Erdvėse su nuostabia panorama į Nemuno salą vykstančiai parodai kiekvienas menininkas pateikė po konkursinį ir kelis papildomus darbus, leidžiančius geriau identifikuoti jų kūrybinį kelią. Antai, vienas darbas vilioja saldžia vanile ir cukruotais vaisiais, kitas – medaus, cinamono ir tabako aromatu, trečias – švelnia pudros dulksna.
Visi parodos lankytojai galės balsuoti ir rinkti geriausią darbą – didžiosioms metų šventėms pradžiuginę vieną autorių solidžia pinigine suma.
Giliai įkvėpę svaiginančių aromatų, akis paglostę vaizdais, lankytojai kviečiami įminti paslaptis, nutūpusias prie kiekvieno paveikslo. Tai – galerijos savininkės poetės Rasos Gulbės sukurtos eilės, „Kvepalų ministerijos“ įkūrėjos Evelinos Jankauskienės parinkti nišiniai kvepalai, į šventinį apdarą įvilkti, parodos ambasadorės, bliuzo karalienės Arinos kurti juvelyriniai dirbiniai. Mažus karoliukus, kaip natas suvėrusi į akordus, ji kuria nuostabius, melodijomis skambančius papuošalus.
Parodoje „įsitaisė“ ir įspūdingo dydžio interaktyvus kalėdinis atvirukas, kuriame galima įsiamžinti. Sveikinimo atvirukų, atkartojančių parodoje eksponuojamus darbus, yra ne vienas, todėl visi norintys gali čia pat juos užrašyti ir išsiųsti patiems brangiausiems bei labiausiai išsiilgtiems.
Ieškantys išskirtinių dovanų, čia ras ypatingus menininkų pasiūlymus: plazdančias šilkines skareles su paveikslo motyvais, skraidančias sages, sėkmės apyrankes bei kitus nuostabius juvelyrinius papuošalus.
Kiekvienas paveikslas turi sąsajas su tam tikru kvapu, todėl tikėtina, kad pajutę simpatijas konkrečiam darbui, negalėsite atsispirti ir jam priskirtam aromatui.
„Ši paroda – tarsi dovana sau, padedanti atrasti skirtingas kūrybos sritis – nuo tapybos iki kvapų. Tai pirmasis konkursas, kuriame pristatau savo darbus“, – pasakoja viena iš atidarymo vakare dalyvavusių autorių Daina Light.
Prieš kelis metus, per karantiną į papuošalų kūrybos pasaulį įsigilinusi dainininkė Arina pasakoja, jog jai, savo darbais apjungti „Kalėdinio žaisliuko“ konkursantų paveikslus, buvo malonus iššūkis.
„Turi pajusti, pastebėti, interpretuoti, ką menininkas vienu ar kitu savo potėpiu norėjo papasakoti. Ir suteikti tam savitą, tarsi atmosferą papildantį simbolį“, – įžvalgomis dalinosi Arina.
Pašnekovė šypsosi – dabar jos namuose gausu ne tik muzikos instrumentų, bet ir papuošalų kūrybai reikalingų priemonių. Arina naudoja įvairias medžiagas – nuo brangių ir pusbrangių akmenų iki polimerinio molio. Darbai iš pastarojo, gebančio „įšaldyti“ trimačius ar net sudėtingesnius dainininkės kurtus autorinius raštus, jau tapo net savotišku jos simboliu.
„Turiu ir dar vieną savąjį ženklą, kurį stengiuosi akcentuoti arba subtiliai paslėpti visuose vėriniuose. Iš jo mano darbus taip pat galima atpažinti“, – sako Arina.
Nuo sagių iki auskarų – dainininkei įdomu kurti įvairiausius papuošalus. Kai kuriuose jų žinoma moteris panaudoja ir šviesaus atminimo savo mamos saugotus dekoratyvinius akcentus.
„Mama turėjo tokių papuošalams idealiai tinkančių „perliukų“, kurių dabar niekur neįsigysi. Jie ir tampa dažnais mano pagalbininkais, įkvepiančiais daiktams unikalumo“, – neabejoja Arina.