Karą patyrė savo akimis ir kojomis
Kijeve dokumentinę juostą apie Rusijos invaziją Ukrainoje filmuojantis amerikiečių aktorius ir režisierius Seanas Pennas (61 m.) buvo priverstas bėgti.
„Oskaro“ laureatas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė nuotrauką, kurioje jis įamžintas stovintis automobilių eilėje prie Lenkijos sienos su Ukraina.
S.Pennas prisijungė prie ukrainiečių, bėgančių iš šalies ir bandančių pasiekti kaimyninę Lenkiją.
„Aš ir du mano kolegos palikome savo automobilį ir nuėjome mylias iki Lenkijos sienos. Beveik visuose automobiliuose vežamos tik moterys ir vaikai. Dauguma – be jokio bagažo, o automobilis – vienintelis jų turtas“, – rašė S.Pennas.
Įsiutęs liejo tulžį
Rusijos televizijos laidų vedėjui Vladimirui Solovjovui (58 m.) – neramios dienos.
Europos Sąjungos sankcijos Rusijai palietė ir Kremliaus propagandininką.
Dviejų vilų Šiaurės Italijoje savininkui teks išmokti ilsėtis gimtinėje.
Nuolat Vakarus ir Europą kritikuojantis vyras yra įsigijęs dvi vilas šalia Komo ežero.
Savo laidoje „Vakaras su Vladimiru Solovjovu“ vedėjas siautėjo.
„Man sakė, kad Europa yra teisių citadelė, čia viskas leidžiama – štai ką jie sakė... Iš asmeninės patirties žinau, ką reiškia vadinamosios „šventosios nuosavybės teisės“. Kaskart atlikdamas transakciją turėjau pateikti dokumentus, pagrindžiančius mano uždarbį, pajamas, – aš viską padariau. Nusipirkau, sumokėjau nesuvokiamo dydžio mokesčius – aš padariau viską. Ir staiga kažkas nusprendžia, kad „šis žurnalistas yra sankcijų sąraše“. Tai iš karto paveikia nekilnojamąjį turtą“, – piktinosi Kremliaus ruporas.
Nesulaikė emocijų
Su Jungtinėje Karalystėje gyvenančiais ukrainiečiais susitikusi Kornvalio kunigaikštienė Camilla (74 m.) finansiškai parėmė karo slegiamą šalį.
Ukrainos katalikų katedroje Londone apsilankiusi moteris Ukrainos ambasadoriaus Vadymo Prystaikos žmonai Inai tarė: „Mes meldžiamės už jus.“
Kunigaikštienė nesuvaldė emocijų po to, kai susitiko su 70 tūkst. ukrainiečių šalyje vienijančios bendruomenės atstovais.
Susitikimo metu buvo kalbama apie humanitarinę krizę Ukrainoje. Camilla asmeniškai parėmė dienraščio „Mail“ iniciatyvą rinkti pinigines aukas pabėgėliams.
„Neįmanoma nelikti sujaudintam matant namus paliekančius ukrainiečius. Kunigaikštienė norėjo padėti visais įmanomais būdais“, – teigė Camillos atstovas.
Kunigaikštienę vizito metu lydėjo sutuoktinis princas Charlesas. Jis pagerbė Ukrainos žmones už jų narsą ir tvirtumą „baisios agresijos akivaizdoje“.
Princas Charlesas parėmė britų Raudonojo Kryžiaus ir Pasaulio žydų pagalbos organizacijas, kurių globėjas yra.
Sugrįžo į darbą
Karalienė Elizabeth II (95 m.), dėl COVID-19 turėjusi atšaukti savo susitikimus, surengė dvi virtualias audiencijas.
Iš savo namų Vindzoro pilyje ji bendravo su naujaisiais Andoros ir Čado ambasadoriais.
Susirūpinimas monarchės sveikata augo nuo vasario 20-osios, kai jai testais buvo patvirtinta COVID-19 liga.
Koronavirusas aptemdė karalienės 70 metų valdymo jubiliejaus minėjimo pradžią.
Bakingamo rūmai pranešė, jog neteiks atnaujinamos informacijos apie šalies vadovės sveikatą, bet patvirtinimas, kad ji vėl imasi savo pareigų, bus laikomas teigiamu ženklu.
Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II^InstantKornvalio kunigaikštienė Camilla
Rodyti daugiau žymių