Kūrėjas pasakojo visada minintis gimtadienį, tik šventei vietą parenkantis pagal nuotaiką. Kartais tai būna iškilmės įpareigojančioje aplinkoje, kartais – bičiulių sueiga namuose sukantis prie kepsninės, o neretai – lankant kraštus, kuriuose nėra būta ar į kuriuos norisi grįžti.
Šįmet gimimo dienos proga kūrėjas sakė norintis kalbėti apie tai, kuo gyvena jau ne vienus metus.
„Mados pramonė turi keistis. Visas pasaulis ieško atsakymo – kaip. Tai inspiravo ir kolekcijos „Fashion LAB“ idėją, kurios pagrindinė žinutė kviečia įvertinti masinio vartojimo poveikį kiekvienam iš mūsų“, – teigė K.Lekeckas.
Dizaineris pasakojo neseniai atlikęs savo spintos auditą – padovanojęs daugeliui turėtų drabužių antrąjį gyvenimą ir suteikęs jiems naujus namus.
„Toks elgesys visuomenėje jau tampa norma ir tai yra viena labiausiai džiuginančių tendencijų“, – pabrėžė pašnekovas.
Kolekcija „Fashion LAB“ – tai tarsi grįžimas į 10-ąjį dešimtmetį. Būtent šiuo laiku, dizainerio nuomone, įsibėgėjo didysis proveržis, įsukęs visuomenę į uždarą noro pirkti procesą. Pagrindinis jo variklis – mažos kainos, produkto laikinumas ir įsitikinimas, kad mada sparčiai kinta.
„Tai turėjo įtakos daugeliui neigiamų reiškinių, padariusių visuomenei didžiulę žalą, tokių kaip aplinkos tarša ar žmonių išnaudojimas“, – pažymėjo KTU Dizaino centro profesorius.
K.Lekeckas atviras – vienas didžiausių jo norų, kad visuomenė vėl pradėtų vertinti vietos gamintojus, besiorientuojančius į šių dienų aktualijas – tvarumą, kokybę ir ilgaamžiškumą.