Šių metų pavasarį, savo 170-ojo jubiliejaus proga, „Volfas Engelman“ pasirašė partnerystės sutartį su Jo Karališkąja Didenybe Luitpoldu bei monarcho valdoma įmone „König Ludwig International“.
Kauno aludariams patikėta ne tik naujojo produkto receptūra, atkeliavusi iš jau aštuntą šimtmetį skaičiuojančio Jo Karališkosios Didenybės valdomo bravoro.
„Volfas Engelman“ tapo ir Bavarijos tradicijų puoselėtoju Lietuvoje – karališkame pristatymo vakare vyravo viduramžiški akcentai, garbingus renginio svečius pasitiko žirgus pabalnoję riteriai ir bavariškais valgiais nukrauti stalai.
Susirinkusieji į naujojo kauniečių aludarių gaminamo karališko gėrimo pristatymo šventę pasitikti ką tik duris atvėrusioje „Volfas Engelman Galerijoje“.
Šiuolaikiška miesto erdvė iškilmingą vakarą tapo išties karališka. Jos centre esantys stalai buvo nukrauti tradiciniais vokiškais valgiais – svečiams patiekta bavariška karka, veršienos dešrelės, šniceliai, breceliai, bavariško alaus ir sūrio užtepėlė bei maltos mėsos kukuliai.
Su tradiciniu Bavarijos maistu buvo degustuojamas ir unikalios receptūros, Lietuvoje pagamintas karališkas gėrimas. Jo gamyba patikėta vyriausiajam bravoro meistrui Petrui Sadovskiui, kuris išsilavinimą įgijo būtent Bavarijos krašte.
O pirmoji taurė gėrimo įpilta garbingiausiam vakaro svečiui – Jo Karališkajai Didenybei Luitpoldui.
„Ar skonis toks pat? Taip, visiškai“, – nedvejodamas pareiškė garsus Bavarijos aludaris.
„Lietuva nėra didelė rinka, tačiau savo segmente galima tikėtis 2–3 proc. rinkos. Tai nėra didelė dalis, tačiau segmentas labai įdomus“, – tikino svečias.
Prieš dvylika metų Mongolijoje įmonė veiklą pradėjo visai tuščioje vietoje, o dabar jau turi 2 proc. vietos rinkos. Panašiai nutiko Indonezijoje. O Lietuvos privalumas – kaimyninės šalys, kurios taip pat domina Bavarijos aludarius.
„Koks mūsų kelias į sėkmę? Gaminti aukštos kokybės gėrimus. Jeigu jūs renkatės vieno gamintojo produktus ir jie jums patinka, jums nekyla noro išbandyti kitą rūšį“, – svarstė Jo Karališkoji Didenybė Luitpoldas.
Kitas svarbus momentas – kokybės kontrolė. Gaminys turi atitikti vienodą kokybės standartą visose šalyse. Pasak princo Luitpoldo, gėrimas turi būti šviežas, todėl geriausia jį gaminti vietoje.
„Kontroliuoti labai nesunku. Pirmiausia – žaliavų parinkimas ir priežiūra. Negalima gaminti iš bet ko. Kiekvieną mėnesį gabensime Kaune pagamintų gėrimų mėginius į laboratoriją Vokietijoje, įmonės technologai lankys gamyklą Kaune ir stebės procesus“, – aiškino princas Luitpoldas.
„Aludarystės tradicijas puoselėdami beveik aštuonis šimtmečius, visada laikėmės pozicijos, kad gaminama produkcija turi turėti sielą ir namus. O jų negali būti be paties skaniausio vokiško maisto. Tai yra mūsų kultūrinis identitetas, kurį didžiuodamiesi perduodame į savo bičiulių, „Volfas Engelman“ aludarių, rankas. Bravoras nuo šiol oficialiai tampa geriausių Bavarijos tradicijų puoselėtoju Lietuvoje. Bavariški papročiai šiandien jau turi namus Kaune, kuriuose ir pradėtas virti naujasis karališkas gėrimas“, – paskelbė Bavarijos princas.
Anot „Volfas Engelman“ generalinio direktoriaus Mariaus Horbačausko, įmonės „König Ludwig International“ suteikta teisė Lietuvoje virti naująjį karališką gėrimą rodo išskirtinį meistrystės pripažinimą.
Pasak jo, kiekvienas gėrimas turi savo nišą, tačiau taip pat labai svarbu, kad su šiuo produktu Lietuvą pasiekė bavariškos tradicijos. Įmonės specialistai nori supažindinti gėrimo mėgėjus, kaip jis vartojamas Bavarijoje.
Prieš imantis naujo projekto alaus daryklos „Volfas Engelman“ specialistams didelių gamybos technologinių pakeitimų nereikėjo atlikti, nes didžiąją dalį gėrimų įmonė gamina pagal Vokietijoje 1516 metais priimtą Alaus grynumą įstatymą. Kauno bravoro aludariai mokslus yra baigę Berlyne arba Miunchene.