Astūrijos princesė Leonor (15 m.) nuo rugsėjo pradės lankyti vadinamąjį karališkųjų vaikų koledžą Didžiojoje Britanijoje. Ispanijos monarchų Felipe VI (53 m.) ir Letizios (48 m.) vyresnioji duktė persikels į Velsą, esantį 1200 kilometrų į šiaurę nuo karališkųjų rūmų Madride.
15-metė Ispanijos sosto įpėdinė Leonor iki šiol lankė elitinę „Santa Maria de los Rosales“ mokyklą Madride. Astūrijos princesė kalba anglų, prancūzų, arabų ir keturiomis valstybinėmis Ispanijos kalbomis – katalonų, ispanų, baskų, galisų.
Kokia kruopščiai parinkta bendruomenė laukia princesės Leonor? Ir ko vokiečių edukologo, diplomato Kurto Hahno 1962-aisiais Velse įkurtame „UWC Atlantic College“ turėtų išmokti Ispanijos sosto įpėdinė per ateinančius dvejus metus? Astūrijos princesė su 360 mokinių iš viso pasaulio gyvens koledžo internate.
Iš Veimaro (Vokietija) kilusi aktorė Paula Edda Klein (25 m.) 2011–2013 m. taip pat lankė Velse įsikūrusį „UWC Atlantic College“.
Dabar ji gyvena Londone. Kaip teigia aktorė, po pirmųjų tėvynės ilgesio akimirkų elitinis internatas tapo antraisiais jos namais.
„Apie 50 mokinių gyvena name, kur patiria vieną gražiausių ir sunkiausių savo gyvenimo periodų. Bet visi vienas kitam padeda, jaučiausi darnios, nuoširdžios šeimos nare, ir tai nuostabu“, – pasakojo aktorė.
P.E.Klein prisipažįsta, kad paauglystės metais Berlyne nesijautė taip gerai kaip internate. Pasak aktorės, čia tvyrojo neįtikėtinas atvirumas ir tolerancija, ji niekada nebuvo pažeminta ar atstumta.
Be mokytojų ir psichologų, internato vadovai visada buvo pasirengę suteikti auklėtiniams visokeriopą paramą. „Jie gyvena šalia internato, tad vakarais jame išjungdavo šviesą. Tačiau jei kildavo problemų, visada mums padėdavo, net užklupus meilės rūpesčiams“, – sakė P.E.Klein.
Ketvirtadieniai garsiųjų koledžo auklėtinių namuose išskirtiniai – čia mokiniai visada gamindavo maistą ar be jokių formalumų šnekučiuodavosi įvairiomis temomis.
Kokia „UWC Atlantic College“ dienotvarkė? Pamokos prasideda 8 val. ir baigiasi 13 val. 10 min. pietumis. Salėje, kurios stilius tarsi iš knygų apie Harį Poterį, prie stalų susėda skirtingų tautų ir įvairių socialinių sluoksnių auklėtiniai.
Be pamokų, mokiniai turi dvi valandas per savaitę sportuoti, atlikti kūrybinį ir visuomenei naudingą darbą.
„Aš muzikos terapija padėjau silpnaprotyste sergantiems vaikams. Galima susirasti sritį, kur galima užsiimti socialine veikla“, – sakė vokiečių aktorė.
Diena paprastai baigiasi 21 val. 15 min., savaitgaliais – 23 val. 15 min., po to mokiniai privalo būti savo kambariuose.
Tiesa, kartais aristokratų ir garsenybių šeimų atstovams leidžiamos ir pramogos.
„Laisvą laiką leidome prie laužo ar sėdėdavome laukuose. Savaitgaliais linksminomės Markroso kaimo aludėje „The Horseshoe Inn“, – taip vokiečių aktorė prisimena mokslo koledže metus.
„St Donat’s Castle“ – „UWC Atlantic College“ miestelio širdis. Mokiniai apgyvendinti aštuoniuose internato namuose su 48 lovomis kiekviename.
Garsūs auklėtiniai
* 1983–1985 m. koledžą lankė ir baigė Nyderlandų karalius Willemas Alexanderis (53 m.). Nyderlandų monarchas vis dar palaiko ryšį su Velse įsikūrusia elitine mokslo įstaiga ir nuolat aplanko šią vietą, kuri turėjo didelę įtaką jo asmenybės formavimuisi.
* Koledže mokėsi ir velionio Jordanijos karaliaus Husseino jaunesnioji duktė Raiyah bint Hussein (35 m.). Po visą pasaulį išsibarsčiusių 18-os „UWC Atlantic College“ atstovybių prezidento pareigas nuo 1995-ųjų eina Jordanijos karaliaus našlė, buvusi karalienė Noor (70 m.).
* Jos pirmtakas buvo Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis princas Charlesas (72 m.).