Stiliaus ikonai Annai Wintour – 75-eri: vadina „Ir velnias dėvi Prada“ įkvėpėja, pakeitusia mados pasaulį

2024 m. lapkričio 6 d. 13:00
Lrytas.lt
Mados magnatei ir žurnalo „Vogue“ vyriausiajai redaktorei Annai Wintour sukako 75-eri. Nors ši įtakinga mados pasaulio figūra pasiekė garbingą amžių, ji nė neketina atsitraukti nuo pareigų.
Daugiau nuotraukų (5)
Beveik kiekviename svarbesniame mados šou pirmoje eilėje sėdi moteris, dėvinti didelius akinius nuo saulės. Tai – kultinė A. Wintour, „Vogue“ vyriausioji redaktorė.
Jau daugiau nei tris dešimtmečius A. Wintour vadovauja ne tik amerikietiškam „Vogue“, bet ir prižiūri visų „Condé Nast“ leidžiamų žurnalų, vadinamų mados biblijomis, turinį.
Lapkričio 3 d. stiliaus magnatei sukako 75 metai, tačiau ji nesiruošia trauktis.
Anna Wintour darė įtaką ne tik amerikiečių aprangos stiliui, bet ir prisidėjo prie mados formavimo visame pasaulyje, įskaitant Afriką ir Indiją.
Vis dar spėliojama, ar 2006 m. filmas „Ir velnias dėvi Prada“ bei to paties pavadinimo knyga, kurią parašė jos asistentė Lauren Weisberger, apie beširdę mados ikoną buvo tiesiogiai įkvėpti A. Wintour asmenybės.
Nors pati A. Wintour knygą ir filmą pavadino „fikcija“, Amy Odell 2022 m. jos biografijoje patvirtinama, kad mados žinovė turėjo asistentą, atsakingą už tai, kad ant jos darbo stalo kasdien lauktų pusryčiai – itin karšta „Starbucks“ kava ir mėlynių keksiukas.
Kad ir kaip būtų, personažas „Ir velnias dėvi Prada“ atspindėjo A. Wintour gebėjimą valdyti mados pasaulį.
A. Wintour gimė 1949 m. Londone pasiturinčioje šeimoje. Jos tėvas, dienraščio „London Evening Standard“ redaktorius, padėjo jai gauti pirmąjį darbą žurnale „Harpers & Queen“, kur, būdama 20-ies, ji dirbo mados asistente.
Vėliau, su tuometiniu mylimuoju, ji persikėlė į Niujorką ir toliau kilo redakcijos laiptais įvairiuose leidiniuose.
1988 m. jai buvo pasiūlytos „Vogue“ redaktorės pareigos, kurias ji dabar užima „neribotam laikui“, pranešė „Deutsche Welle“.
Kai A. Wintour pradėjo vadovauti garsiam mados žurnalui, jo pajamoms grėsmę kėlė naujas moterų gyvenimo būdo žurnalas „Elle“. Tačiau A. Wintour pastangomis „Vogue“ išsikovojo savo vietą ir išsiveržė į priekį.
Netrukus ant „Vogue“ viršelių atsirado tokios garsios politikos ir Holivudo moterys kaip Angelina Jolie ir Hillary Clinton.
Vėliau „Vogue“ viršeliuose pasirodė ir tokie vyrai kaip Timothée Chalamet bei žymūs aktyvistai, pavyzdžiui, translyčių teisių gynėja Ariel Nicholson.
Kas gali pamiršti Kamalos Harris „Vogue“ viršelio kontroversiją? A. Wintour padėjo motininei žurnalo bendrovei „Condé Nast“ išleisti daugybę panašių leidinių, įskaitant 1993 m. pasirodžiusį „Teen Vogue“.
Ji taip pat išgarsino „Vogue“ vardą, susiedama jį su prestižiniais filantropiniais renginiais Manhatane, ypač „Met Gala“, kurį ji pavertė žvaigždžių renginiu, prilygstančiu Rytų pakrantės „Oskarams“.
A. Wintour giriama už tai, kad sugebėjo sujungti mados pasaulį su Holivudu, padėdama mados kūrėjams ir prekių ženklams pasiekti platesnę auditoriją.
Nors viešai neskelbta, kaip A. Wintour atšventė svarbią sukaktį, spėliojama, kad šią dieną ji praleido apsupta artimų draugų ir džiugiai nusiteikusi.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.