Karališkosios Askoto žirgų lenktynės vyksta Anglijos Berkšyro grafystėje esančiame Askoto mieste nuo birželio 18-osios iki birželio 22-osios.
Šiais metais renginyje jau apsilankė karalius Karolis III, karalienė Camilla, karališkoji princesė Anna, Zara Tindall, Charlotte Hawkins, Theo Walcott, Rosie Tapner ir kiti.
Elegancija renginyje suspindėjęs karalius Karolis III bei karalienė Camilla į renginį atvyko su karieta, iš kurios elegantiškai mojavo susirinkusiai miniai.
Karalius buvo pasipuošęs pilkos spalvos kostiumu, o po švarku vilkėjo geltona liemenę, baltus marškinius bei ryšėjo mėlynu kaklaraiščiu. Jo galvą puošė juodas cilindras.
Karalienė Vilkėjo tamsiai mėlynos spalvos kostiumėlį bei tokios pat spalvos skrybėlę.
„Royal Ascot“ taip pat yra platforma daugeliui britų dizainerių ir modeliuotojų pristatyti savo dizainą. Populiariausi prekių ženklai, kuriais puošiasi svečiai: Jane Taylor London, Beulah, Lulu Guinness, Emmy London ir Parkin & Gerrish.
Lenktynių renginyje galioja tam tikros taisyklės, diktuojančios aprangos kodą.
Čia reikalaujama, kad visos moterys dėvėtų skrybėlaites ir dažniausiai sijonus arba sukneles iki kelių, o vyrai privalo dėvėti skrybėlaites ir kostiumus.
„Nors aprangos kodų reikia laikytis nuo seno, čia jaučiamas tikras kūrybiškumo jausmas, kai žmonės gali eksperimentuoti su stiliumi, kurio galbūt nedėvėtų kasdieniniame gyvenime“, – sakė garsus britų dizaineris D. Fletcheris, pabrėždamas, kad renginyje iki 2017 m. nebuvo leista dėvėti kombinezonų, o margaspalviai rytiniai kostiumai Karališkojoje aptvare buvo leidžiami tik 2021 m.
Atidarymo dieną susirinkę svečiai išsiskyrė ryškiais, prabangiais įvaizdžiais. Galvas puošė ryškūs, puošnūs galvų apdangalai.
Svečiai nevengia eksperimentuoti su skrybėlėmis. Galima išvysti įvairių formų, dydžių, papuoštų plunksnomis, blizgučiais, gėlėmis, kaspinais ir kitos ryškiomis detalėmis.
1711 m. karalienė Ana įkūrė Karališkąsias Askoto lenktynes ir nuo to laiko jos tapo nuolatiniu Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos įvykiu.