Joje eksponuojami 1947-1988 metais mados namuose „Christian Dior“ sukurti moteriški kostiumai, aksesuarai, jų brėžiniai ir fotografijos iš A.Vasiljevo fondo kolekcijos.
Parodos atidarymo šventė priviliojo gausų būrį mada besidominčių žmonių. Tarp kviestinių svečių buvo žinomi šalies dizaineriai, stilistai, nuomonės formuotojai, pramogų pasaulio atstovai, verslininkai.
Aukštosios mados parodą susirinkusiai publikai pristatė jos kuratorius A.Vasiljevas, kuris papasakojo apie surinktus eksponatus, supažindino su mados namų „Christian Dior“ istorija.
Jo teigimu, pirmą kartą Lietuvoje surengta vieno įtakingiausių 20 amžiaus mados kūrėjų Christiano Dioro mados namų paroda atskleidžia šių Paryžiaus mados namų novatorišką istoriją ir palikimą.
„Parodoje eksponuojami moteriški kostiumai ir aksesuarai, tarp kurių ir išskirtiniai modeliai iš 1947 metų revoliuciją mados pasaulyje sukėlusios pirmosios dizainerio kolekcijos, pavadintos „New Look" vardu", - parodos atidaryme pasakojo A.Vasiljevas.
Jis pabrėžė, jog Chistianas Dioras sukėlė pasaulinio masto sensaciją ir vos per dešimtmetį sukūrė garbingą mados imperiją, kuri mados hierarchijos viršūnėje laikosi per 70 metų. Retas mados žinovas pasiginčytų dėl jo įtakos moterų stiliui.
Be eksponatų gausos, žymaus mados istoriko parodoje lankytojus pasitiko ir tų pačių mados namų sukurti kvepalai, kuriuos pristatė parduotuvės „Kristiana“ specialistai, bei įspūdinga žinomo floristo ir dekoratoriaus Manto Petruškevičiaus sukurta parodos erdvė. Jos centre – čiurlenantis fontanas.
A.Vasiljevas tikino, jog prekybos ir pramogų centre Lietuvoje jo paroda rengiama pirmąkart. Tačiau pasaulio prekybos centruose pristatymų jis yra surengęs daugybę.
„Mados parodas prekybos centruose esu surengęs Kinijoje, Rusijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Australijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čilėjė.
Manau, tai puiki erdvė tokioms parodoms, nes čia ateina žmonės, kurie mėgsta pavalgyti, apsipirkti, ieško mados naujovių, jie yra elegantiški ir šiuolaikiški. Į muziejus renkasi visai kitokia publika", - drąsiai kalbėjo mados žinovas.
Jis tikino, kad Kaunas yra jam labai brangus ir gražus miestas, todėl nenuostabu, kad išskirtinę parodą jis nutarė pristatyti būtent šiame mieste.
Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė taip pat džiaugėsi, kad pirmą kartą Kaune pavyko suorganizuoti ypatingą gerai pasaulyje žinomo mados istoriko parodą, suteikiančią progą atsigręžti į garsių aukštosios mados namų istoriją ir net pamatyti revoliuciją mados pasaulyje sukėlusios kolekcijos eksponatus.
Nemokama paroda veiks iki šių metų lapkričio 19 dienos.