„Vizažas man – puiki poilsio, atsipalaidavimo bei saviraiškos forma. Dirbdama mokykloje, patiriu nemažai streso, įtampos, taigi papildoma veikla leidžia atsitraukti nuo minčių srauto ir pailsėti, kurdama vizažo įvaizdžius, atpalaiduoju savo kūrybinį potencialą.
Pamenu, pirmojo karantino metu, sužinojusi, kad uždaromi renginiai, stebėjau kaip griūna mano pusės metų projektai, spektakliai, renginiai, kelionės bei stažuotės. Važiavau namo ir telefonu viską atšaukinėjau, o pro akis kaip filmo takelis bėgo užsakymai, kurių nebeturiu. Tuo metu jutau nesuvokiamą gailestį sau: juk tiek dirbta, siekta, eita tikslų link...
O viskas byra tarsi kortų namelis. Tačiau pirmiausia esu vaikų pradinių klasių mokytoja – per kelias paras teko pereiti prie „online“ mokymo, todėl laiko galvoti kas bus su mano papildoma veikla nebuvo. Visgi, antrasis karantinas man buvo žymiai sunkesnis: jau žinojau kokie iššūkiai laukia mokykloje, kiek tai reikalauja sveikatos, emocinio pasiruošimo ir streso valdymo įgūdžių, o, šalia nelikus papildomos veiklos, darėsi vis sunkiau emociškai“, – išgyvenimais dalijasi Jūratė.
Išsigelbėjimu nuo kasdienės rutinos moteriai tapo žina, kad, nepaisant karantino, kasmetinis vizažo konkursas vyks ir, nors ruoštis jam buvo sunkiau nei bet kada anksčiau, Jūratei pavyko nuraškyti net kelias prizines vietas. Septintus metus rengiamo konkurso dalyvius vertino užsienio ekspertų komisija, o jai pristatyti darbai negalėjo būti niekur iki tol viešinti. Tarptautinė konkurso komisija liko sužavėta vilnietės mokytojos darbais ir skyrė Jūratei net penkis apdovanojimus.
„Esu Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos narė, tad nuolat dalyvauju jų organizuojamuose konkursuose – man tai puiki galimybė išlįsti iš savo komforto zonos, savosios „Šreko pelkės“: dalyvavimas konkursuose suteikia galimybę išplėsti pažinčių ratą, bendrauti su komandomis, fotografais, modeliais, domėtis naujienomis, išbandyti naujas technikas bei „pasimatuoti“ savo gebėjimus. Na, o karantino kontekste tai buvo tikras šviežio oro gūsis.
Šiemet darbus pristačiau 6 kategorijose ir pavyko pelnyti net 5 prizines vietas: 2 pirmąsias vietas: „Commercial bridal“ ir „Creative bridal“ makiažo rungtyse, 2 trečiąsias vietas: „Avant-garde“ ir „Graffic“ makiažo rungtyse, o ketvirtą vietą pelnė „Fashion“ makiažo darbas. Visuomet sau keliu aukštus reikalavimus – tikriausiai turiu tas stebuklingas duris į paslaptingąjį sodą, už kurių slypi nežinomas pasaulis ir kas kartą nori ten įžengti.
Arba vis bandau kažkam įrodyti, kas esu ir kodėl esu. Vėl pakėliau kartelę ir mintimis ruošiuosi ateinantiems renginiams. Trečius metus dirbu su fotografe Gražina Lomovskaja – ne kartą su ja ginčijomės, juokėmės, kovojome dėl idėjų ir džiaugėmės bendru rezultatu. Tikiu, kad dalyvaujant konkursuose labai svarbi komanda – žmonės, kurie motyvuoja, palaiko, išsako konstruktyvią kritiką ir laiko sugniaužę kumščius už mūsų pergales“, – pasakoja vizažo meistrė.
Konkurse pirmąsias vietas šiemet Jūratė pelnė nuotakų įvaizdžių vizažo rungtyse, tad dalijasi šį sezoną ištekančioms aktualiomis vizažo tendencijoms – juk meilės dėl pandemijos niekas neatšaukė ir vestuvių sezonas netrukus prasidės.
„Labai džiugina, kad ir Lietuvoje jau kelintus vyrauja neperkrauti nuotakų įvaizdžiai: skaisti oda, permatomas, gaivus odos tonas, lengvai paryškinti skruostikauliai, atviras žvilgsnis, žemės spalvų atspalviai.
Žinoma, tendencijas diktuoja aukštoji mada, o tekėti reikia mums, taigi visada kalbu su būsima nuotaka ir bandau suprasti kaip atrodydama ji jausis geriausiai – pavyzdžiui, jei moteris turi odos problemų, tenka daugiau laiko skirti maskavimui bei tonavimui.
Blakstienų augimo liniją mėgstu paryškinti pravedimu, renkuosi tiek grafišką liniją, tiek išdūmintą variantą.
Na, o lūpų atspalvis jaunosios pasirinkimas – galbūt prie altoriaus žengiančią save ji mato avietinėmis ar vyšnios spalvų lūpomis, o gal lengvai paryškintomis persiko, koralo spalvomis. Neretai paryškinti lūpas nuotakos nutaria jau vakaro eigoje, ruošiantis vestuviniam šokiui ar fotosesijai“.