Moteris prisipažįsta, kad gimus sūnui prieššventinis laikotarpis tapo kitoks: namuose atsirado kalėdinių puošmenų, čia slapta apsilanko Kalėdų Senelio padėjėjas nykštukas, kuris rytais berniukui palieka dovanų.
„Kol mūsų gyvenime neatsirado vaikas, kelerius metus iš eilės net eglutės namuose neturėdavome, nes daug dirbome ir nematėme poreikio, namai buvo tik stotelė pailsėti ir pradėti naują dieną“, – prisipažino mama.
R.E.Mazurevičiūtės-Pitkauskienės šeima Kūčias ir Kalėdas viliasi sutikti su tėvais. Jeigu, žinoma, leis pandeminė situacija.
„Kūčias, kaip visada,planuojame jaukias, su tradiciniais patiekalais, kalėdaičiais. Kad laikas prie stalo neprailgtų, mano mama dažniausiai sugalvoja įvairių burtų. Traukiame šiaudus, skaičiuojame žirnius. Kadangi Kūčių išvakarės yra Kristaus gimimas, kuris simbolizuoja naują pradžią ir norų išsipildymą, rašome savo didžiausius norus bei troškimus ir dedame juos į dėžutę, kad kitais metais galėtume patikrinti, ar išsipildė. Aš savo norą sūpuoju ant rankų“, – šyptelėjo ji.
Nors sūnelis džiaugiasi išoriniu blizgesiu – spalvingomis eglutėmis, blyksinčiomis girliandomis, skanėstais ir dovanomis, jis, Rūtos žodžiais, šių švenčių esmės dar nesupranta.
„Mums, suaugusiesiems, šios žiemos šventės turi gilesnę prasmę, kurios, manau, po truputį mokysime ir mažylį.
Man jau pats prasidėjęs adventas visada yra ramybės, susikaupimo metas, kai sustoji, stengiesi pabaigti pradėtus darbus, prisimeni tuos, kuriems esi galbūt prasikaltęs, ir bandai ištaisyti klaidas, atiduoti skolas ir džiaugtis bendryste su artimaisiais.
Gaila, bet kartais ir patys tame švenčių šurmulyje ir materialinių gėrybių apsuptyje pametame tą prasmę“, – sakė tituluota gražuolė.