Vis dėlto buvusi trečioji pasaulio raketė į sporto ir verslo istoriją įsirašė kaip išskirtinė, nuostabiai graži, sėkme apdovanota, šiek tiek paslaptinga asmenybė.
Kai pasakojo apie savo gyvenimą Lietuvos skaitytojams, argentinietė G.Sabatini skaičiavo 31 metus. Vos prieš penkerius metus ji buvo palikusi didįjį sportą.
Net ir atsisveikinusi su teniso rakete tamsiaplaukė, skvarbaus žvilgsnio Gabriela išliko mylima ir populiari. Pirmiausia sportininkės gerbėjus žavėjo jos grožis bei elegancija, be to, su ja norėjo bendradarbiauti žinomi prekės ženklai: buvusios tenisininkės vardu buvo pavadinta drabužių linija, „Grovana“ firmos laikrodžių linija ir devynių rūšių kvepalai. Pirmieji kvepalai „Gabriela Sabatini“ pasirodė prieš trylika metų.
2001 m. Hamburge, pristatydama devintuosius savo kvepalus „Devotion“ („Atsidavimas“), G.Sabatini sutiko pasikalbėti su „Stiliaus“ žurnaliste.
Prieš pokalbį viename prabangiausių Hamburgo viešbučių „Vier Jahreszeiten“ prezidentiniuose apartamentuose Gabriela susimąstė, kur galėjo girdėti Lietuvos vardą. Baigiantis dviejų valandų pokalbiui ji pagaliau prisiminė krepšininką, tuo metu žaidusį NBA. „Aš žinau Arvydą Sabonį. Tai jis iš Lietuvos“, – šūktelėjo ji.
G.Sabatini vilkėjo tamsiai pilkos spalvos kašmyro kostiumėliu su sijonu, šiek tiek dengiančiu kelius. Ji niekada nebuvo didelė papuošalų gerbėja. Duodama interviu ji mūvėjo vieną žiedą, o kaklą puošė plonutė grandinėlė.
Kol žaidė tenisą, argentinietė buvo vadinama teniso aikštės karaliene. Daug kas buvo pametę galvą dėl išskirtinės jos išvaizdos ir dėl to neretai atleisdavo apmaudžius pralaimėjimus.
Tai buvo viena pirmaujančių teniso žaidėjų nuo devintojo dešimtmečio vidurio iki dešimtojo dešimtmečio vidurio, iškovojusi 41 titulą ir pasiekusi trečią poziciją pasaulyje tiek vienetų, tiek dvejetų reitinge nuo 1989 iki 1991 m. Per karjerą ji laimėjo 27 vienetų ir 14 dvejetų turnyrų.
Nuo 1986-ųjų prasidėjo Gabrielos nuolatinės varžytuvės su vokiete Steffi Graf (buvusi pirmoji pasaulio raketė), kuri pagal techninius duomenis buvo geresnė. Todėl dažnai argentinietė slėpėsi vokietės šešėlyje. Gabriela ir Steffi susitiko 40 kartų ir 29 kartus pergales skynė S.Graf.
1988 m. Seule G.Sabatini laimėjo olimpinį sidabro medalį.
Dar po trejų metų tenisininkė buvo arti pelnyti pirmosios pasaulio raketės vardą. Tarp jos, S.Graf ir iš Serbijos kilusios Monicos Seles taškų skirtumas buvo minimalus. Tačiau pasiekti viršūnės ar bent jau antros reitingo eilutės Gabrielai niekada taip ir nepavyko.
Paskutinį didelį turnyrą sportininkė laimėjo 1995 m. Sidnėjuje. Finale įveikė 18-metę amerikietę Lindsay Davenport. Po to nieko gero nenuveikė ir 1996 m. baigė tenisininkės karjerą.
G.Sabatini buvo labai talentinga sportininkė, tačiau dėl psichologinių problemų nesugebėdavo pasiekti aukščiausių rezultatų ir neretai pralaimėdavo, atrodytų, jau išloštas rungtynes. Kažkurį laiką su ja nuolat dirbo sporto psichologas.
Apie tai, kodėl karjerą baigė taip anksti, Gabriela yra sakiusi: „Tai buvo nelengva. Paskutinius dvejus metus nesijaučiau laiminga korte, bet ir nelabai gerai įsivaizdavau, kas man vyksta. Psichologo dėka supratau, kad iš tikrųjų nebenoriu daugiau žaisti, man sunkiai sekėsi varžybos ir treniruotės. Norėjau gyventi ramiai, mėgautis bendravimu su mylimais žmonėmis, laiką leisti savo namuose ar kelionėse.“
Trylikos metų intensyviai pradėjusi žaisti tenisą trečioji pasaulio raketė paliko šią sporto šaką visiškai ja pasisotinusi. Kai oficialiai atsisveikino su teniso aikšte, kitą rytą pirmiausia pagalvojo: „Ar man reikia eiti į treniruotę?“ Prisiminė, kad nereikia, ir labai apsidžiaugė. Nė minutės nesigailėjo dėl tokio sprendimo.
Gabriela buvo uždaroka ir niekada nemėgo atsidurti dėmesio centre. Nežinia, ar tai tiesa, bet kalbama, kad būdama 43 metų ji prisipažino, jog kelis kartus tyčia pralaimėjo didžiulių turnyrų pusfinaliuose, kad nereikėtų sakyti nugalėtojos kalbos ir dalyti daugybės interviu.
Nors tenise argentinietė netapo geriausia, verslo pasaulyje kai kuriose srityse ji buvo pirmoji. 1989 m. pasirašė sutartį su vokiečių parfumerijos kompanija, o 1991 m. tapo pirma sportininke pasaulyje, turinčia vardinius kvepalus. Šios rinkos ekspertė Annette Green sakė, kad iki Gabrielos vienintelis sportininkas, kurio garbei buvo sukurti kvepalai, buvo amerikiečių boksininkas Muhammadas Ali. Bet tų kvepalų prekyboje niekada nebuvo.
1992-aisiais Gabrielos garbei buvo pavadinta viena rožių rūšis, 1994 m. JAV buvo sukurta lėlė, kurios išvaizda buvo nukopijuota nuo G.Sabatini. Įprastų lėlių buvo pagaminta 2500 vienetų ir jos kainavo 198 dolerius. Kolekcininkams buvo sukurta 100 maksimaliai į Gabrielą panašių lėlių su natūraliais plaukais ir blakstienomis. Tokia lėlė kainavo 2459 dolerius. G.Sabatini buvo pirmoji sportininkė, pasirašiusi sutartį su kompanija „Pepsi“.
Dabar pasaulyje yra parduodama apie 20 rūšių Gabrielos vardinių kvepalų. „The New York Times“ 2006 m. rašė, kad bendradarbiavimas su įvairiomis kompanijomis buvusiai teniso garsenybei davė apie 20 milijonų dolerių pajamų – juos sėkmingai investavo į nekilnojamąjį turtą.
Šiuo metu buvusi sportininkė turi namus Amerikoje, Argentinoje bei Šveicarijoje. 2003 m. G.Sabatini gavo Italijos pilietybę. Jos prosenelis iš tėvo pusės gimė Italijoje ir XIX amžiaus pabaigoje emigravo į Argentiną.
„Stiliaus“ žurnalistei Gabriela prisipažino, kad teniso raketę rankose pastarąjį kartą laikė prieš metus, tačiau jos judesiai vis dar liko vyriški ir tikslūs.
Dažniausiai buvusi teniso žvaigždė keliauja su asmens sargybiniu, motina, seserimi ir broliu. Kartais į keliones pasikviečia draugų. Tą kartą į naujų kvepalų pristatymą Hamburge moteris atvyko su vadybininku.
Nors oficialiai G.Sabatini niekam nepatvirtino, kad ją traukia tos pačios lyties atstovės, žiniasklaida ne kartą skelbė tokią žinią pasauliui.
Dar tariantis dėl interviu Gabrielos vadybininkas lietuvės žurnalistės paprašė neuždavinėti klausimų apie seksualinę orientaciją: „Jei norite išsaugoti draugišką atmosferą pokalbio metu, neklauskite jos, ar ji lesbietė.“
Taigi nors apie potraukį prie moterų Gabriela nekalbėjo, mielai papasakojo apie santykius su vyrais.
„Būčiau labai laiminga, jei nors vienas vyras prieitų prie manęs gatvėje, užkalbintų ir pakviestų susitikti. Jie manęs bijo. Vyrai, sužinoję, kas esu, išsigąsta ir pastato nematomą sieną.
Dažniausiai pati užkalbinu man patikusį vyrą. Daugybę kartų esu siuntusi vyrui gėlių. Viename Vašingtono restorane pamačiau prie baro sėdintį žavų vaikiną. Pasikviečiau berniuką, pardavinėjantį gėles, ir liepiau nunešti vieną rožę vaikinui prie baro. Tačiau vaikinas, gavęs gėlę, pamanė, kad ją siunčia kita moteris, ir nuėjo padėkoti prie jos staliuko. Ta moteris paaiškino, kad nieko nesiuntė, ir parodė į mane. Jis priėjo drebančiomis kojomis, padėkojo ir pakvietė į pasimatymą. Daviau jam savo telefono numerį, bet kitą dieną turėjau išskristi, todėl mes daugiau nesusitikome. Dabar pasikeičiau, surimtėjau. Supratau, kad negalima į idiotišką padėtį statyti žmonių, kurie niekuo nekalti, ir tuo labiau, jei juos gąsdina bendravimas su garsenybėmis“, – kalbėjo argentinietė.
Tuo metu Gabriela neturėjo artimo draugo, tačiau tikino, jog nėra reikli. Kad vyras patrauktų jos dėmesį, užtektų raudonos rožės ir šokoladinių saldainių.
„Nemėgstu kalbėti apie savo asmeninį gyvenimą. Susitikinėjau su keliais garsiais vaikinais. Su populiariu puertorikiečiu dainininku Ricky Martinu (2010 m. atlikėjas prisipažino esantis gėjus) – taip pat, tačiau neilgai. Po metų ar dvejų norėčiau ištekėti už gero žmogaus, turinčio humoro jausmą“, – pasakojo Gabriela.
Romantiški santykiai su R.Martinu prasidėjo 1995 m., kai šis atvyko gastroliuoti į Argentiną, ir baigėsi, kai jis išvyko. Po dvejų metų Argentinos savaitraštyje „Class Madame“ G.Sabatini pasakojo, kad norėdama susipažinti su gražuoliu Ricky nusiuntė jam raštelį ir dvylika raudonų rožių. Buvusi tenisininkė šiuos santykius pavadino beprotiškiausia meile, apgaubta pilnatvės ir harmonijos. Savo pasakojimą leidiniui ji baigė žodžiais: „Galite mano galvą trankyti į sieną, bet negaliu suprasti, kodėl jis dingo.“
2018 m. gruodžio 24 d. socialiniuose tinkluose Gabriela parašė R.Martinui žinutę: „Su gimtadieniu! Esi vienas pačių ryškiausių žmonių, kuriuos pažįstu.“
Vienas iš laimingųjų gerbėjų buvo milijardierius, Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas. 1989 m. vasaros pabaigoje tuo metu 43 metų pagarsėjęs lovelasas išgyveno santuokos krizę su žmona Ivana ir nesutarė su meiluže aktore Marla Maples. Tuo periodu jis nutarė apsilankyti „Us Open“ teniso turnyre ir iškart atkreipė dėmesį į G.Sabatini. Po Gabrielos pralaimėjimo S.Graf D.Trumpas jai nusiuntė pasiūlymą susitikti. Tą patį vakarą porelė privačiu lėktuvu išskrido į Atlantik Sitį, kur įsikūrė garsiame viešbutyje „Trump Castle“. Kaip ilgai truko jų santykiai, nežinoma. Manoma, kad maždaug mėnesį.
Tarp kitų trumpalaikių Gabrielos partnerių buvo: argentinietis tenisininkas Guillermo Perezas Rolandas, Monako princas Albert’as, vokiečių atlikėjas Howardas Carpendale’as, amerikiečių dainininkas Michaelas Boltonas.
Kalbėdama apie savo kasdienybę Gabriela sakė, kad išoriškai ji daug kam atrodo stulbinama. Tačiau moteris tikino, kad jos gyvenimas paprastas: daugiausia laiko praleidžianti namuose su tėvais ir draugais, mėgstanti keliauti, atrasti naujas šalis. Kita vertus, Gabriela neneigė, jog turi viską, apie ką svajojo, ir gauna viską, ko tik užsimano.
Buvusi sportininkė savo gyvenimą susitvarkė taip, kad karjera netrukdytų asmeniniam gyvenimui, ir atvirkščiai. Jai reikia daug poilsio ir laisvo laiko. Gabriela mėgsta klausytis populiarios muzikos ir lengvo roko. Jai patinka Eltonas Johnas, Philas Collinsas, Celine Dion.
G.Sabatini mėgsta kiną ir paplūdimį. Norėtų į šias vietas eiti viena, tačiau negali, nes fotografai seka kiekvieną žingsnį. Ypač daug dėmesio ji sulaukia Buenos Airėse, todėl gimtajame mieste niekur neina be asmens sargybinių. Europoje Gabrielai paprasčiau, gatvėje ją atpažįsta tik vienas kitas.
Pristatydama savo dienotvarkę buvusi sportininkė sakė, jog keliasi devintą ryto, tvarko darbo reikalus, treniruojasi sporto salėje, visuomet pietauja namuose, po to vėl dirba. Kartais laisvalaikiu mokosi dainavimo, o kartais – prancūzų kalbos. Vakarais eina į kiną arba užsiima interjero kūrimu.
Pasiteiravus, ar mėgdavo stebėti kitų sporto šakų rungtynes, Gabriela sakė, jog visada prioritetas buvo olimpinės žaidynės, futbolas, krepšinis. Ji gerai prisimena 1986 m. Argentinoje vykusios Tarpžemyninės W.Joneso taurės finalo varžybas.
„Buvau jauna mergina ir apmirusia širdimi stebėjau, kaip komanda iš man visai nežinomos šalies laimi prieš Buenos Airių „Ferro Carril Oeste“. Nuo tada visam laikui įsiminiau milžiną Sabonį, seku jo žaidimą NBA“, – 2001 m. kalbėjo Gabriela.
Kai paliko tenisą, žmonės ją rečiau mato viešumoje, apie ją mažiau rašo spauda. Moteris dėl to nė kiek neišgyvena.
„Jau nebeturiu tiek raumenų, kiek turėjau kasdien liedama prakaitą per treniruotes. Nepriaugau daug svorio, tačiau raumenys subliūško ir atrodau šiek tiek storesnė. Visuomet norėjau būti šiek tiek storesnė, nei buvau, todėl dabar esu laiminga. Laikausi gerai subalansuotos dietos. Maistas, kurį valgau, neriebus, baltymingas, valgiaraštyje daug vaisių ir daržovių. Be galo mėgstu saldumynus ir kartais jais pasilepinu.
Pati maisto negaminu, nes beveik nieko nemoku. Priklausau tai kategorijai žmonių, kurie ištikimi vienam stiliui. Esu gana konservatyvi. Niekada nedažau savo plaukų. Aprangos stilius pasitraukus iš sporto šiek tiek pasikeitė – nebedėviu sportinių drabužių. Eidama į pokylius velkuosi ilgas prigludusias sukneles. Į darbą einu vilkėdama klasikinius kostiumus. Taip pat patinka džinsai. Mano mėgstamiausi dizaineriai – Giorgio Armani ir Donna Karan“, – „Stiliui“ pasakojo G.Sabatini.
2014 m. Buenos Airėse legendinei tenisininkei buvo atidengtas paminklas, tačiau po dviejų savaičių jis buvo nuniokotas. Sportininkė rankose laikė bronzinės spalvos raketę, kurią ilgapirščiai nupjovė ir pavogė. Rio de la Platos krantinėje Gabrielos paminklas stovi šalia kitų garsiems Argentinos sportininkams skirtų paminklų – tenisininko Guillermo Vilaso, krepšininko Manu Ginobili, futbolininkų Lionelio Messi ir Diego Maradonos, golfo žaidėjo Roberto de Vicenzo.
Pastaraisiais metais daug laiko Šveicarijoje praleidžianti buvusi tenisininkė pamėgo dviračių sportą.
Ji treniruojasi plento dviračiu.
„Šveicarijoje dešimties kilometrų atkarpoje gali pasitaikyti dvidešimt kalvų, todėl treniruotės būna labai efektyvios. Aš kartą netgi dalyvavau „Tour de France“ lenktynėse kaip mėgėja. Labai pavargau, bet patyriau daug įspūdžių. Tenisą dabar žaidžiu labai epizodiškai ir be malonumo, nes nesu geros formos“, – kalbėjo G.Sabatini.
Gabriela atrado dar vieną hobį. Tai kava. G.Sabatini studijuoja įvairius kavos gamybos, ruošimo būdus: „Aš ruošiu kavą su tokiu tikslumu, kaip juvelyras šlifuoja deimantus.“
2020 metų kovo mėnesį valdžia Buenos Airėse savo tautietei suteikė Iškilios miesto asmenybės titulą.