Šios srities specialistai – stilistas Mantas Petruškevičius, vestuvių planuotoja Agnieszka Dobrovolska ir kiti – atskleidė, kam apskritai šventei reikalingas vienas stilius ir kaip sėkmingai jį kurti.
„Tema yra vienas svarbiausių dalykų, kurį aptariame jau per pirmą susitikimą su tuoktis ketinančia pora.
Nuo to priklauso šventės vietos pasirinkimas, jos dekoras, jaunavedžių transporto priemonė, poros apranga bei fotosesijos idėja“, – vardino vestuvių planuotoja bei dainininkė, kompanijos „Allora vestuvės“ įkūrėja Agnieszka Dobrovolska.
Anot jos, jaunesnės nuotakos pirmenybę teikia princesės stiliaus vestuvėms lyg trokšdamos įgyvendinti vaikystės svajones. Žvalgomasi į restoranų, dvarų erdves, elegantišką dekorą, klasikinius akcentus.
Šiuo metu ypač populiarų „rustic“ stilių renkaisi poros, mėgstančios laisvalaikį leisti gamtoje, kaimo sodybose. Jų artimųjų rate neretai būna žvejų, medžiotojų, žygeivių.
Retro, vintažo stilistika – jaunųjų gyvenimo būdo atspindys. Jie vertina praeitį, namus puošia senoviniais daiktais, mėgsta klasikinius filmus, klausosi 20 amžiaus pirmosios pusės melodijų, galbūt šoka lindyhopą, svingą ar panašaus stiliaus šokius ir turi būrį panašias vertybes puoselėjančių draugų.
Moderni, vakarėlio naktiniame klube stiliaus šventė patinka vyresniems jaunavedžiams. Jie jau būna atšventę savo trisdešimtmečius, įkūrę verslus ar realizavę save kitoje veikloje. Tokios poros nori vakarėlio su didžėjumi, kokteiliais ir vos užkandę linksminasi šokių aikštelėje iki paryčių.
„Nuotakų norai didžiuliai ir visko įgyvendinti neįmanoma, tad tema padeda atsirinkti. Nebūtina ją sugalvoti – reikia išsiaiškinti, kas žmonėms labiausiai patinka, kokios spalvos, muzika yra artima. Taip kuriama nepakartojama šventė“, – sakė vestuvių planuotoja.
Nauja tendencija – tautiškų akcentų įtraukimas į vestuves, kai tuokiasi skirtingų kultūrų jaunavedžiai. Taip net penkių žvaigždučių viešbutyje atsiranda, pavyzdžiui, ir kaimo stiliumi dekoruotas stalas su lašiniais, rūkytomis ausimis, tamsia duona ir kitais tradiciniais lietuvių užkandžiais. Arba atvyksta liaudiškų šokių kolektyvas ir surengia pasirodymą bei pamokėlę svečiams.
Vestuvių svečiams A.Dobrovolska pataria gerbti jaunavedžių sumanymus ir nesistengti maištauti. Pavyzdžiui, jei jaunieji užsimena vietoj puokščių norintys gauti po vieną saulėgrąžos žiedą, įteikta rausva orchidėja tik parodys nepagarbą svarbiausiai vakaro porai.
Floristas bei stilistas Mantas Petruškevičius būsimiesiems jaunavedžiams palinkėjo dviejų dalykų – nesiblaškyti ir pasitikėti profesionalais.
„Man vestuvės – ne pageidavimų koncertas. Tos, kurios mano priešingai, į mane nesikreipia.
Man svarbu, kokios koloritas yra artimas nuotakai, kokios gėlių rūšys jai ypatingos, primena, tarkim, pirmąjį pasimatymą. Tačiau kitus dekoro sprendimus lemia daugiausiai šventės vieta ir nesistengiu dirbtinai kurti klasikos kaimo sodyboje“, — pabrėžė M.Petruškevičius.
Klasikinį šventės įvaizdį restorane ar dvare stilistas kuria naudodamas klasikinių formų vazas, žvakides, ilgas staltieses, daug stalo serviruotės, senovines kėdes. Čia tiktų orchidėjos ir kitos prabangos, elegancijos įspūdį suteikiančios gėlės.
Kaimo sodyboje M.Petruškevičius visoms kompozicijoms pasirinktų molinius ąsočius, naudotų molines lėkštes, iš vytelių pintus krepšius, galbūt seną, vietomis įdužusį porcelianą „su istorija“. Puokštėms tiktų lengvos gėlės, pavyzdžiui, delfiniumai.
Modernaus stiliaus erdvėje puikiai atrodytų griežtų formų, grubokos vazos, veidrodinės arba juodos kolonos. Čia M.Petruškevičius rinktųsi kalijas ar egzotiškąsias protėjas, naudotų vyškių šakas.
Retro dvasia alsuojančioje, bohemiškoje erdvėje pakaktų sodriai raudonų rožių puokščių ant stalų ir nedidelių šviestuvų.
Nuotakos puokštė – atskira tema. Ji turi kurti harmoningą duetą su nuotakos suknele.
Stilistų komandos „StiliuSOS“ narys, aprangos konsultantas Mantas Bartkus pastebi, kad klasikinis nuotakos ir, apskritai, vestuvių įvaizdis išlieka geidžiamiausias.
Nuotakos nori vienai dienai virsti princesėmis ir neretai stilistams tenka pasistengti, kad šventė spindėtų estetika ir geru skoniu, o ne kiču.
„Pastaruoju metu vestuvėse populiarėja stiliaus eksperimentai, derinami tarsi nederantys dalykai, pavyzdžiui, nuotakos suknelė ir sportiniai bateliai, sukneles keičia palaidinės ir sijono, o kartais ir kelnių ansambliai.
Atvirai kalbant, nuo pastarojo varianto stengiuosi nuotakas atkalbėti. Taip, tai – madinga, atrodo puikiai fotosesijose, bet ne tuomet, kai kartu su vyru stovi prie altoriaus“, – neabejoja M. Bartkus.
Vyro įvaizdis vestuvėse dažniausiai išlieka santūriai elegantiškas, klasikinis. Dauguma geriausiai jaučiasi vilkėdami juodą ar tamsiai mėlyną kostiumą, baltus marškinius. Išskirtinumo įvaizdžiui suteikia subtiliai parinkti aksesuarai. Ant bangos — peteliškės, fantazijos, sąsagos.
„Patariu aklai nesiderinti vienam prie kito, nesirinkti idealiai vienodos spalvos akcentų, kad nebūtų tiesioginės darnos“, — sakė stilistas.
Plačiausią Lietuvoje peteliškių įvairovę siūlančių peteliškių namų „Dom Bow Ties“ įkūrėja Milda Paukštė pastebėjo, kad jaunikiai kasmet vis daugiau dėmesio skiria aksesuarams ir šalia savo išrinktosios nenori atrodyti lyg apsauginis ar vairuotojas.
Klasikinį įvaizdžiam kurti jie renkasi puošnias šilko peteliškes ar kaklaskares, vestuvėms kaimo sodyboje mielai segasi peteliškes iš lino ar medžio, bohemiškoms – išraiškingų formų aksomines kaklo puošmenas.