Gegužės 28-tąją dieną yra švenčiamas aktorės Justės Zinkevičiūtės įkurto „Pasimatuok jūrą“ projekto penktasis gimtadienis. Paradoksalu, jog moteriška filosofija spinduliuojantis projektas savo jubiliejų mini per Nacionalinę vyrų dieną, tačiau Justė tikina, kad jos veikla – nėra skirta tik moterims. Tai žinutė apie meilę sau, meilę kitam bei meilę supančiai aplinkai.
„Prieš penkerius metus „Pasimatuok jūrą“ buvo vos vienas suknelės modelis, kurio turėjau tik aštuonis vienetus. Kaip šiandien pamenu, jog galvojau nerasianti aštuonių moterų, norinčių puoštis mano sukurta suknele, tačiau šiandien jau daugiau nei 800 moterų matuojasi jūrą!
Šiemet projektas mini savo pirmąjį jubiliejų, kad ir mažą, tačiau teikiantį be galo didelį džiaugsmą. Ir nors visa veikla kalba apie moterišką filosofiją, tačiau ji niekuomet nebuvo feministinio požiūrio. „Pasimatuok jūrą“ yra moterims apie moteris, tačiau kiekvieną kartą sakau – eikime namo ir mylėkime savo vyrą“, – teigia Justė.
Šia proga Justė siunčia vidinės ramybės kupiną žinutę, dalinasi atvirumais ir ragina kiekvieną kurti savo vasaros istoriją.
Nors Justė pagal profesiją yra aktorė, patirti gyvenimo išbandymai paskatino ją pasinerti į savęs ir savo moteriškosios prigimties paieškas. Ji pripažįsta išgyvenusi ir itin sunkų laikotarpį, kurio metu ne kartą aplankė nežinomybė ir gyvenimo prasmės klausimas.
„Pamenu kaip šiandien: sėdžiu, šalia du lagaminai, 50 eurų kišenėje, prieš akis – antidepresantų dėžutė ir baimė, kas bus toliau, kaip gyventi. Labai išsigandau to jausmo, bet tą akimirką šalia viso beviltiškumo, buvo ir pasirinkimas: arba susiimti, arba savo noru leisti sau sirgti. Suvokiau, kad tik pati esu atsakinga už savo gyvenimą, jausmus, emocija ir nuo tada pradėjau ieškoti kelių, kurie man padėjo sveikti“, – savo išgyvenimais dalinasi Justė.
Aktorė be galo atvirai kalba apie meilės sau ir meilės kitam svarbą, tačiau savo asmeninių santykių detales laiko po septyniais užraktais. Justė pripažįsta, jog kur kas mieliau būti įdomiai savo kūryba nei asmeniniu gyvenimu. Vis tik, moteris neslepia, kad jos širdis – laisva ir yra pasirengusi mylėti.
„Nekalbu apie asmeninį gyvenimą, nes noriu būti įdomi savo kūryba. Man visada maloniau išgirsti, kad Justė Zinkevičiūtė yra aktorė. Tokie žodžiai paglosto širdį, o asmenims gyvenimas jau yra mano ir to žmogaus su kuriuo juo dalinuosi. Žinoma, neslėpsiu faktų, šiuo metu esu vieniša, tačiau mano širdis yra pasiruošusi priimti naujus jausmus. Noriu leisti sau mylėti ir būti mylima“, – atvirauja Justė.
Viename interviu aktorė yra užsiminusi, kad nors ir yra pasiruošusi mylėti, tačiau į pasimatymus ji nevaikšto. Justė tiki likimu, jog tikroji meilė aplankys tinkamu laiku, kai mažiausiai to tikėsiesi.
„Aš tikiu tuo, kaip sako viename filme: moterims patinka tikėti, kad viskas priklauso nuo magijos, planetų išsidėstymo, oro srovių. Nenoriu žaisti „sužavėkime vienas kitą“ žaidimo, eiti į pasimatymus, ieškoti ir bandyti. Aš tikiu, kad mums visiems lemta sutikti savo žmogų, tik vieniems anksčiau, kitiems vėliau.
Svarbiausia išmokti gyventi savo gyvenimą, o kuomet jau ateina Tas žmogus – viskas pasidaro aišku. Nebelieka jokių dvejonių ir klausimų, nes noras patirti yra didesnis nei įsitikinimai“, – nuoširdžiai kalba Justė.
Aktorė visas savo filosofines mintis sudeda ne tik į veiklą, bet ir į knygos puslapius. Pirmoji jos knyga „Puodelis kavos prie jūros“ jau įvertinta skaitytojų, todėl Justė gerbėjams žada netrukus pristatyti ir antrąjį kūrinį.
„Su knyga nenoriu skubėti, todėl rašau turėdama taisyklę – pirma gyvenimas, paskui rašymas. Aš dar turiu „išgyventi“ knygos pabaigą, nes kalbu apie tai, ką myliu, apie tai, kas svarbu.
Antroji knyga bus kitokia nei pirmoji. Galbūt, kai moterys ją perskaitys – norės keisti savo gyvenimą, mat knyga apie tai, kaip išgydytas skausmas ima tarnauti gyvenimui“, – intriguoja aktorė.
Gyvenimo vingiai ir juose įveiktos kliūtis išmokė Justę būti pozityviai ir spinduliuoti gėriu. To ji ypatingai linki ir kitiems, mat tikroji laimė slypi mažuose dalykuose, kuriuos neretai pamirštame net pastebėti.
„Leiskim sau patirti, eiti ten, kur veda širdis, o ne nusistovėję visuomenės stereotipai. Eiti ir nebijoti sudrumsti balos. Sakoma, jog kai širdis tarsi dūsta – į mūsų gyvenimus natūraliai ateina pokytis, kurio mums tuo metu labiausiai reikia. Per juos ateina ir tikrasis gyvenimo džiaugsmas, kai pradeda labiau džiuginti ne vakarienė restorane, bet jaukus pokalbis prie jūros“, – su šypsena teigia Justė.