Įvertino Gitanui Nausėdai ir Antonio Meschino skirtas dovanas: pagarbą išreiškė vynu

2020 m. spalio 29 d. 19:32
Jūratė Sprindžiūnaitė, Gastronomijos žurnalistė
Po Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (42 m.) vizito vieni aptarinėjo pirmųjų damų apdarus, o vyno pasaulio žmonės – garbingojo svečio dovaną mūsų šalies prezidentui Gitanui Nausėdai (56 m.) – šešis butelius vyno.
Daugiau nuotraukų (75)
Knietėjo sužinoti, koks tai vynas, iš kokio regiono, kokio gamintojo, kokių metų. Taip pat vertinome, ar Latvijos vadovas gavo geresnį, labiau išskirtinį.
Šalyse, kur vyno kultūra turi šimtametes ar net tūkstantmetes tradicijas, vyno dovanojimas yra pagarbos ženklas.
Aukščiausio lygio valdžios atstovai, karališkosios šeimos, verslo žmonės ir įvairių profesijų atstovai dovanoti renka vyną, turintį istoriją, pasaulinį pripažinimą. Vyno dovanojimas gali būti toks pat iškalbingas kaip ir kūno kalba.
Labai vertinama dovanojamo vyno galimybė laikyti jį vyno rūsyje. Tokio vyno įprasta dovanoti ne vieną butelį, bet šešių butelių dėžę.
Tuomet dovanos gavėjui suteikiama galimybė tą patį vyną ragauti skirtingų brandos stadijų, nes rekomenduojama atidaryti po vieną butelį per keletą ar net keliolika metų.
Prancūzijos prezidentas E.Macronas mūsų šalies vadovui įteikė „Chateau Clerc Milon“ vyninės 2005-ųjų ir 2009-ųjų derliaus vyno.
Tai Bordo regiono, kuris yra tarp geriausių pasaulio vyno regionų, vynas. Šio regiono stilių kopijuoja viso pasaulio vyndariai. Beje, kaip ir kitų garsių Prancūzijos regionų.
Nors abi dovanotos vyno rūšys iš to paties regiono, jos yra skirtingo stiliaus: vienas iš kairiojo kranto, kuriame dominuoja ‘Cabernet Sauvignon’, o kitas – iš dešiniojo. Jame puikios sąlygos ‘Merlot’ vynuogėms, todėl vyno mišiniuose jų būna daugiau nei kitų vynuogių.
Renkant Europos kraštų vyną labai svarbu atsižvelgti į derliaus metus. Ypač Bordo, Burgundijos, Šampanės, Šiaurinės Ronos. Tas pats vynas, bet skirtingų derliaus metų gali kainuoti, pavyzdžiui, du kartus brangiau.
2005-ieji Bordo vadinami amžiaus metais. Derliaus kokybė buvo tiesiog fantastiška. Todėl 2005-ųjų Bordo vynas yra brangus, vertinamas kolekcininkų ir specialistų.
Mano manymu, Prancūzijos prezidentas, išrinkęs puikių derliaus metų vyną, parodė ne tik išmanymą, bet pirmiausia – pagarbą mūsų šalies vadovui. Teko girdėti, kad prezidentas G.Nausėda išmano vyną, todėl turėjo įvertinti dovaną.
Verta pastebėti, kad „Chateau Clerc Milon“ vyninė yra legendinėje 1855 metų Bordo kairiojo kranto vyno ūkių klasifikacijoje. Tai žinovų vertinama klasifikacija, kuri iki šiol nepasikeitė. Ši vyninė priklauso garsiai barono Philippe’o de Rothschildo šeimai.
2009-ieji Bordo dešiniajame krante taip pat buvo puikūs.
2005-ųjų vyną ekspertai dar rekomenduoja palaikyti, kad jis labiau subręstų, o 2009-ųjų vyną jau galima gerti ir pajusti turtingą skonių bei aromatų paletę. Žinoma, dar ir jį verta kelerius metus pabrandinti vyno rūsyje.
Atsiųsdama dovanų keletą vyno butelių pagarbą Lietuvoje reziduojančiam Australijos garbės konsului verslininkui Antonio Salvatore Meschino pademonstravo ir Australijos valdžia – tai buvo padėka jam už darbą ir pasveikinimas pratęsus jo, kaip garbės konsulo, įgaliojimus.
Ta proga konsulo kontorą pasiekė australiškas „Pizzini“ vyninėje pagamintas dviejų rūšių vynas: vienas iš ‘Pinot Grigio’ vynuogių, kitas – ‘Sangiovese’.
Abu jie šviežio derliaus, pagal gamybos būdą aišku, kad tai paprastas, lengvas vynas, kokį dažniausiai renkamės per pietus. Iš ‘Pinot Grigio’ daromas vynas, kurį reikia išgerti šviežią, tuo metu ‘Sangiovese’ puikiai tinka ir ilgaamžiam vynui.
Akivaizdu, kad australai dovanojo ne šiaip bet kokį vyną – jis buvo išrinktas turint mintį.
„Pizzini“ vyninės savininkai – italų kilmės, Australijoje jie augina iš gimtojo krašto kilusias vynuoges.
A.S.Meschino gimęs Australijoje, bet yra italų kilmės. Jis gavo dovaną, kuri – neabejoju – konsului sukėlė malonių minčių bei prisiminimų. Juolab kad Lietuvos rinkoje šio vyno tikrai nėra.
Taigi, kad parodytum dėmesį, nebūtina rinkti brangų, retą vyną – užtenka sugalvoti idėją, žavingą istoriją.
Vyną išmanančių ir jį kolekcionuojančių žmonių Lietuvoje daugėja. Vieni, kaip juokaujame su kolegomis, „geria balus“, tai yra perka tik tą vyną, kurį labai gerai įvertina specializuoti žurnalai „Wine Spectator“, „Decanter“.
Jiems tai yra patikimas kriterijus. Kiti remiasi savo skoniu bei per keletą metų sukaupta patirtimi. Sulaukiu skambučių ir laiškų, prašančių padėti išrinkti vyną specialia proga verslo partneriams ar draugams.
Jei vyną kaip dovaną renkate išmanančiam žmogui, rekomenduojama atsižvelgti į mano išvardytas detales. Tai yra savotiškas parodymas, kad atsakingai rinkote dovaną.
Tiesą sakant, kai žinai, kad draugas, bičiulis ar verslo partneris domisi vynu, gal net jį kolekcionuoja, išrinkti dovaną gerokai lengviau: tereikia žinoti, kokios šalies, kokio regiono vynu žmogus domisi, tuomet eiti į specializuotą vyno parduotuvę ir pasinerti į paieškas. Čia padės konsultantai.
Jei pastebite, kad jie menkai žino, kas yra lentynose, negali atsakyti į paprastus klausimus, apsisukite ir eikite į kitą parduotuvę – Lietuvoje jau yra turime pakankamai gerų vyno parduotuvių, kuriose dirba savo darbą išmanantys žmonės.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.