„Tai buvo nepamirštamas vakarėlis gražiausių Kauno damų apuptyje“, – nevyniodamas žodžių į vatą po parodos atidarymo kalbėjo tapytojas.
Surengti žinomo menininko parodą, ir pristatyti ją kaip dovaną atskubėjusio pavasario proga kauniečiams, sumanė sutuoktiniai, restorano „Soul Laisvė“ įkūrėjai Nijolė ir Paulius Tamošiūnai. Šiame restorane paroda veiks dar gerą mėnesį, tad visi norintys dar galės ją apžiūrėti.
Tarp pirmųjų parodos lankytojų buvo galima išvysti nekilnojamojo turto specialistę Nataliją Martinavičienę, plaukų stilistą Karolį Murauską, dailininkę Gintę Ramutytę, prancūzų kalbos specialistę Jolitą Kuliešytę, verslininkę ir keliautoją Daivą Breivę.
Vakaro sumanytojai Tamošiūnai neslepia, kad jie visuomet svajojo įgyvendinti viziją įkurti restoraną-galeriją, kuri, visko gali būti, laikui bėgant virstų į galeriją-restoraną.
„Vynas ir menas – dera. Vynas ir menas gyvena kartu. Kam eiti į „sausą“ galeriją, jei yra galerija su vynu, ir kodėl eiti gerti vyno paprastai, jei gali juo mėgautis meno galerijoje“, – šypsodamiesi svečių teiravosi vakaro kaltininkai.
Sutuoktiniai yra surinkę nemažą įvairių lietuvių menininkų darbų kolekciją. Prieš keturiolika metų jų kolekciją papuošė ir Lino Cicėno darbas „Amadėjus“. Nuo to laiko kauniečių šeima ir domisi Lino kūryba, kuri juos visuomet intriguoja. Nors dailininkas vis dar sunkiai atsikrato skandalisto etiketės, Nijolė ir Paulius nepabūgo surengti jo darbų parodos savo valdose Kaune, Laisvės alėjoje: „Tikrai nepabijojome. Tokio nuostabaus žmogaus negalima bijoti, reikia jį mylėti.“
Po parodos atidarymo pats L. Cicėnas sakė, jog jau seniai nebuvo patyręs tiek daug šilumos.
„Ir tiek daug gražių damų vienoje vietoje“, – susižavėjimo neslėpė dailininkas.
Kaip pats apibūdina, pastaruoju metu, daug kas jo gyvenime susiję būtent su Kaunu.
„Va, kad ir ši paroda Laisvės alėjoje. Tiesa, pamenu, neseniai vienas mano kūrybos mylėtojas, irgi kaunietis, padovanojo reto vyno butelį. Pasivaišinęs juo, naktį sapnavau labai įdomių, keistų sapnų. Tai, tikiu, naujos mano kūrybos temos pradžia“, – nujaučia tapytojas.
Dailininkas, scenografas, architektas L. Cicėnas, kaip sako pats, per gyvenimą keliauja rokenrolo ritmu. Tiek savo laisvės troškimu, tiek ekscentrišku stiliumi ir unikaliu požiūriu į gyvenimą Linas nuo pat jaunystės išsiskyrė iš kitų, o tokį kelią lėmė jo kitoniška prigimtis.
„Meilė, laisvė ir vynas – man to reikia, kad būčiau laimingas. Žmogus turi džiaugtis gyvenimu, švęsti jį. Stengiuosi gyventi taip, kaip man patinka. Toks gyvenimo būdas – mano laisvės išraiška“, – tapyba, L. Cicėno įsitikinimu, kiekvienai dienai suteikia ne tik daugiau spalvų, bet ir sparnus.
Menininko darbuose – ryškios spalvos, aštrios formos, įsimintini personažai. Tarkim, gotikinis Pinokis ar Mona Liza su raudonos spalvos „laboutinais“. L. Cicėnas yra dalyvavęs daugelyje parodų Lietuvoje, Japonijoje, Čekijoje, Olandijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Danijoje ir kitose šalyse.