Komunikacijos specialistas ir renginių organizatorius jau nuo praėjusio spalio dienas leidžia Kipro saloje – pasaulį sukausčius pandemijai ir daug kur paskelbus karantiną vyras nusprendė, kad darbuotis nuotoliniu būdu gali nebūtinai būdamas Lietuvoje, rašoma žurnale „Stilius“.
Renginiai, kuriuos jis organizavo, visiškai sustojo, suplanuoti – buvo atšaukti, tad A.Paltarokas ilgai nelaukdamas susikrovė būtiniausius daiktus ir išvyko dirbti ten, kur nuotaiką kelia net oras.
„Prasidėjus antrajai koronaviruso bangai pastebėjau, kad žmones kasdien pasiekia itin daug neigiamų naujienų – virusas, ligos, užsikrėtimai, mirtys, suvaržymai, bauginantys skaičiai, karantinas, prarastas darbas, problemos šeimoje, pablogėjusi žmonių psichologinė sveikata...
Net sveikas žmogus, nuolat skaitydamas tokias naujienas, gali susirgti – jei ne koronavirusu, tai kita liga, kylančia iš nuolatinio nerimo ir streso. Dar praėjusių metų lapkritį nutariau, kad noriu nors tuo lašu jūroje atskiesti blogąsias naujienas, įnešti šiek tiek teigiamų minčių. Supratau, kad žmonių, kurie mums patinka, kuriais tikime, kurie yra stiprūs, energingi ir drąsūs, gerbiami savo srities profesionalai, teigiamos mintys gali padėti ne vienam.
Visuomenėje nuo seno taip yra, kad vadovaujantys, vedantys kitus į priekį, lyderiai, žinantys, kaip palaikyti save ir įkvėpti kitus, gali būti išgirsti ir plačiosios visuomenės“, – tvirtino Alkas.
Tikra pozityvumo formule A.Paltarokas vadina kiekvieno iš šių garsių žmonių mintis tiek sau, tiek patarimus draugams, kaip su daugiau šypsenos ištverti šį daugeliui itin sudėtingą laiką.
„Tai man pasirodė naudinga ir reikalinga. Nuo lapkričio mums su kolegomis pavyko parengti beveik 100 pozityvių interviu. Tai buvo ne tik garsūs Lietuvos žmonės, bet ir užsienyje gerbiami savo sričių profesionalai – diplomatai, karininkai, visuomenės veikėjai.
Vienų mintys buvo filosofiškos, kitų – praktiškos, trečių – su humoru, bet visi jie lyg susitarę tikino, kad neturime nuleisti rankų ir visus sunkumus galime įveikti.
Mane itin džiugina, kad šie pozityvumo receptai buvo skaitomi, kad jais gausiai dalijosi socialinių tinklų vartotojai.
Supratau, kad einame teisingu keliu, kad tie ramūs ir teigiami pokalbiai tikrai turi nenuginčijamą vertę ir padeda žmonėms nenugrimzti į liūdesį“, – atviravo komunikacijų specialistas.
Alkas nesako, kad reikia gyventi dirbtiniame pozityvumo burbule, nes suprantame – gerai nėra, situacija tikrai sudėtinga visame pasaulyje. Tačiau ne bėgti nuo problemos, o ieškoti jos sprendimo, suprasti, kaip save stiprinti, – jo geresnio gyvenimo pandemijos metu receptas.
Koks yra paties A.Paltaroko teigiamų minčių receptas?
Formulių, pasak vyro, daug, tačiau jam pačiam viena veiksmingiausių – nenustoti mokytis.
Pasaulyje yra daugybė įdomių dalykų, kurių išmokti neužteks viso gyvenimo. „Tačiau mokytis, keliauti (kad ir po artimiausią mišką), atrasti, patirti, sportuoti – mano visuma.“, – pasakojo renginių organizatorius.