„Iki šiol paltai iš alpakos vilnos buvo moterų privilegija, – šypsosi kūrėjas, – Kodėl? Čia tik mano nuomonė, bet vyrai dažnai mėgsta likti šešėlyje, pasirinkti neišsiskiriantį įvaizdį arba pirmenybę teikti visiškai klasikai. Na, o suri alpakos paltas atrodo labai įspūdingai, primena kailinius. Dabar atsiranda daugiau stilingų vyrų, kurie nebijo išbandyti netradicinius audinius ir modelius. Be to, ir mada vystosi tokia linkme, kad nelieka ribos tarp vyriškos ir moteriškos stilistikos“.
Anot jo, šaltuoju metu sezonu vyrams savo spintose paltą turėti rekomenduojama dėl daugelio priežasčių – šiluminių savybių, universalumo ir galimybės jį derinti prie bet kokio stiliaus aprangos.
„Su striuke, kokio dizaino ar tipo ji bebūtų, visada atrodysite sportiškai, o vilkint paltą galima pasiekti visą įmanomą stilistikų skalę – nuo to paties sportinio, klasikinio iki visiškai modernaus“, – kalba dizaineris K. Lekeckas, už tvarius vyriškus kostiumus pasaulinio lygio konkurse „A‘ Design Award & Competition“ pelnęs pirmąją vietą.
Į klausimą, kuris viršutinis drabužis vis dėlto geriau apsaugo nuo žvarbos, kūrėjas atsako taip – daug kas priklauso nuo audinio sudėties. Pavyzdžiui, paltai gali būti pasiūti iš avies, merino, kupranugario, kašmyro ar alpakos vilnos – tuomet skiriasi ir medžiagos švelnumas, ir šiltumas. Be sudėties, anot kūrėjo, dar svarbus ir jos storis – tarkim, kašmyras dažnai būna plonas, nes jo šiluminės savybės yra puikios, o audinys – brangus.
„Ypač aktualus ir populiarus audinys – suri alpaka, kuris atrodo tarsi prabangus kailis, yra keturis kartus šiltesnis už įprastą vilną. Moterys jau seniai yra pamėgę šį audinį, na, o vyrų garderobe tai vis dar išskirtinė naujiena“, – pastebi pašnekovas ir pasakoja, kad suri alpakų yra tik apie 10% visų alpakų populiacijos, todėl tai nėra tas pluoštas, kurio galima lengvai nusipirkti. O ir jo kaina gerokai aukštesnė – prasideda nuo 150 eurų už metrą.
Anot jo, prabangesni pluoštai dažnai pasižymi ne tik išskirtine išvaizda, bet ir geresnėmis šiluminėmis savybėmis.
„Todėl, jeigu norisi plono ir šilto palto ar kito drabužio, galima rinktis kašmyrą ar jau mano minėtą alpaką. Bet, aišku, reikia suprasti, kad jeigu to paties pluošto audinys bus storesnis, tai ir jo šiluminės savybės bus geresnės. Yra nusistovėjusi tokia praktika, kad iš prabangių žaliavų dažnai audžiami plonesni audiniai. Jie, galima sakyti, atitinka standartinių paltinių audinių šilumines savybes, bet gaminys būna lengvesnis, minkštesnis ir komfortiškesnis. Be abejo, yra ir storesnių kašmyrinių audinių, dažnai vadinamų double cashmire, bet jų kaina jau prasideda tik nuo 250 eurų už metrą“, – žiniomis dalinasi K. Lekeckas.
Paklaustas, koks audinys yra brangiausias, dizaineris įvardina – nuaustas iš vikunijų vilnos. Tai – alpakų protėviai, kurie gyvena daugiausiai Peru, aukštai kalnuose, ypač permainingose klimatinėse sąlygose, todėl ir jų vilna ypatinga. Vikunijų audinys gali būti šiltesnis už avies net iki aštuonių kartų, o mažiausia vieno jo metro kaina siekti 3000 eurų.
„Rinktis ar siūdintis paltą tikrai siūlyčiau iš vilnos ar bent vilnos mišinio, kad būtų galima mėgautis šio išskirtinio pluošto savybėmis. Tokių audinių vieno metro kaina prasideda nuo maždaug 50 eurų. Tiek avies vilna, tiek merino avies vilna, tiek įvairių kitų gyvūnų vilnų audiniai yra puikus pasirinkimas žiemos sezonui“, – neabejoja K. Lekeckas.