Lietuvių pamėgta kryptis
Kelionių organizatoriai pastebi, kad Katalonijos sostinę Lietuvos keliautojai jau spėjo pažinti ir pamėgti. Pasak Ingos Aukštuolytės, apklausos duomenys rodo, kad kas šeštas keliautojas svajoja vykti į Ispaniją ir jos kurortus. Ši kryptis tarp turistų populiari išlieka visais metų laikais.
„Barselona yra viena populiariausių Europos krypčių, kurią renkasi ir lietuviai. Barselonoje oras palankus net žiemą ir ankstyvą pavasarį. Paplūdimio sezonas čia prasideda jau gegužės mėnesį, kai vandens šiluma pasiekia 20 laipsnių, ir tęsiasi iki pat spalio pabaigos. Matydami keliautojų susidomėjimą, šiemet, po kelerių metų pertraukos, nuo gegužės vėl atnaujinome užsakomuosius skrydžius į šį miestą“, – sako I.Aukštuolytė.
Viskas, ko reikia turistams
Mindaugas Stasiulis patvirtina, kad Katalonijos regione esantis Barselonos miestas – tinkama kryptis, kai norisi pažinti miestą, įžymias vietas, o kartu pasimėgauti šilta saule ir jūra.
„Katalonijos regiono identitetas ir vietos savitumas yra labai svarbus. Jie šį miestą daro unikalų. Be to, čia yra viskas, ko reikia keliautojui: šiluma, palmės, paplūdimiai, jūra ir istorinio senamiesčio modernioji architektūra. Tai nėra miestas paminklas kaip Roma. Barselona yra gyva ir saulėta“, – pasakoja M.Stasiulis.
Laidų vedėjas Barselonoje lankėsi jau šešis kartus, nes šiame mieste visais metų laikais yra malonus oras, čia galima atskristi bet kada, kai tik norisi atsipalaiduoti ir atsipūsti nuo kasdienių darbų.
„Esu Barselonoje buvęs visais metų laikais. Žinoma, keliauti į ją sausį ar vasarį rizikinga, jei tikimasi kurortinio klimato. Jei lengvas lietus ir vėsesnis oras negąsdina, tada Barselona puiki. Teko šiame mieste būti ir liepą, bet vasarą ten labai karšta. Galiausiai nusprendžiau, kad man labiausiai patiko pavasarį, balandžio mėnesį, ir rudenį. Šis laikotarpis čia itin geras, kai Lietuvoje oras būna niūrus, bet norisi pasidžiaugti saule“, – pataria M.Stasiulis.
Vieno karto nepakanka
Pažinčiai su Barselona vertėtų paskirti bent kelis kartus. Vyras pasakoja, kad pirmą kartą, atvykus į šį miestą, privaloma aplankyti žinomiausius objektus – tam puikiai tinka turistiniu maršrutu važiuojantys atviri autobusai.
„Ištyrinėti Barseloną vieno karto neužtenka. Tačiau jeigu šiame mieste esate trečią ar ketvirtą kartą, labai siūlau sėsti į traukinį ar automobilį ir išvykti į dienos kelionę po apylinkes. Mano absoliuti rekomendacija vienos dienos kelionei, lankantis Barselonoje, – Salvadoro Dali muziejus Figerese ir jo atostogų vila Kadakeso pajūrio miestelyje. Dar vienas lankytinas objektas netoli Barselonos – Montserato vienuolynas ant aukštos uolos“, – dalijasi įspūdžiais M.Stasiulis.
Žinoma, Barselonos simboliais tapę katalonų architekto, vieno žymiausių moderno krypties kūrėjų Antonio Gaudi darbai M.Stasiuliui paliko didžiausią įspūdį.
„Mano Barselonos favoritas yra architektas Antonio Gaudi. Jo žymieji kūriniai – Šv. Šeimynos bažnyčia (La Sagrada Familia), Casa Mila, Casa Battlo pastatai – jie užgniaužia kvapą. Labai patinka leisti laiką Montžuiko kalno parkuose, tiesiog sėdėti ant nacionalinio meno muziejaus laiptų ir stebėti miestą iš viršaus. Nuostabu vaikščioti ar gyventi stilingame Eixample rajone arba mėgautis jūra apšiurusioje, bet labai mieloje Barselonetoje“, – dalijasi įspūdžiais laidų vedėjas.
Autentiška virtuvė
Barselona žymi ne tik dėl neįprastos architektūros statinių ar turtingo istorinio palikimo, bet ir dėl vietinės virtuvės. Katalonų virtuvė garsėja savo maisto įvairumu – čia galima paragauti ryžių patiekalo su jūros gėrybėmis paeljos, bulvių patiekalo patatas bravas, plonais griežinėliais pjaustyto kumpio, šaltos tradicinės sriubos gaspacho bei riešutų ir dūmo skonio ispaniškų sūrių.
Barselonos gatvėse gausu gatvelių, kuriose įsikūrę vietiniai restoranai ir šviežio maisto turgūs. Planuojantiems apsilankyti šiame mieste M.Stasiulis siūlo neatsispirti autentiškai virtuvei ir išbandyti gardžių valgių bei gėrimų.
„Barselonetoje, žvejų rajonėlyje, yra puikių, autentiškų restoranėlių. Didžioji dalis turistų žino, kad būtina aplankyti centrinį La Boqueria turgų ir ten pasimėgauti puikiu maistu. Taip, tai tiesa – ten labai skanu. Apskritai Barselona yra ideali skaniai pavalgyti. Mūsų simpatijas pelnė ir meksikietiški restoranėliai su meistriškais tacos ir citrinine sangrija“, – šypsosi M.Stasiulis.
Skirtingos emocijos
Kaip ir kituose pietų regionuose, Barselonoje turistai iš tiesų atsipalaiduoja ir kartais pamiršta saugoti asmeninius daiktus. Laidų vedėjas prisimena ir kuriozišką situaciją, kuri nutiko jo draugams.
„Barselonoje galima patirti labai skirtingas emocijas. Nuo euforijos iki ašarų policijos nuovadoje. Mano draugus buvo apvogę traukinyje – išsinešė jų lagaminus su dokumentais. Daugeliu atveju mes patys esame kalti, kad leidžiame kišenvagiams priartėti, nesaugome savo daiktų ar vėlai vakare vaikštinėjame atokiose vietose“, – dalijasi prisiminimais vyrais.
Tiesa, laidų vedėjas sako, kad Barselonoje yra daug įspėjamųjų ženklų, primenančių saugoti savo daiktus – ypač turistų mėgstamoje ir judrioje La Rambla gatvėje. Jis šią gatvę, pilną turistų, dažniausiai aplenkia arba kerta greituoju būdu.
Pastarasis kartas Barselonoje M.Stasiuliui buvo ypatingas – čia prieš metus jis pasipiršo savo mylimajai, dabar jau žmonai Mildai. Jis atvirauja, kad šis miestas jiems kelia daug sentimentų, todėl čia jie sugrįš dar ne kartą.
„Barselona – mano mylimiausias miestas be jokios konkurencijos. Galėčiau sėsti į lėktuvą ir skristi ten net šią sekundę. Kai tik ims kankinti barselonietiški sentimentai, kai kūnas reikalaus Viduržemio jūros ir saulės, o siela plevenančio laisvumo, mes būtinai vyksime ten“, – šypsosi M.Stasiulis.