Kad ši sporto pramoga yra „įkandama“ ne tik profesionalams, įsitikino visi renginyje viešėję svečiai, o primarijaus Nerijaus Juškos šeima iš jo netgi grįžo su medaliais.
Įtrauki pramoga
Baleto įžymybė N. Juška su vaikais dažnai žaidžia aktyvius žaidimus. Futbolas, tinklinis, važinėjimas dviračiu yra dažnos šeimos pramogos.
„Dabar būsime išbandę ir montebolą! Labai įdomus užsiėmimas ne tik siekiantiems rezultatų, bet ir norintiems pabūti gamtoje bei pajudėti. Nors iš šono atrado kaip ramus sportas, adrenalino ir pergalės skonio jame taip pat netrūksta“, – patikina N. Juška.
Su montebolu Šliaumiškėse susipažino ir aktorė Lina Bražinskaitė. Jai aktyviai leidžiamas laikas yra dažnas reiškinys, o tai, koks užsiėmimas pasirenkamas, priklauso nuo sezono ir oro: slidės, rogutės, snieglentė yra žiemos prioritetai, o vasara būna skirta dviračiams, motociklams, riedlentėms, riedučiams, irklentėms bei daugybei kitų veiklų.
Nauja pramoga, kuri yra lengvai perprantama bet kokio amžiaus žmogui, sužavėjo ir ilgalaikio makiažo Lietuvoje pradininkę Ellą Sakalauskienę, verslo konsultantą Andrių Armalį, plaukų priauginimo specialistę Gintarę Armalę, aktorę Reditą Dominaitytę, renginių vedėją Dainių Martinaitį, didžėjų Darių Noid bei kitus.
„Dukra Upė yra gimusi tokiu laiku, kai lauko pramogos būna pačiame įkarštyje. Tad, pirma mintis po žaidimo buvo, jog būtent montebolo aikštyne norėtume švęsti jos sukaktį. Įtrauki pramoga, piknikas, pabuvimas gamtoje – tai viskas, ko reikia įsimintinam gimtadieniui“, – įsitikinusi R. Dominaitytė.
Ji sakė svarstanti ir galimybę dalyvauti Lietuvos montebolo čempionate. Tam reikia suburti devynių asmenų, kurie sezono metu gali keistis, komandą ir sužaisti bent penkis kartus.
„Nors oficialiai montebolo žaidimo mėgėjų komandinis čempionatas startavo gegužės 1 dieną, užsiregistruoti į varžybas galima bet kada, o rudenį yra galimybė pretenduoti į įspūdingus prizus“, – priduria renginių vedėjas Dainius Martinaitis.
Patirties nereikia
Varžybose panorę dalyvauti aktyvaus gyvenimo būdo gerbėjai pretenduos į įspūdingą sezono prizinį fondą – 15 tūkst. eurų.
Po finalinių varžybų moterų ir vyrų lygų nugalėtojams bus įteikti ir 31,1 gramus sveriantys, gryno aukso, unikalaus dizaino, vienetiniai 2024 m. čempionato medaliai.
Montebolas (ang. „Monteball“) – sportinis žaidimas, turintis futbolo, golfo ir net šachmatų elementų. 2010 m. jis sugalvotas ir užpatentuotas Lietuvoje.
Šiuo metu Lietuvoje yra du montebolo aikštynai. Naujausias, veiklą pradėjęs tik šįmet yra įkurtas verslininkų Albinos Staciukovič ir Roko Ranonio. Aikštynas yra įrengtas 5 ha teritorijoje, Šliaumiškėse, tik apie 20 km nuo Vilniaus miesto, važiuojant Molėtų plentu.
„Čempionatas vyks abiejuose aikštynuose. Jame gali dalyvauti ir jokios patirties neturinčios komandos, nes žaidimo taisyklės yra nesudėtingos ir fizinio pasirengimo šiam sportui nereikia“, – pasakoja A. Staciukovič.
Jos teigimu, montebole laukiami įvairiausio amžiaus žnonės – nuo vaikų iki senjorų.
Šio žaidimo tikslas – per kuo mažesnį smūgių skaičių įridenti kamuolį į kuo daugiau duobučių. Žaidžiama su futbolo kamuolio dydžio kamuoliais, o duobučių skaičius – 14.
Kaip pasakoja R. Ranonis, montebolo žaidimo pagrindinis principas – su pėdos šonu įspirti futbolo kamuolį į parko pievoje įrengtas „monteball“ duobutes atliekant kuo mažiau spyrių. Kamuolio liesti rankomis nevalia, kaip ir spirti kamuolio įsibėgėjus. Taip pat reikia stengtis nepataikyti į kitų komandų narių kamuolį ar į stovinčius žmones bei sirgalius. Už tai yra skaičiuojami baudos taškai.
Dar vienas momentas, kurio metu žaidėjai gali prarasti taškus, yra etiketo nesilaikymas – aikštėja jokiomis aplinkybėmis nevalia keiktis.
Žaidimą stebi bei rezultatus fiksuoja teisėjai.
Laukia ir draugų kompanijų
„Dalyviai užsiregistruoti į čempionatą gali su mumis susisiekę jiems priimtinu būdu – per socialinius tinklus, telefonu, internetiniu tinklu ar elektroniniu paštu. Čempionato dalyviai žais 8 duobučių žaidimus dėl bendrų komandų įskaitinių taškų, kurie po žaidimų bus skelbiami viešai. Įskaitiniai žaidimai vyks pasirinktinai Biržų arba Vilniaus montebolo aikštynuose nuo gegužės 1 iki rugsėjo 8 dienos komandoms patogiu laiku“, – sako A. Staciukovič.
Komandą turi sudaryti ne mažiau nei 9 žaidėjai. Įskaitinių žaidimų eigoje komandos narių sudėtis gali keistis, išsaugant komandos pavadinimą.
Čempionate galima dalyvauti avint tik sportinę ar laisvalaikio avalynę, o žaidėjai negali būti skirtingų komandų nariai.
Daugiausiai taškų surinkusios 5 komandos iš kiekvieno pogrupio (viso 15 komandų) pateks į „Monteball“ čempionato finalus, kuriuose varžysis 14 duobučių žaidimuose.
Rugsėjo 9 dieną pasibaigus įskaitinėms varžyboms kiekviena komanda iš Biržų ir Vilniaus bus pakviesta deleguoti po vieną vyrą ir vieną moterį į asmeninį „Monteball“ žaidimo čempionatą.
„Čempionato metu tikimės daug gerų emocijų, nes golfo ir futbolo vaikaičiu vadinamas žaidimas yra įtraukus bei nesudėtingas. Tiesa, norinčiųjų žaisti montebolą laukiame ne tik čempionato metu – pas mus galima atvykti ir minint asmenines šventes, su bendramoksliais, bičiuliais, giminaičiais, kaimynais. Supažindinsime su šiuo sportu ir suteiksime reikiamą įrangą“, – sako R. Ranonis.