Idėja apie kad, kad vieną iš mažesniųjų Lietuvos miestų būtų galima išjudinti šokio ritmu, gimė prieš keletą metų, o įgyvendinta buvo pernai.
Tuomet čempionate – festivalyje dalyvavo apie 700 žmonių. Šįmet besirungiančiųjų dėl geriausiųjų titulo skaičius siekė 1800. Kitąmet planuojama rengti jau nebe vienos, o dviejų dienų festivalį.
Pasak A. Tijūnėlio, rėmėjų dėka skirtingų šokių stilių bei įvairių amžiaus kategorijų dalyviai buvo apdovanoti rankų darbo, specialiai renginiui sukurtais prizais.
„Lietuvoje labai didelė žmonių grupė iš profesionalios pereina į „fun“ zoną. Jų tikslas nėra sportinės aukštumos, o noras turėti mėgstamą laisvalaikio leidimo būdą.
Ir tai yra labai gerai – kuo daugiau vaikų sportuos, tuo mažiau jų nuobodžiaus gatvėse.
Juk ne visada reikia būti olimpiniu čempionu. Galima turėti ir kilnių, žemiškesnių tikslų. Pavyzdžiui, būti aktyviu, empatišku, darbščiu žmogumi“, – sakė S. Skambinas.
Utenos daugiafunkciniame sporto centre šįmet susirinko geriausi šokėjai iš visos Lietuvos, kurie pademonstravo įvairių šokių stilius, pasirodė didelėmis komandomis ir kovojo dėl titulų bei prizų. Dalyvius, siekiant objektyvumo, vertino tarptautinė teisėjų komisija.
„Ypatingo dėmesio renginyje sulaukė negalią turinčių vaikų komanda. Vidumi stiprūs, sektiną pavyzdį rodantys jauni žmonės galėjo sudaužyti bet kokio skeptiko dvejones dėl galimybių šokti.
Juk neretai pasitaiko pateisinančių savo neveiklumą tvirtinimais, jog šokių pasaulis yra per sudėtingas. Tad, minėti vaikai šį mitą sugriovė ir įrodė, kad šokti gali visi“, – sakė čempionatą – festivalį organizuojančios asociacijos „Srauto šokiai“ įkūrėjai A. Tijūnėlis ir S. Skambinas.