Prie restorano „Avilys“ vyko renginys „Nuo idėjos iki podiumo“, kuriame buvo pristatomos Kauno technologijos universiteto Aprangos mados inžinerijos studijų programos studentų ir absolventų autorinės mados kolekcijos.
Iš viso kauniečiams ir miestosenamiestį apžiūrinėjusiems miesto svečuiams buvo pristatyta dešimt autorinių darbų, suskirstytų į tris temas: „Ekologijos idėjos virsta mada“, „Istorinis kostiumas įkvepia nuostabias šiuolaikinės mados idėjas“, „Idėjos, praskleidžiančios paslaptis“.
Kolekcijų modelius demonstravo ir modelių agentūrų modeliai, ir pirmuosius žingsnius raudonu kilimu žengusios merginos. Kai kurioms podiumu vaikščioti nepatyrusioms merginoms pynėsi kojos, o drąsiai eiti kilimu trukdė itin aukšta pakulnė.
Pirmojoje temoje buvo pristatomos trys kolekcijos: Astos Stankūnienės — „Paeonia lactiflora“, Giedrės Kidolytės — „Affectione — Prieraišumas“ bei bendrovės „Linas“ ir studentų grupės konkursinis projektas „Nuo popieriaus iki adatos“.
Antrojoje temoje pristatytos trys kolekcijos: Olesios Les — „XIX“, Dalios Tatarūnaitės — „Dramatique“ bei Mildos Daučanskaitės — „De. Ja. Vu.“
Trečiojoje temoje buvo pristatomos keturios kolekcijos: Rūtos Grėbliūnienės — „Eclectic Silence“, Karolinos Radiunaitės, Modestos Mitkutės ir Kristinos Michnevičiūtės — „Kosminės gėlės“, Monikos Janušauskaitės — „Ateik naktie...“ bei Gintarės Ačaitės — „White bow—tie“.
Jaunųjų kūrėjų darbai akį traukė originalumu, šmaikštumu, drąsa, gebėjimu generuoti naujas idėjas, suderinti techninį meistriškumą, originalų požiūrį ir kūrybinę nuojautą.
Vienas iš renginio organizatorių mados dizaineris Kęstutis Lekeckas tvirtino, jog pristatydami bakalauro ir magistro darbus jaunieji dizaineriai sprendžia tas kūrybines bei inžinerines problemas, kurios vėliau įkvepia kūrybai, skatina vystyti nuosavą mados verslą ar pradėti mokslinę karjerą.„Studijų metu atliekamos kūrybinės užduotys padeda išeiti iš universiteto ribų ir aktyviai įsitraukti į mados renginius bei konkursus.
Netradicinės užduotys — nuo kūrybinės idėjos paieškos iki modelių pristatymo ant podiumo bei praktiškai pritaikomi projektai ugdo ne tik profesines kompetencijas, bet ir asmeninius įgūdžius, kūrybiškumą, kritinį mąstymą“, — kalbėjo K. Lekeckas.
Jo teigimu, taikydami naujausias medžiagas, dizaino ir gamybos technologijas, savo kolekcijose studentai išradingai įkūnija ekologijos ir istorinio kostiumo įkvėptas bei slapčiausias paslaptis atskleidžiančias idėjas.