Kodėl arabiški kvepalai yra geriausia dovana, kurią sau galite įteikti?

2022 m. lapkričio 26 d. 11:00
Arabiški kvepalai parfumerijos pasaulyje jau seniai užima ypatingą vietą. Nors pastarieji jau ilgai laikosi populiariausiųjų viršūnėse, ne visi žino, jog už arabiškų aromatų slypi tūkstančius metų skaičiuojanti istorija.
Daugiau nuotraukų (5)
Parfumerijos mokslas – arabų kraujyje. Prieš penkis tūkstantmečius Egipto, Sudano, Libano, Sirijos ir kitų valstybių teritorijose gyvavo Senovės Egipto valstybė, kurios gyventojai kasdienybės neįsivaizdavo be aromatų gausos. Vėliau šiuose kraštuose apsigyveno arabai, kurių dėka išskirtiniais kvepalais galime mėgautis iki šiol.
Kvepalai nuo neatmenamų laikų laikomi Artimųjų Rytų kultūros dalimi. Regione, kuriame atsirado judaizmas, krikščionybė ir islamas, egzotiški kvepalai siejami su religinėmis ceremonijomis. Islamo šalyse naudojami džiovintos medienos smilkalai (Bakhoor), kurie skirti namų apvalymui, atsipalaidavimui, rūbų kvepinimui. Tokio tipo smilkalai taip pat pasitelkiami per laidotuves – tikima, kad jų kvapas pritraukia angelus. Tuo metu krikščionys religinėse apeigose ir šiandien naudoja įprastus smilkalus.
Anot Lietuvoje pirmaujančios arabiškų kvepalų parduotuvės „Parfum Arabia“ įkūrėjos Viktorijos Gaidytės, arabų šalyse kvepalai gausiai naudojami ir kasdienybėje.
„Iki mūsų laikų arabiškų kvepalų gamintojai yra išsaugoję ypatingas kvepalų kūrimo tradicijas. Galiu išskirti, jog arabų šalys, lyginant su kitomis, naudoja daugiau parfumerijos. Šiose valstybėse gausu ne tik purškiamų, bet ir aliejinių kvepalų. Arabai pirmiausia pasitepa aliejiniais kvepalais, po to naudoja purškiamus. Taip pat aromatui sustiprinti neretai yra naudojami medžio, daugiausia – agarmedžio, smilkalai, kurių kvapas įsigeria į drabužius“, – paaiškino ekspertė.
Arabiškų kvepalų sudėtyje karaliauja prieskonių, medienos, žolelių, gėlių aromatai. Šiuolaikiškose arabiškų kvepalų kompozicijose vyrauja ir medus, šokoladas, vanilė.
Kone populiariausios arabiškų kvepalų natos – agarmedis, rožė, šafranas ir sandalmedis – išskirtinės, jų paieškos reikalauja didelio kruopštumo bei atsidavimo. Pavyzdžiui, agarmedžio aliejus yra išgaunamas iš užsikrėtusio agarmedžio šerdyje atsirandančios dervos. Arabiškų kvepalų gamyboje naudojama damasko rožė kasmet žydi vos trisdešimt dienų. Vienam kilogramui tokių rožių aliejaus sunaudojamos net penkios tonos žiedų. Šafranas garsėja kaip brangiausias prieskonis pagal svorį, o sandalmedis pasižymi gydomosiomis savybėmis.
Nors kiekviename arabiškų kvepalų buteliuke slypi istorija ir nepriekaištinga kokybė, nemažai tokių kvepalų savo kaina yra prieinami daugeliui. Kaip paaiškina „Parfum Arabia“ įkūrėja, žemesnei arabiškų kvepalų kainai įtakos turi tai, jog daugelis kvepalų sudedamųjų dalių yra aptinkamos vietoje.
„Daugelis arabiškų kvepalų pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu. Kone visi aukštosios parfumerijos kūrėjai naudoja būtent arabų šalyse randamus komponentus“, – tikino V.Gaidytė.
Sostinėje, Odminių gatvėje 11, Kaune, adresu M.Daukšos g. 5 bei internete įsikūrusiose „Parfum Arabia“ parduotuvėse siūlomas didžiausias arabiškų kvepalų asortimentas Lietuvoje. Jau netrukus parduotuvių lentynas papildys nauja, išskirtinė kvepalų kolekcija. Nepraleiskite progos sau įteikti ypatingos dovanos!
parfumerijaKvepalai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.