Įtakingųjų tikslas – ne patikti, o išsiskirti

2015 m. lapkričio 29 d. 08:25
Segės – buvusios JAV valstybės sekretorės Madeleine Albright, skrybėlaitės – Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II atributas, o megztiniai aukštu kaklu neatsiejami nuo kompanijos „Apple“ įkūrėjo Steve’o Jobso. Kai kurie daiktai tampa vizitine garsių žmonių kortele.
Daugiau nuotraukų (26)
Margaret Thatcher rankinė
Klasikinė stačiakampio formos firmos „Asprey“ rankinė buvo ištikima Didžiosios Britanijos premjerės M.Thatcher palydovė ir vizitinė kortelė.
Geležinė Ledi savo mėgstamą aksesuarą vadino vienintele saugia Dauningo gatvės vieta, o žurnalistai – siaubinga Thatcher rankine.
Žiniasklaidoje net buvo pasirodę karikatūrų, kuriose Didžiosios Britanijos premjerė talžo savo rankine prasikaltusius pavaldinius. Žinoma atvejų, kai politikė pasinaudojo savo mėgstamu aksesuaru įkyriems žurnalistams išvaikyti.
Karalienės Elizabeth II skrybėlaitės
Jos Didenybė turi įspūdingą skrybėlaičių kolekciją: per daugiau kaip 60 valdymo metų jų susikaupė beveik 5000. Vos ne kiekviena gaminama pagal išankstinį užsakymą specialiai kokiam nors renginiui.
Kai šiemet gegužę Kembridžo kunigaikštienė Catherine pagimdė dukterį, karalienė viešai pasirodė su rožine skrybėlaite – taip patvirtindama tuo metu vaiko lyties dar nežinojusių žurnalistų spėliones.
Žinoma, kad karalienė Elizabeth II skrybėlaičių gamintojams kelia griežtus reikalavimus: apatinė jų dalis neturi liesti apykaklės, viršus nekliudyti išlipti iš automobilio, o kraštai netrukdyti gerai matyti.
Steve’o Jobso aprangos kodas užbūrė ir Elizabeth Holmes
Nuo dešimtojo dešimtmečio pabaigos kompanijos „Apple“ įkūrėjas S.Jobsas nuolat avėjo „New Balance“ (991 ir 992 modelio) sportbačius, nešiojo džinsus „Levi’s 501“ ir juodus „Issey Miyake“ megztinius aukštu kaklu.
Pastarasis drabužis – vizitinė S.Jobso aprangos detalė – nebuvo pigus. Kodėl „Apple“ įkūrėjas pamėgo megztinius aukštu kaklu? Tai – įdomi istorija.
Devintajame dešimtmetyje Japonijoje pamatęs „Sony“ uniformą, kažką panašaus norėjo įdiegti savo kompanijoje. „Apple“ įkūrėjas kreipėsi į garsųjį I.Miyake prašydamas sukurti uniformą.
Dizaineris parengė liemenių pavyzdžius, bet kompanijos „Apple“ darbuotojai kategoriškai atsisakė jas nešioti. Užtat paskui S.Jobsas paprašė I.Miyake sukurti universalų drabužį, kurį galėtų nešioti kasdien, negalvodamas, kuo apsirengti. Taip „Apple“ įkūrėjo garderobe atsirado šimtas Japonijos dizainerio megztinių aukštu kaklu.
S.Jobso pavyzdžiu pasekė ir bendrovės „Theranos“ įkūrėja, jauniausia moteris milijardierė E.Holmes. Negalima sakyti, kad ji itin madinga, bet jos stilius išskirtinis – labai santūrus ir lakoniškas.
E.Holmes, kurios turtas vertinamas 4,5 milijardo dolerių, nuolat nešioja tą patį drabužį – juodą megztinį aukštu kaklu ir juodą kostiumą.
Viename interviu E.Holmes prisipažino, kad taip rengtis ją įkvėpė Sharon Stone. Ši Holivudo žvaigždė per 1996 metų „Oskarų“ teikimo ceremoniją vietoj vakarinės suknelės pasirinko megztinį aukštu kaklu.
Jurijaus Lužkovo kepurė su snapeliu
Kepurė su snapeliu – viena pagrindinių buvusio Maskvos mero J.Lužkovo aprangos detalių. Pamatyti jį viešumoje be žymiojo galvos apdangalo buvo neįmanoma.
Įvairių spalvų, įvairių medžiagų, bet kuriuo metų laiku – kepurė su snapeliu visuomet dengė buvusio Rusijos sostinės mero J.Lužkovo galvą.
Madeleine Albright garsiosios segės
Buvusi JAV valstybės sekretorė M.Albright – knygos „Skaityk iš mano segių: diplomatinės brangenybių skrynelės istorijos“ autorė. Jos segės nebuvo tik papuošalas: daugelis žinojo, ką jos byloja.
Viskas prasidėjo 1994-aisiais. Tuomet ji buvo Amerikos ambasadorė Jungtinėse Tautose (JT) ir kritikavo Saddamą Husseiną.
Kaip atsakas į tai Irako laikraščiuose buvo išspausdintas eilėraštis, kuriame M.Albright buvo pavadinta gyvate. Rengdamasi susitikimui Jungtinėse Tautose su Irako diplomatais, ji į kairįjį švarko atlapą įsisegė auksinę susiraizgiusios gyvatės segę.
„Nusprendžiau, kad bus neblogai, jei ateisiu pasipuošusi šia sege. Tuomet tikrai negalvojau apie kokį nors diplomatinį gestą ir abejojau, ar irakiečiai tai supras. Bet kai televizijos kameros stambiu planu parodė segę, nusišypsojau ir pasakiau, kad tai mano būdas daryti politinius pareiškimus. Vėliau prisipirkau papuošalų, kurie tam tikrose situacijose galėtų atskleisti mano nuotaiką“, – pasakojo M.Albright.
Mėgstamiausi buvusios Amerikos valstybės sekretorės papuošalai – cilindro, kuris žinomas iš Dėdės Semo – personifikuoto JAV simbolio – atvaizdų, formos segė, erelis, simbolizuojantis JAV galią ir šlovę.
1999 metais per susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ji pasipuošė sege su trijų beždžionių atvaizdu. Pasak budistų, jos simbolizuoja: nematau, negirdžiu ir nekalbu apie blogį. Taip JAV valstybės sekretorė M.Albright išreiškė savo požiūrį į Čečėnijos karą.
Sportinis čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo kostiumas
2004 metais R.Kadyrovas Kremliuje susitiko su Rusijos prezidentu V.Putinu. Jis atvyko gegužės 9-ąją, iškart po teroro akto Grozno stadione „Dinamo“, kur buvo nužudytas jo tėvas Achmatas Kadyrovas.
R.Kadyrovas vilkėjo šviesiai žydrą sportinį kostiumą – tai paaiškinama liūdnu susitikimo pretekstu ir skubiai surengta kelione. Nors kai kurie žurnalistai įžvelgė ir kitą aplinkybę: sportinis kostiumas padėjo pabrėžti išskirtinį jo – savo žmogaus Kremliuje – statusą.
Dmitrijaus Peskovo laikrodis
Rusijos prezidento atstovas spaudai D.Peskovas ir dailiojo čiuožimo meistrė Tatjana Navka susituokė rugpjūčio 1-ąją Sočyje. Jų vestuvėse dalyvavo daugiau kaip 100 svečių – politikai, valdininkai, sportininkai ir pramogų pasaulio atstovai.
Rugpjūčio 2-ąją Kovos su korupcija fondo įkūrėjas Aleksejus Navalnas į savo tinklalapį įkėlė garsiosios poros nuotrauką, atkreipdamas dėmesį į D.Peskovo laikrodį.
Opozicijos politikas pranešė, kad, jo duomenimis, modelio „Richard Mille RM 52-01“, kurių buvo pagaminta viso labo 30, vertė – 37 mln. rublių. Vėliau D.Peskovas teigė, kad šis laikrodis – nuotakos Tanios dovana vestuvių proga.
Jaunavedžių oponentai tvirtina, kad tokio modelio laikrodį galima pamatyti D.Peskovo nuotraukose, darytose likus kelioms savaitėms iki vestuvių. Be to, Kremliaus valdininkas ne kartą viešai pasirodęs ne su tokiais brangiais, bet įspūdingais laikrodžiais, pavyzdžiui, „Hublot Big Bang Ferrari Carbon Ceramic“. Jo kaina – 21 tūkst. dolerių.
Angelos Merkel švarkai ir Dalios Grybauskaitės kostiumėliai
Vokietijos kanclerė Angela Merkel nešioja to paties modelio švarkus su trimis sagomis, bet skirtingų spalvų. Tikslų švarkų skaičių politikei sunku įvardyti, bet žinoma, kad jų ne mažiau kaip 90. Kolekcijoje – ne tik juodi, pilki ar tamsiai mėlyni, bet ir ryškių spalvų.
Suknele vilkinčią Vokietijos kanclerę galima pamatyti nedažnai. Per Oslo nacionalinio operos teatro atidarymą 2008-aisiais pasirodžiusi su tamsiai mėlyna suknele gilia iškirpte A.Merkel nusipelnė itin didelio pasaulio žiniasklaidos priemonių dėmesio.
Lietuvos prezidentė D.Grybauskaitė taip pat turi savo vizitinę kortelę – mėlyną kostiumėlį. Kelnių ir švarko derinį ji vilki įvairiausiomis progomis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.