Dizaineris prisidėjo prie akcijos, kurios tikslas – surasti šeimininkus „Tautmilės globos“ katėms. Po visą Vilnių kursavo penki „UberKittens“ automobiliai ir į pageidaujamas vietas vežiojo kates. Norintys galėjo užsisakyti kačiukus pasinaudodami specialia telefono programėle. Kačiukai viešėdavo 15 minučių. Bet prieš tai jie buvo papuošti karališkai fotosesijai, rašo „Lietuvos ryto“ žurnalas „Stilius“.
„Labai myliu gyvūnus, todėl iškart sutikau sukurti jiems drabužius“, – kalbėjo Robertas, kurio namuose laksto trys neveisliniai šunys – Gilė, Spurga ir Brokas.
Pirmą kartą kitiems gyvūnams drabužius kūręs R.Kalinkinas patikino, kad katės – įnoringi, bet labai mieli klientai.
„Iš pradžių mūsų vizija buvo kiek kitokia. Sukūrėme papuošalus, turėjo būti fonas su vynuogėmis ir karališka atributika, o šalia – aksominės pagalvėlės. Bet katės prisibijojo fotografų blyksčių, tad dėl triukšmo teko sumažinti atributikos. Tačiau tai nesutrukdė – vis tiek viskas puikiai pavyko“, – pasakojo Robertas.
Dizaineris su savo komanda sukūrė nevaržančius drabužius, kad mieli gyvūnai jaustųsi patogiai.
„Visų drabužių dydis yra reguliuojamas. Juk gyvūnas nemėgsta pridėtinių dalykų – net nuotraukose matyti, kad kai kurios katės jautėsi truputį ne savame kailyje. Joms reikėjo apsiprasti, kad jos su drabužiais“, – smulkmenas aiškino R.Kalinkinas.
Prieš daug metų dizaineris savo gyvūnams buvo pasiuvęs šiltus kailinius žiemai, tačiau dabar jie guli spintoje.
„Jeigu mažas šuniukas aprengtas drabužėliais – didelis šuo jį puola, nes mato jį kaip kitokį gyvūną. O kadangi mes auginame ir didelius, ir mažus šunelius, drabužių atsisakome“, – paaiškino jis.
Po šio projekto dizaineriui šovė mintis, kad dar kartą pasiūs karališkų drabužių katėms ir pasiūlys juos dovanų.
Pasak „Tautmilės globos“ savanorės Linos Skardžiukės, ši akcija sulaukė didelio susidomėjimo, buvo ir tokių, kuriems gerokai reikėjo pasistengti norint išsikviesti kates.
Per vieną dieną buvo aplankyta apie 50 vietų. Iš dešimties kačiukų keturi rado šeimininkus.
„Daugiausia žmonės kvietė į įmones, kur dirba jaunas kolektyvas. Galime pasidžiaugti, kad vieną katiną priglaudė būtent įmonė. Galbūt nebūtume dovanoję, bet jie labai myli gyvūnus, mus per vieną dieną kvietė tris kartus“, – džiaugėsi Lina.