Karališkųjų šeimų narių tobulos išvaizdos receptai: moterys stebimos lyg pro didinamąjį stiklą

2022 m. rugpjūčio 11 d. 21:01
Per oficialius priėmimus ir viešus renginius Kembridžo kunigaikštienė Catherine (40 m.) ir Ispanijos karalienė Letizia (49 m.) sulaukia didžiulio dėmesio. Tad nieko nuostabaus, kad nelieka nepastebėtas net mažiausias jų išvaizdos pokytis.
Daugiau nuotraukų (7)
Bet buvo metas, kai ispanai jaudinosi, kad jų karaliaus Felipe VI (54 m.) sutuoktinė atrodo pernelyg liesa, – 167 cm ūgio karalienė svėrė vos 44 kg. Gal tai ją sekinusių dietų pasekmė?
Kembridžo kunigaikštienė Catherine savo nepriekaištinga išvaizda ir laikysena gali užkariauti ne tik britų širdis, bet ir Holivudą. Didžiosios Britanijos sosto įpėdinio princo Williamo (40 m.) žmona visuomet traukia žvilgsnius.
Catherine atrodo dar lieknesnė ir labiau treniruoto kūno nei iki trijų vaikų gimimo. Panašiai kaip Ispanijos karalienė Letizia, kuri dabar, regis, paskutinį savo riebalų gramą pavertė raumenimis.
Kodėl abi karališkosios šeimos narės tokios drausmingos? Iš kur semiasi energijos sportui, sveikai gyvensenai?
„Rasti sau geriausią galimybę kūnui tobulinti nėra nauja tendencija. Poreikis gerinti savo išvaizdą būdingas žmogaus prigimčiai“, – aiškina psichologas ir šeimos santykių specialistas iš Vokietijos Hannesas Niggenaberis.
Bet asmenys, kurie nuolat yra pasaulio dėmesio centre, turi didžiulį gerbėjų būrį, patiria itin didelę įtampą.
„Karališkieji asmenys žino, kad atlieka tarsi pavyzdžio funkciją, yra savotiškai ypatingi. Būtent dėl to jie jaučia poreikį save tobulinti. Šie asmenys nori ne tik sau, bet ir kitiems įrodyti, kad saviugdos esmė – kontroliuoti save. Jie įsitikinę, kad tik tuomet, kai geba suimti save į rankas, šį jausmą gali įdiegti kitiems ir būti sektinu pavyzdžiu. Bet daryti poveikį kūnui lengviau nei dvasinei būsenai, todėl savęs tobulinimą dažnai pradeda būtent nuo išvaizdos“, – tvirtina H.Niggenaberis.
Karališkųjų asmenų pasirodymas viešumoje visada sulaukia išskirtinio dėmesio ir atgarsių.
„Nors princesės ar karalienės gyvenimas yra privilegijuotas ir be stresų – bent taip atrodo, jos nuolat patiria įtampą, nes stebimos pro didinamąjį stiklą ir retsykiais sulaukia kritikos“, – pabrėžia psichologas ir šeimos santykių specialistas.
Kembridžo kunigaikštienė Catherine, kuri nėra kilminga, lankė privačią ir elitines mokyklas, studijavo meno istoriją seniausiame Škotijos Šv.Andriejaus universitete, kur mokėsi ir britų karališkosios šeimos narys princas Williamas, jos būsimasis sutuoktinis.
H.Niggenaberio teigimu, Catherine nuo vaikystės buvo ugdomos ambicijos, nes jos lemia didelius pasiekimus.
Ir dabar Jungtinės Karalystės sosto įpėdinio sutuoktinė penkias valandas per savaitę praleidžia kūno rengybos studijoje. Po šėlionių su trimis vaikais Kembridžo kunigaikštienė dar lanko jogą, plaukimą ir žaidžia tenisą.
Princo Williamo žmona – sveiko maisto šalininkė. Naują dieną ji pradeda nuo daug vitaminų turinčio gėrimo iš sutrintų lapinių kopūstų, vingrūnių (baltymų šaltinis), žaliosios arbatos lapelių, salotų, kalendrų ir šilauogių. Po to valgo avižų košę. Tokie pusryčiai – Catherine energijos užtaisas visai dienai.
Nors Kembridžo kunigaikštienė nėra vegetarė, pietums dažniausiai renkasi patiekalus ne iš mėsos, kaip užkandį – žalias daržoves, vaisius ir uogas.
Vakarienei – makaronai, kepsniai. Kembridžo kunigaikštienė savo sutuoktiniui Williamui gamina jo mėgstamiausią patiekalą – keptą viščiuką.
Ar kartu su juo valgo? Neaišku.
Kartais leidžia sau ir pasmaguriauti. Lankydamiesi JAV princas Williamas ir Catherine per krepšinio rungtynes Niujorke kramsnojo kukurūzų spragėsius.
„Kūno rengybos programos, sveika mityba ir siekis būti tobulai daro teigiamą ir kartu neigiamą poveikį. Ir kiti įtikinami: esu savarankiška, galiu kontroliuoti savo gyvenimą ir kūną, niekas iš šalies nedarys man poveikio. Sportas – puiki galimybė nuslopinti slegiančią įtampą. Bet tai gali išugdyti liguistą potraukį ir pastūmėti į priverstinės kontrolės gniaužtus“, – pažymi psichologas ir šeimos santykių specialistas H.Niggenaberis.
Tai gali lemti mitybos sutrikimą, kaip nutiko Didžiosios Britanijos sosto įpėdinio Charleso sutuoktinei velionei Dianai. 1995-aisiais Velso princesė interviu BBC prisipažino, kad kenčia nuo bulimijos.
1997-aisiais tapo žinoma apie Švedijos sosto įpėdinės Victorios (44 m.) mitybos sutrikimą. Princesė jautėsi vieniša ir priklausoma nuo viešosios nuomonės.
Dėl karalienės Letizios buvo sunerimę ir ispanai. Buvo metas, kai suknelės, palaidinės be rankovių rodė jos itin kaulėtas rankas, o iškirptės – atsikišusius raktikaulius. Ispanijos karalienė atrodė pavojingai liekna.
Pernelyg didelė įtampa ar kitos problemos? Mitybos ekspertų teigimu, karalienė Letizia buvo visiškai atsisakiusi angliavandenių.
Ispanai lengviau atsiduso, kai pamatė raumeningas savo karalienės rankas ir liemenį. Ispanijos karaliaus Felipe VI sutuoktinė ne tik lanko jogos, kūno rengybos, zumbos treniruotes. Karalienė treniruoja savo rankas specialiais tempimo pratimais prie sienos.
Akivaizdu, kad Kembridžo kunigaikštienė Catherine ir Ispanijos karalienė Letizia, kurios dažnai lyginamos dėl to, kad nėra kilmingos, atrado savo nepriekaištingos išvaizdos receptą.
Parengė: Ona Kacėnaitė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.