Vienas iš svarbiausių ne vienoje erdvėje įsikūrusios instaliacijos akcentų – kažkada kūrėjos gimtinėje augęs medis.
„Prieš daugiau nei penkis metus pastebėjome, kad nuo vaikystės džiuginęs šakotasis gražuolis nebeteko gyvybės syvų. Tuomet ir kilo mintis medį įkurdinti Vilniuje, „Selfstation“ studijoje ir suteikti jam antrą kvėpavimą“, – sako J.Malakauskaitė.
Per studijos gyvavimo laikotarpį, anksčiau žalia karūna menininkės namiškius džiuginęs medis savąjį įvaizdį per metus pakeisdavo net kelis kartus – nuo jo šakų svirdavo tai vynuogių kekės, čili pipirai, braškės ar gėlės, tai – voratinkliai, virvės ir daugybė kitokių pagrindinę šventės mintį, kuriai jis buvo ruošiamas, atspindinčių aksesuarų.
Kelis kartus daugiau nei dviejų metrų aukščio storažievis buvo „komandiruotėse“, nes, pasak J.Malakauskaitės, jis tapo kitų renginių organizatorių projektų dalimi.
Šįmet savo kūrybinę kelionę medis tęsia įkūnydamas populiarios pasakos momentus – praeidamas pro jį, apaugusį siurrealistiniais objektais, ir patekdamas į J.Malakauskaitės studiją tarsi pajunti įžengiantis į kitą, stebuklų pasaulį.
„Vasaromis prie medžio įkurdavau ir sodelį, kurio gėrybėmis pasivaišindavo drąsesni praeiviai. Tai braškę nusiskindavo, tai gėlės žiedą. Smagu džiuginti žmones“, – sako J.Malakauskaitė.
Vis naujų temų savo aplinkoje ieškanti kūrėja pasakoja, jog dažnai jas padiktuoja atsitiktinumas – išgirstas žodis, pamatyta nuotrauka ar seniai norima įgyvendinti svajonė.
„Studijos interjeras keitėsi daugybę kartų. Ne tik dėl svarbių metinių švenčių, bet ir joje vykstančių renginių, parodų, pristatymų, puošnių vakarienių. Kai kūriau darbo erdvę sau, žinojau, kad dienomis tai bus grožio salonas, o vakarais – vieta, kur vyksta įvairiausios šventės. Tam net įrengiau erdvę fotosesijoms, specialų apšvietimą renginiams“, – sako J.Malakauskaitė.
Žinoma moteris jau ne kartą yra nustebinusi visuomenę savo netradiciniais sprendimais – eko balerinomis, papuošusiomis studijos lubas, piešiniais, eksponuotais ant dovanų maišelių, žole sužaliuojančiais baldais.
Skirtingos veiklos – grožio sritis ir renginiai, inspiravo dar vieną kūrybiškos pašnekovės pomėgį, susijusį su interjerų kūrimu bei tapyba.
„Kaip ir visos kitos detalės, taip gimė ir pirmasis paveikslas – iš emocijos, šviesos troškimo, optimizmo. Žaidžiau spalvomis dieną po dienos, naktis po nakties. Euforija. Sluoksniai, tepimai. Pabaiga ir vėl nauja pradžia“, – taip apie vieną po kito gimusius ir savo naujus namus iškart suradusius tapybos darbus pasakoja menininkė.
J.Malakauskaitė – viena ryškiausių Lietuvos plaukų ir įvaizdžio stilisčių, savo nuolat besikeičiančio interjero studijoje ne tik puošianti klientus, bet ir kasmet surengianti dešimtis įvairių performansų, renginių, fotosesijų, labdaros akcijų, atsinaujinimo projektų. Bene labiausiai ji išgarsėjo tuomet, kai, dėl pandemijos šalyje uždarius daugelį veiklų, ji studijoje laikinai buvo įkūrusi šviežių agurkų krautuvėlę.