Karšto oro balionų sezonas Lietuvoje įprastai prasideda balandį ir baigiasi spalį – būtent šiais mėnesiais šalyje vyrauja tinkamiausios sklandymui oro sąlygos: pučia palankus vėjas, esti nedidelis debesingumas, mažesnis nei įprasta lietingumas. Vis dėlto, paprastai sprendimas kilti ar ne karšto oro baliono piloto yra priimamas prieš pat skrydį.
Justinas Čižius karšto oro baliono pilotu dirba jau daugiau nei dešimtmetį. Šiuo metu vyras turi tris karšto oro balionus, su kuriais sklando visoje Lietuvoje. Kaip jis sako, karšto oro balionai jį žavi tuo, kad gali skristi tik esant geram orui.
„Vilniuje balionų sklandymo aukštį nustato oro uostas. Jeigu tuo metu, kai norime skristi ore nėra lėktuvų, oro uosto atstovų paprašome tokio sklandymo aukščio, kokio norime. Taip pat Vilniuje yra draudžiamų zonų, tokių, kaip Seimo, Senamiesčio teritorijos. Virš šių zonų būtina palaikyti tam tikrą minimalų sklandymo aukštį. Apskritai karšto oro balionai atneša vien geras emocijas“, – pasakojo jis.
Pilotas pabrėžė, jog karšto oro balionas yra pati saugiausia oro transporto priemonė. Vyras išskyrė, kad Vilniuje oro balionai dažniausiai kyla iš Žvėryno rajone įsikūrusio didžiulio Vingio parko.
„Sklandyti karšto oro balionu yra tikrai saugu – net kam nors nutikus balionui esant ore, šis leidžiasi kaip parašiutas. Balionuose yra keli degikliai, kurie yra vienas nuo kito nepriklausomi. Sugedus vienam degikliui, darbą atlieka kitas. Tiesa, Vilniaus miestas daug plečiasi, tad nusileidimo vietų mažėja. Visuomet stengiamės nusileisti ant keliuko, pievose, asmenims priklausančiose teritorijose. Žmonės dažniausiai būna geranoriški ir tikrai leidžia nusileisti“, – atskleidė specialistas.
Anot piloto, karšto oro balionų skaičius kasmet didėja. Sklandymo pramoga sulaukia didelio lietuvių bei šalį lankančių turistų dėmesio.
„Žmonės vis dažniau yra linkę dovanoti ne daiktus, o emocijas. Į Lietuvą nemažai užsieniečių atvyksta vien dėl pasklandymo karšto oro balionu“, – teigė J.Čižius.
Raudona boružė
Būtent vienas iš pilotui priklausančių oro balionų ir pasipuošė raudonos ryškios boružės atvaizdu.
J.Čižius sako, jog šis, vilniečių ir miesto svečių akį traukiantis karšto oro balionas daugiausia sklandys virš sostinės, tačiau lankysis ir kituose Lietuvos miestuose, kaip antai Kaune, Trakuose, Kėdainiuose.
„Fantazijos.lt“ vadovo, baliono idėjos sumanytojo Povilo Klusaičio teigimu, karšto oro balionai yra brangi, bet puiki vieta reklamai.
„Tai – kone draugiškiausia ir mėgstamiausia reklamos forma. Kuo toliau bėgame nuo klišių, kaip neva turėtų atrodyti tipinės erotinių prekių parduotuvių reklamos. Norime sietis su geromis emocijomis, o ne konkrečiomis funkcijomis, kurias atlieka mūsų parduodami produktai“, – paaiškino verslininkas ir pridūrė, kad boružės oro balionas Lietuvos padangėje turėtų skrajoti bent septynerius metus.