Išskirtinius papuošalus kuriantys garsūs Lietuvos juvelyrai įsitikinę, kad žiedas turi atitikti ne tik žmogaus išvaizdą ir gymį, bet ir būdą. Būtent todėl, čia nublanksta bet kokios egzistuojančios juvelyrikos tendencijos.
Kita vertus, lietuvaičiai vis mažiau jaudinasi, jei žiedas akivaizdžiai neišduoda susižadėjusio ar santuokoje gyvenančio žmogaus statuso. Vis dažniau nugali saviraiška, išskirtinumas ar noras juvelyrikoje įamžinti svarbius gyvenimo momentus. Be to, Lietuvoje populiarėja ir (ne)meilės simboliai – išžadėtuvių žiedai.
„Asol“ juvelyrė Solveiga Krivičienė sako, kad į juos besikreipiantys vestuvėms besiruošiantys klientai, visų pirma, yra tie, kurie žavisi išskirtine jos ir vyro Alfredo Krivičiaus kūryba. Dažnai užsisakę sužadėtuvių žiedus, tie patys klientai grįžta ir vestuvinių žiedų.
„Mūsų klientai, atrodo, nė negalvoja, koks žiedas bus madingas. Pavyzdžiui, vestuvinės suknelės – kitas reikalas. Juk jomis nuotakos puošasi vos vieną dieną. O vestuvinį žiedą sutuoktiniai nešioja bent dešimt dvidešimt metų, iki proginių vestuvių, kada žiedus jau norisi keisti“, – sakė S.Krivičienė.
Pasak juvelyrės, vestuvinis žiedas neturėtų būti labai išskirtinis – juk moterys retai nešioja vieną žiedą, todėl juos reikia derinti.
„Vestuvinis žieda yra toks, kurio žmonės nenusiiminėja kaskart plaudami rankas, todėl reikėtų atsižvelgti ir į praktiškumą“, – mano juvelyrė.
S.Krivičienei kartu su vyru yra tekę kurti vestuvinių žiedų, kurie nė iš tolo tokių neprimena.
„Žmonės dažnai renkasi žiedus su savo mylimu motyvu, išskirtiniu ornamentu ar tam tikros faktūros žiedus. Ir nelabai suka galvos ar kiti supras, kad tai – vestuvinis žiedas. Įprastai renkasi tokius žiedus, kuriuos malonu nešioti“, – pasakojo ji.
S.Krivičienė sakė, kad lietuviai nuo senų laikų vertina sidabrą, tokie seniau ir būdavo vestuvių žiedai.
„Mano požiūriu, tobuliausias vestuvinis žiedas yra pusapvalio profilio, tokius turėjo mūsų tėvai ir seneliai. Iš pirmo žvilgsnio neatskirsi, kad toks žiedas yra vestuvinis, tačiau jis patogiausias nešioti“, – teigė „Asol“ juvelyrė. Renkantis žiedą būtina pagalvoti ir apie tai, kaip jis atrodys ne tik ant 20-metės, bet ir ant 50-metės piršto.
Anot jos, neva tradiciniai sužadėtuvių žiedai su deimantu – amerikiečių juvelyrikos kompanijos „Tiffany & Co“ įvesta mada. Ši amerikietiška mada mus pasiekė įvairiausių vakarietiškų filmų dėka. Tačiau stiprios asmenybės, vertinančios originalumą, renkasi autorinę juvelyriką.
Tiesa, gyvenimas kartais iškrečia pokštų ir vestuvinis ar sužadėtuvių žiedas tampa nepageidaujamu papuošalu. Ką tokiu atveju daryti?
„Asol“ juvelyrai turi pasiūlymą. „Esame sukūrę išžadėtuvių žiedą „Dėjau ant tavęs, tavo pinigų ir tavo vedybinės sutarties“. Žiedo „akyje“ – klasikins sužadėtuvių žiedelis su briliantais ir vedybinio kontrakto pelenai“, – pasakojo S.Krivičienė.