Tačiau apie viską nuo pradžių. Prieš metus, pavasarį, į Bosų kiemą buvo atvežtos aštuonios palmės, kurias Daina pareklamavo savo sekėjams. „Tai viena iš šiuo metu šalčiui atsparesnių palmių rūšių Lietuvoje“, – skelbia „Palmės Lietuvoje“.
Išskirtinę rūšį, kuri neva nebijo šaltos žiemos, pristatė savo sekėjams ir Daina, kuriai tuomet, kaip dabar paaiškėjo, apie priežiūrą, reikalaujančią daug investicijų ir laiko, nebuvo pranešta.
„Kai praėjusiais metais buvo į mane kreiptasi dėl šių palmių reklamos, aš buvau tas žmogus, kuris jas reklamavau, nes pati žavėjausi ir patikėjau, kad tai įmanoma. Mūsų labai gražus kiemas ir tuo momentu mums atrodė, kad žiemojančios palmės nuostabiai suskambės mūsų aplinkoje!
Bet tiekėjai nutylėjo labai svarbų aspektą apie šildymo laidus, kuriais žiemą reikės šildyti palmes. Jei man apie tai kas nors būtų pasakęs, tai būtų pagrindinė priežastis jų nepirkti. Mes net techniškai negalime ir nenorime jokių laidų savo kieme pravedinėti, nes turime augintinius, kurie laksto kieme. Nebūtume pirkę niekada. Yra proto ribos, kiek tu gali skirti dėmesio augalui“, – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo D.Bosas.
Tiesa, apie paltukus, reikalingus palmėms ir jų lapų surišimą, buvo pranešta iš anksto. Bosai juos nusipirko, o atidžiai pagal instruktažą paruošę jas žiemoti, dar pasitikslino su „Palmės Lietuvoje“, ar viską teisingai padarė. Ir jie išgirdo, kad darbas atliktas puikiai.
„Mulčiavom, tręšėm – darėm viską. Nusipirkus tokius brangius augalus, natūralu, kad norėjome juos išsaugoti. Žinoma, iš pradžių, dar tie paltukai pasirodė brangoki, iki galo nebuvo užsiminta apie jų kainą. Buvo sunku juos uždėti, nes palmės labai aukštos“, – pasakojo Daina.
Vasarį, kai Lietuvoje spengė šaltukas, o Bosai atostogavo Dominikoje, Daina sulaukė moters iš Karklės žinutės su klausimu, ar bandė prasegti palmėms paltukus ir pažiūrėti, kaip jos žiemoja.
„Aš jai atsakiau, kad dabar atostogaujame ir pažiūrėsime, kas bus pavasarį. Bet vis tiek, nujausdama, iškart parašiau tiekėjams, kad gavau štai tokią žinutę ir ką jie apie tai galvoja. Tuomet jie ir užsiminė apie tuos šildymo laidus ir aš gavau šoką, nes man iki vasario mėnesio apie juos niekas nepasakojo“.
Dabar, pavasarį, Daina sulaukė sekėjų prašymo parodyti, kaip atrodo jos palmės po žiemos. Daugiau nei prieš savaitę ji nutarė paviešinti savo istoriją socialiniame tinkle, kurią D.Bosas pateikė per humoro prizmę. Ji nusifilmavo prie palmių, kurios išties neatrodė kaip iš atviruko. Be lapų, stiebai – nušiurę, nematyti jokios gyvybės. Savo sėkėjus ji paragino prieš priimant sprendimą pasisodinti palmes kieme, gerai apgalvoti.
„Aš turėjau jas parodyti sekėjams. Bet nieko blogo nedariau – su jokiais žurnalistais nekalbėjau. Kas buvo instagrame, po paros nebeliko ir taip viskas išgaravo“, – kalbėjo ji.
Tačiau tai nebebuvo juokinga – Bosai joms išleido nemažą sumą. Vyro Antano paraginta, Daina susisiekė su tiekėjais ir pasiūlė taikos sutartį, mainais už tai, kad „Palmės Lietuvoje“ jai grąžins jos pačios sumokėtą sumą.
„Parašiau žinutę vyrui, kuriam į privačią sąskaitą pervedžiau pinigus, kad laukiu skambučio. Mes kalbėjome labai civilizuotai ir aš jam pasiūliau taikos sutartį. Paprašiau grąžinti mano investuotus pinigus, o tuo tarpu aš pasižadu daugiau nebeviešinti šios istorijos ir ją pamiršti kaip savo klaidą ir net nepasakoti, kad jie grąžino man pinigus, suvokdama, kad jei kam nors tai pasakysiu, nusidrieks didžiulė eilė“, – susitarti su tiekėjais bandė Daina ir davė jiems dvi dienas apsvarstyti pasiūlymą.
Tačiau tokį D.Bosas pasiūlymą „Palmės Lietuvoje“ priėmė kaip terorizavimą. Trečiadienio vakarą su ja susisiekė vyras, o pokalbis pakrypo į terorizavimą ir grasinimus.
„Jis pasakė, kad baigtume terorizuoti jo vaikus – žentą ir dukrą dėl palmių. Kad jis turi daug informacijos apie mane ir kad visą tą informaciją paleis į spaudą, jeigu mes dar prašysime grąžinti savo pinigus. Tai aš dabar labai laukiu tos informacijos, nes būtų pagaliau bent vienas neanonimiškas komentatorius, kurį galėčiau paduoti į teismą už šmeižtą. Būtų labai smagu“.
Po pokalbio su vyriškiu, Bosai suprato, kad taikos sutartis nebegalioja.
„Aš turiu teisę paprašyti savo pinigų. Jie juk galėjo, grąžindami man pinigus, pasiekti konfidencialaus susitarimo ir nesulaukti viešumo. O ką jie dabar turi? Jie mums įrodinėja, kad jos dar atsigaus. Bet aš sulaukiu labai daug žinučių iš kitų pirkėjų, kuriems palmės irgi nušalo. Nušalo net tiems, kurie šildė laidais“, – pasakojo verslininkė.
Ar yra bent menkiausia viltis, kad Bosų palmės atsigaus?
„Ne, jos neatsigaus. Į mano kiemą buvo atvažiavusi profesionali augalų įmonė, kuri kiekvieną pavasarį apžiūri mano augalus ir jų paprašiau apžiūrėti palmes. Sakė, jas pamiršti – rauti ir išmesti, jos tikrai neatsigaus“, – sakė jie.
Tiesa, ji sulaukė tik vienos sekėjos nuotraukos, kurios palmė išgyveno. Tačiau ant palmės yra tik vienas lapas.
„Bet tai tik stiebas su keliais, pradėjusiais dygti lapukais, o ne tokios palmės, kokias mes įpratę matyti. Dabar gėlininkai atsibudo, sako, kad nei vienai palmei nėra šansų išgyventi lauke. Jas reikia auginti kambaryje“.
Šiuo metu Daina siekia paviešinti savo istoriją, taip pat domisi taisyklėmis, ar „Palmės Lietuvoje“ turėjo teisę prekiauti palmėmis Lietuvoje.
„Pasirodo, kad turi būti atskiros licenzijos įsivežti augalą. Taip pat labai įdomi detalė, kaip buvo įforminti pinigai. Yra žmonių, kurie mokėjo jiems grynais pinigais, tad jie negali nieko įrodyti“.
Verslininkė skaičiuoja ir palmių iškasimą, transportą.
„Juk jų neišmesi į konteinerį. Bet, manau, taip turėjo įvykti. Nes jei būtų man grąžinę sumokėtus pinigus, jie būtų toliau ramiai pardavinėję palmes. O dabar mes įsivėlėme į konfliktą, kuriame laimėtojų nebus. Dabar žmonės lai patys sprendžia, kas teisus ir kuom tikėti. Aš tik pasidalinau savo istorija“, – sakė Daina.
Naujienų portalas lrytas.lt susisiekė su „Palmės Lietuvoje“, kad pakomentuotų situaciją. Verslininkai tai pažadėjo padaryti raštu.