BBC pranešė, kad retro sportinių batelių reklaminėje kampanijoje buvo atgręžta į 1972 m. Miuncheno olimpines žaidynes, kuriose per palestiniečių grupuotės „Juodasis rugsėjis“ išpuolį žuvo 11 Izraelio sportininkų ir Vokietijos policijos pareigūnas.
Sulaukus pasipiktinimo, kad referuoja į liūdnai pasibaigusį renginį „Adidas“ atsiprašė ir pareiškė, kad „peržiūrės“ savo kampaniją ir patvirtino, kad B. Hadid nebedirba prie projekto.
Modelis turi palestiniečių šaknų, aktyviai remia tautą, o šiais metais paaukojo pinigų karo Gazoje padariniams likviduoti.
„Niekada sąmoningai nedalyvaučiau jokiame darbe, susijusiame su siaubinga bet kokios rūšies tragedija“, – pirmadienio vakarą pasidalintoje „Instagram“ istorijoje rašė supermodelis.
„Prieš išleisdama kampaniją neturėjau jokių žinių apie istorinį ryšį su žiauriais 1972 m. įvykiais.
Esu šokiruota ir nusivylusi, kad ši kampanija buvo vykdoma nepakankamai jautriai. Jei būčiau buvusi informuota, niekada nebūčiau dalyvavusi. Mano komanda turėjo žinoti, „Adidas“ turėjo žinoti, o aš turėjau geriau pasidomėti“, – rašė B. Hadid.
Liepą pasirodžiusioje kampanijoje modelis laikė gėlių puokštę, dėvėdama atkurtus 1972 m. retro batelius.
„Nors visų ketinimai buvo sukurti kažką pozityvaus ir suvienyti žmones per meną, nesusipratimas pakenkė šiam tikslui. Netikiu jokia neapykanta, įskaitant antisemitizmą.
Neturėjau minčių susieti dabartinių Palestinos žmonių kančių su tokiu tragišku išpuoliu. Palestina nėra terorizmo sinonimas, o ši kampanija netyčia išryškino įvykį, kuris neatspindi to, kas mes esame.
Aš amžinai palaikysiu savo Palestinos žmones ir toliau pasisakysiu už pasaulį be antisemitizmo.
Visada ir bet kurią dieną pasisakysiu už taiką, o ne už smurtą. Neapykantai čia nėra vietos, ir aš amžinai ginsiu ne tik savo tautą, bet ir kiekvieną žmogų visame pasaulyje“, – laikėsi pozicijos B. Hadid.
Ankstesniame „Adidas Originals“ pareiškime, teigta, kad sąsajos kampanija neturėjo sąsajų su išpuoliu. „Adidas“ atsiprašė „už bet kokį bendruomenių visame pasaulyje sutrikimą ar sukeltą nerimą“.
„Padarėme netyčinę klaidą“, – teigė atstovai.
Tik pasirodžiusi reklama buvo itin kritikuojama. Tačiau daugelis žmonių gynė modelį ir ragino boikotuoti „Adidas“ po to, kai buvo nuspręsta atšaukti kampaniją.
BBC priminė, kad konfliktas Gazos Ruože prasidėjo, kai „Hamas“ ginkluoti užpuolikai surengė precedento neturintį išpuolį prieš Izraelį, per kurį žuvo apie 1 200 žmonių, o 252 žmonės buvo paimti įkaitais į Gazą.
Atsakydamas Izraelis pradėjo karinę kampaniją Gazoje, siekdamas sunaikinti „Hamas“ ir išlaisvinti įkaitus. Pirmadienį „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos ministerija pranešė, kad per beveik 10 mėnesių trukusį Izraelio ir palestiniečių kovotojų karą žuvo daugiau kaip 39 000 žmonių.