Vienaragis Čarlis, Mėnulio jūreivė, įvairūs elfai – tai tik labai maža dalis personažų, kuriais buvo persirengę festivalio svečiai. Savo išvaizdą jie keitė ne tik apranga, įspūdingu makiažu ar spalvingais perukais, bet ir akių lęšiais. Šiurpas per odą nueidavo išvydus merginą raudonomis akimis ar, dar neįprasčiau, bespalvėmis akimis.
Patys festivalio dalyviai užkalbinti juokėsi: „nebijokit, tuoj dar daugiau nenormalių žmonių pamatysit“.
Ir tiesa, išeini į gatvę ir pasijunti lyg japoniškame animaciniame filmuke. Nebesupranti, daugiau personažais persirengusių žmonių ar, festivalio dalyvių žodžiais sakant, normalių žmonių.
„Man labai patinka šis festivalis, jis puikiai suorganizuotas, įdomi programa. Labiausiai sužavėjo „Cosplay“ pasirodymas. Buvo labai įdomu, kas laimės.
Turiu pastebėti, kad Lietuvoje vyksta tikrai daug gerų renginių. Man čia patinka. Žmonės Lietuvoje labai mieli, šilti. Socialiniame tinkle „Facebook“ susipažinau su viena mergina, kuri piešia „anime“ stiliumi. Ji papasakojo man apie festivalį, todėl ir atvykau. Tikrai nesigailiu taip pasielgusi“, – sakė iš Latvijos atvykusi Valeri.
Tuos, kurie nelabai suprato, apie ką kalbame, reikėtų supažindinti su svarbiausiomis sąvokomis. Anime – tai japoniška animacija, o manga – komiksai. „Cosplay“ vadinami tie žmonės, kurie persirengia „anime“ ir „manga“ motyvais.
Pirmasis japonų kultūros festivalis buvo surengtas prieš ketverius metus. Tuomet jame dalyvavo pusantro šimto žmonių. Pernai dalyvių buvo jau 3500. Į „nowJapan“ atvyksta svečių iš Baltarusijos, Latvijos, Rusijos, Danijos, Estijos, Lenkijos ir Švedijos.