aktore Marilyn Monroe.
„Pasimatymas su Marilyn man taps paskutinis ir aš labai tikiuosi, kad tarp mūsų kas nors įvyks“, – viename interviu sakė H.Hefneris.
Su seksualiąja Holivudo superžvaigžde legendinio žurnalo įkūrėją sieja ne tiktai tie patys gimimo metai – 1926-ieji, bet ir viso gyvenimo kūrinys – „Playboy“ industrija.
Skandalinga premjera
Po sėkmingai baigtų psichologijos studijų ir pirmojo, reklaminių tekstų kūrėjo, darbo H.Hefneris savo piniginėje iš pradžių turėjo labai mažai šlamančiųjų.
Tačiau jau tada jį buvo apnikusi didelė svajonė.
Jai įgyvendinti 27-erių vaikinui teko iš motinos pasiskolinti apie tūkstantį dolerių: už dalį gautos sumos iš vieno kalendorių leidėjo jis perpirko apsinuoginusios Marilyn Monroe nuotrauką – specialiai „Playboy“ gražuolė nepozavo.
Ir taip 1953 metais išleistas pirmasis pasaulio nuogų modelių nuotraukų žurnalas. Ir kioske pasirodęs premjerinis „Playboy“ numeris su apsinuoginusia Marilyn Monroe ant viršelio buvo išgraibstytas per kelias dienas.
Marilyn Monroe nuotrauka taip pat buvo išspausdinta per du žurnalo vidurinius puslapius – kad būtų galima išsiplėšti ir pasikabinti ant sienos kaip plakatą.
H.Hefnerio leidinys vyrams septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje iš pradžių tapo didžiausio tiražo Amerikos žurnalu, o netrukus jau ir visame pasaulyje atpažįstamu prekės ženklu.
Vargu ar reikėtų stebėtis, kad „Playboy“ įkūrėjas įsigijo kapavietę šalia 1962 metais mirusios kino dievaitės, kurios atvaizdas padėjo pradėti sėkmingą žurnalo leidybą.
„Atsitiktinai sužinojau, kad vieta šalia jos kapo tapo laisva, ir, žinoma, iš karto ją užsisakiau.
Kas nenorėtų visą amžinybę gulėti šalia Marilyn Monroe?“ – viename interviu sakė „Playboy“ įkūrėjas.
Teisybės JAV ieškotojas
Įdomu tai, kad „Playboy“ įkūrėjas tapo ne tik vieno žinomiausių žurnalų autoriumi, bet ir įtakingiausiu mūsų laikų kovotoju už laisvę.
Tačiau nenuilstama H.Hefnerio veikla niekada neapsiribojo vien seksualinės energijos išlaisvinimu.
Vyras nuolat pasisakydavo prieš bet kokios formos priespaudą, atskirtį ir skriaudimą. Tai galima suprasti ir pažvelgus į pačią „Playboy“ pradžią.
Šeštąjį ir septintąjį dešimtmečius H.Hefneris gyveno Amerikoje, persmelktoje perdėto drovumo.
O amerikietiškoji svajonė iš esmės apsiribojo gerove. Tačiau tai buvo gerovė, į kurią teisės beveik išimtinai priklausė baltaodžiams gyventojams.
Tokiai nuostatai H.Hefneris pasipriešino jau 1963 metais savo išspausdintoje knygoje „Playboy“ filosofija“. Joje vyras išdėstė JAV Nepriklausomybės deklaracijos paaiškinimą: „Visi žmonės yra lygūs“ ir turi „teisę į gyvenimą, laisvę ir laimės siekimą“.
Taigi, kaip teigė H.Hefneris, svarbiausia – ieškoti laimės.
Jam bene labiausiai rūpėjo žmonių seksualinio apsisprendimo laisvė.
Bet ji – tuo jis visada buvo įsitikinęs – nebuvo įmanoma be politinės emancipacijos, juodaodžių ir baltaodžių lygiateisiškumo.
„Amerikietiška svajonė man reiškia asmeninę, ekonominę ir politinę laisvę“, – kartą yra pareiškęs H.Hefneris.
Hefas neapsiribojo vien žodžiais. Erotinio žurnalo leidėjas įsteigė visuomeninę instituciją „Playboy Foundation“, kuri prisiimdavo advokatų išlaidas, kai būdavo nagrinėjami sensacingi teismo ieškiniai, nukreipti prieš spaudos cenzūrą ir puritoniškus seksualinius įstatymus.
Ir būdamas „Playboy“ vyriausiasis redaktorius H.Hefneris ne tik kalbėjo apie seksualinės energijos išlaisvinimą ir minčių laisvę, bet ir pasisakė prieš rasizmą ir netoleranciją.
Žurnale – išskirtiniai interviu
Nuo 1962 metų kiekvienas „Playboy“ numeris skyrė vietos išskirtiniams interviu, kurie iki šiol yra svarbi žurnalo dalis.
Leidinyje publikuoti pokalbiai su afroamerikiečių musulmonų dvasininku, oratoriumi ir žmogaus teisių aktyvistu Malcolmu X, skandalingojo romano „Lolita“ autoriumi Vladimiru Nabokovu bei Kubos vadovu Fideliu Castro – šio interviu įrašą teko kontrabanda įvežti į JAV.
„Playboy“ savo pažiūras išsamiai ir labai atvirai išdėstė prancūzų filosofas Jeanas Paulis Sartre’as.
Savo įsitikinimus H.Hefneris ypač parodė 1966-aisiais planuodamas interviu su JAV neofašistu, antisemitu ir rasistu George’u Lincolnu Rockwellu.
G.L.Rockwellas iš anksto pranešė H.Hefneriui, kad nekalbės su žydų kilmės „Playboy“ reporteriu.
Tada pasikalbėti su G.L.Rockwellu žurnalo vyrams leidėjas specialiai nusiuntė juodaodį rašytoją, romano „Šaknys“ (angl. „Roots“) autorių Alexą Haley.
Nors H.Hefneris gynė rasinę lygybę, ne kartą buvo kritikuojamas dėl savo požiūrio į moteris, kurias jis kartais vertindavo lyg kokius gražius daiktus.
Sykį, kai vienas jo žurnalistas paklausė, ar būtų įmanoma išleisti „Playboy“, kurio viršelį puoštų Angela Merkel, H.Hefneris atsakė kaip tikras verslininkas.
„Angela Merkel? Tai kai kas nauja. Paprastai žurnalistai manęs klausia apie Angeliną Jolie, Heidi Klum ar Scarlett Johansson. Ponia A.Merkel Vokietijoje viršytų visus pardavimo rekordus, o kitose šalyse žurnalai su jos atvaizdu gulėtų nejudinami parduotuvių lentynose“, – atšovė seksualiųjų zuikučių imperijos karalius.
Gyvenimas keičiasi
Stiprų įspūdį pirmasis susitikimas su H.Hefneriu paliko pirmojo vokiško „Playboy“ redakcijos vadovui Raimundui le Viseurui, kuris mirė 2015 metais.
„H.Hefneris nė kiek nepriminė milijonus iš savo žurnalo susikrovusio turtuolio karikatūros.
Jis buvo jausmingas, instinktyvus ir svajingas egzotinio žurnalo augalo komponuotojas. Taip, aš drįstu po šio vakaro pasakyti: jis – savos srities genijus“, – pagyras žarstė R.le Viseuras.
Geniali H.Hefnerio idėja išliko iki šiol, žurnalas vis dar toks pat įvairus: čia nestinga kokybiškos žurnalistikos tekstų, smagių pokalbių gyvenimo būdo temomis ir puikios kokybės erotinių nuotraukų.
Jo idėją į žurnalo vidurį įsegti didelį išskleidžiamą plakatą perėmė daugybė leidinių.
O sugebėjimas „Playboy“ suvokti ne tik kaip žurnalą, bet ir kaip potencialų pasaulinį prekės ženklą byloja H.Hefnerio įžvalgumo galią.
Vos per kelerius metus H.Hefneris savo kiškučių karalystę pavertė milžiniška imperija su naktiniais klubais, rinkodaros prekėmis, televizijos šou ir begalybe prekių su zuikučio logotipu.
Dabar, kai pasibaigė devintoji H.Hefnerio gyvenimo dekada, jo įkurtoje „Playboy“ visatoje daug kas pasikeitė.
Pasak pastarojo meto žiniasklaidos pranešimų, jo bendrovė kartu su garsiąja vila „Playboy Mansion“ parduodama, o žurnalas, išspausdinęs apnuogintos gražiosios „gelbėtojos“ Pamelos Anderson nuotrauką viršelyje, galutinai atsisveikino su nuogų moterų nuotraukomis.
Teigiama, kad visa tai padaryta su „Playboy“ įkūrėjo palaiminimu.
Nustebusi Marilyn Monroe dėl tokių pokyčių veikiausiai apsivertė savo karste. Bet apie tai seksbomba su žurnalo leidėju galės pakalbėti vėliau – per jųdviejų pasimatymą, apie kurį vis dar svajoja H.Hefneris. („Der Focus“, LR)
Žmonos ir vaikai
Pirmąja Hugh Hefnerio žmona 1949-aisiais tapo Mildred Williams – su ja jis susilaukė dukters ir sūnaus. Santuoka iširo po dešimties metų.
1989-aisiais vedė Kimberley Conrad. Iš šios santuokos vyras turi du sūnus. Pora pasuko skirtingais gyvenimo keliais 1998 m. Bet oficialiai išsiskyrė tik po 20 metų – 2009-aisiais.
Dar dviejų vaikų H.Hefneris susilaukė iš nesantuokinių ryšių.
Iki 2005-ųjų gyveno su septyniomis 18–28 metų moterimis.
2010 m. antrąją Kalėdų dieną H.Hefneris per savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyrą pranešė apie sužadėtuves su 60 metų jaunesniu modeliu Crystal Harris. Likus keturioms dienoms iki vestuvių, turėjusių įvykti 2011 m. birželio 15-ąją, sužadėtuvės buvo nutrauktos.
Po metų tuo metu 86-erių H.Hefneris ir 26-erių C.Harris vėl tapo pora ir galiausiai susituokė 2012 m. gruodžio 31-ąją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.