Gruodžio 6-ąją sostinės galerijoje „Elementai” menininkė atidarė parodą, kurioje pristato per metus sukurtą į atlapą ar kepurę įsegamų lėlių-segių kolekciją. Joje – keturiasdešimt mažyčių lėlių ir viena didelė Svajotoja.
„Šiemetinėje kolekcijoje daugiau profesijų atstovų: yra kirpėja, raštininkas, mokytojas, sodininkas“, – mažytes vos 7 centimetrų dydžio įvairiaspalves seges rodė menininkė.
Dauguma kūrinių supakuota į šiaulietės dekoruotas dėžutes, o keliolika segių įsegta į rėmelius.
„Nusprendžiau, kad segė gali puošti ne tik šeimininkę, bet ir namus. Juk taip praktiškiau“, – šypsojosi menininkė.
Šiaulių universitete dailės studijas neakivaizdžiai baigusi moteris iš pradžių kūrė gėlių puokštes, po to ėmėsi molio raižinių, tapybos. Idėja kurti mažas įsegamas lėlytes šiaulietei kilo, kai ji pati ėmė ieškoti originalių dovanų.
Pirmas kelias lėlytes V.Karlinskienė pasiuvo iš audinio, bet po to nusprendė, kad reikia ieškoti savo kelio. Tada šiaulietė nutarė išbandyti itin seną papjė mašė techniką, kuri buvo išrasta kartu su popieriumi.
Menininkė pripažino, kad vienam kūriniui reikia ypač daug laiko, nes tai – labai lėtas procesas.
Iš pradžių iš plieninės vielos išlankstomas būsimo personažo karkasas, tada jis aplipdomas aliuminio folija. Galiausiai figūrėlė imama klijuoti plonyčio popieriaus lakšteliais, kol suformuojama figūra. Po to pritvirtinamas iš molio nulipintas veidas, figūrėlė dažoma, lakuojama.
„Namiškiai seniai susitaikė, kad svetainėje visą stalą yra užėmusios mano lėlytės, todėl pietaujame ir vakarieniaujame prie mažesnio staliuko, – juokėsi dažną vakarą prie kūrinių praleidžianti menininkė. – Mano vyras Darius supratingas – dovanoja įvairių įrankių, kad kurti būtų kuo lengviau.“
Menininkė jau nebeskaičiuoja pasaulio šalių, į kurias iškeliavo jos segės.
Sau ji yra pasilikusi tik vieną kūrinį – mergaitę su dalmatinu.
Su keliais šimtais lėlininkų iš užsienio susibičiuliavusios V.Karlinskienės planuose – pasaulinės parodos.
„Gali būti, kad ši paroda Vilniuje bus paskutinė“, – sakė užsieniečių į parodas Rusijoje, Ukrainoje kviečiama šiaulietė.
Menininkės kurtos vienetinės segės iš-
graibstomos per kelias dienas, bet ji tikisi susitarti su klientais, kad jie paliktų išsirinktą segę iki dvi savaites truksiančios parodos pabaigos.
„Noriu, kad jas išvystų kuo daugiau žmonių. Dauguma kūrinių iškeliauja į užsienį – pati nesu sutikusi nė vienos mano sege pasipuošusios moters“, – sakė šiaulietė.