Stasio Eidrigevičiaus paveikslai nugulė ant šilko skarų

2020 m. spalio 20 d. 13:48
Keli vaizdinių metaforų meistro, Lietuvoje ir Pasaulyje garsaus dailininko Stasio Eidrigevičiaus paveikslai nugulė ant šilko skarų.
Daugiau nuotraukų (11)
Pirmą kartą Lietuvoje jo darbai pristatomi pasitelkiant tekstilę.
Pasak dailininko, japonai jo piešinius naudoja dekoruoti furošiki – senojo rišimo meno audinius.
„Man tai didelė šventė!“, – sakė dailininkas, pamatęs skarelių nuotraukas.
Jis apgailestavo, kad dėl pandemijos negali atvykti į Lietuvą ir pristatyti šilko skarelėmis virtusių savo paveikslų.
Darbus skarelėms atrinko jis pats.
Tai 2017 m. sukurtos pastelės – „Dangus“, „Sankryža“, „Mamos darželis“ ir „Gerumas“.
Skarelių dizainą sukūrė Jolanta Talaikytė.
„Skarelė yra nesenstantis aksesuaras, moterų ir vyrų garderobo dalis. Paprastai renkamės ryškias, kurios pagyvina aprangą, suteikia individualumo.
S.Eidrigevičiaus pasiūlyti paveikslai tam puikiai tiko. Beliko priderinti kraštą. O kai kur spalvos tokios intensyvios, kad kraštui užteko plonyčio akcento.
Spalvinė gama atitinka madingiausias žiemos-pavasario spalvas. Kalbant apie madą – tai svarbu. Tačiau svarbiausia, kad skarelės piešinys yra prasmingas.
Ryšėti meno kūriniu – tai iš tiesų aukštoji mada, kurią nuleidžiame ant žemės ir padarome prieinama“, – sakė J.Talaikytė.
S.Eidrigevičius – antrasis kostiumo dizainerės kartu su kolegomis vykdomo projekto „Menas arčiau“ dailininkas, kurio paveikslai naudojami šilko aksesuarams.
Kompanija „Avenueart“, bendradarbiaudama su nacionaliniu M. K. Čiurlionio muziejumi, prieš keletą metų pasiūlė skareles su M. K. Čiurlionio paveikslais.
Pasak kompanijos vadovės Jolantos Lunevičienės, skarelės susilaukė didelio populiarumo.
Dažniausiai žmonės jas perka kaip dovaną, siunčia draugams ir partneriams užsienyje, nes tai yra kokybiška klasika, reprezentuojanti šalies kultūrą.
„Šiuo metu kalbamės su kitais muziejais, menininkais, kurių darbai, perketi ant šilko, galėtų tapti nūdienos kasdienio gyvenimo dalimi, pasiekti ir tuos, kurie retai užsuka į parodų sales.
Antra vertus – tai puiki priemonė garsinti Lietuvių dailininkus, kaip tai daro daugelio žinomų Pasaulio menininkų tėvynainiai.
Ko gero gausybė puodelių, raktų pakabukų, skarelių ir kitų malonių smulkmenų prisidėjo prie to, kad įžymūs dailininkai yra žinomi ne tik meno elitui, bet ir paprastiems žmonėms“, – sakė J.Lunevičienė.
Už idėją S.Eidrigevičiaus paveikslus naudoti šilko skaroms „Avenueart“ dėkoja Panevėžio savivaldybei.
Lietuvių dailininkų paveikslų reprodukcijos gaminamos viename iš Komo šilko fabrikų, kuris specializuojasi meno kūrinių reprodukcijų ant šio prabangaus audinio gamyboje.
Jame didžiųjų menininkų darbų reprodukcijas ant šilko spausdina Niujorko „Metropoliteno“, Londono „Britų“ ir daugelis kitų garsių muziejų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.