Pasaulis mini Tarptautinę moterų solidarumo dieną, tačiau šią dieną temdo ir sąsajos su sovietmečiu. Visuomenė tarsi pasidalijusi į dvi dalis – vieni šią šventę pamini mylimas moteris pasveikinę gėlėmis, kiti skatina ignoruoti.
Idėja švęsti tarptautinę moters dieną kilo XIX–XX amžių sandūroje, kai sparti industrializacija ir ekonominė plėtra kėlė masinius protestus prieš sunkias darbo sąlygas.
Dabartinė moters diena pradėta švęsti po to, kai 1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje moterų konferencijoje aktyvi moterų teisių gynėja Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises. 1911 m. kovo 8 d. pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Austrijoje, Danijoje, Šveicarijoje.
Naujienų portalas lrytas.lt siūlo pažvelgti galeriją ir pažiūrėti, kokių sveikinimų nuo pat ryto sulaukė moterys.
„Tikėtina, kad pabučiuoti visų, kurias noriu šiandien pasveikinti, nespėsiu, bet pažadu labai stengtis O tas, kurių nesutiksiu – nuoširdžiai sveikinu, juk jūs esate mūsų gražiausios gyvenimo gėlės. Su kovo 8-ąja“, – moteris sveikino Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
Alikėja Vasha sveikinimų sulaukė iškart po vidurnakčio.
„Grįžau namo ir man Moters diena jau prasidėjo“, – tulpių puokšte pasidžiaugė Gabrielė Grygolaitytė.
„Mielos moterys, gražuolės ir gudruolės, tik jūs suteikiate gyvenimui spalvų! Kovo 8-osios proga linkiu geros pavasarinės nuotaikos, tvirtos sveikatos, šiltų kaip saulė šypsenų, laimės ir sėkmės“, – rašė sveikos mitybos specialistė Ilka Adams.