Išskirtinius papuošalus kuriantys garsūs Lietuvos juvelyrai įsitikinę, kad žiedas turi atitikti ne tik žmogaus išvaizdą ir gymį, bet ir būdą. Būtent todėl, čia nublanksta bet kokios egzistuojančios juvelyrikos tendencijos.
Kita vertus, lietuvaičiai vis mažiau jaudinasi, jei žiedas akivaizdžiai neišduoda susižadėjusio ar santuokoje gyvenančio žmogaus statuso. Vis dažniau nugali saviraiška, išskirtinumas ar noras juvelyrikoje įamžinti svarbius gyvenimo momentus.
Apie vestuvinių bei sužadėtuvių žiedų tendencijas juvelyrė Rožė Maniušienė kalba skeptiškai.
„Kasmet vyksta didelės, tendencijas diktuojančios juvelyrikos parodos Italijoje, Amerikoje. Visa tai stebime ir siūlome klientams, vistik, madų tendencijos atsiduria antrame plane“, – aiškino juvelyrė.
Kokius žiedus pasirenka jaunavedžiai, daugiau priklauso nuo asmeninio stiliaus suvokimo. Kita vertus, rinkdamiesi žmonės dažniausiai išlieka praktiški.
Pirmiausia, svarbu individualumas ir patogumas. Pasak juvelyrės, dažniausiai jaunavedžiai renkasi klasikinius žiedus su įdomesniais elementais, individualumo antspaudu.
„Visą laiką stengiuosi atsižvelgti į žmogaus ekspresiją, odos spalvą, į tai, ką jis mėgsta nešioti. Be to, žiedą reikia pajausti: ar jis patogus, malonus, priimtinas. Man, asmeniškai, gražiausia geltonas auksas ir rudi deimantai. Jų yra labai gražių atspalvių: šampaninių, konjakinių – labai juos myliu“, – pasakojo R.Maniušienė.
O štai sužadėtuvių žiedus šios juvelyrės studijoje dažniausiai užsakinėja vyrai. R.Maniušienė pastebėjo, kad stipriosios lyties atstovai savo mylimosioms nevengia išrinkti išskirtinių rankų darbo žiedų. „Pastebiu, kad yra kategorija vyrų, kurie atėję žino, jog jų moterys supras gavusi sužadėtuvėms skirtą visiškai ne klasikinį, bet originalų žiedą. Jie žino, kad jų moterims tai patiks ir jos bus laimingos“, – šypsojosi juvelyrė.