Po operacijos – į šventę: Gabrielė Rutkauskienė-Vasha lepinosi bajoriškais valgiais

2020 m. rugsėjo 28 d. 10:53
Silkė pataluose, mažutėliai, pagal tradicinį lietuvišką receptą pagaminti cepelinukai, sterkas pagal Radvilas su vėžių uodegėlių drebučiais, triušienos ir vištienos paštetas, svieste kepti baravykai, rūkyta karka ant iešmo, baltoji mišrainė, antienos salotos su bulguru – tai tik dalis skanėstų, kuriais mėgavosi Šilainiuose įsikūrusios užeigos 20-ojo jubilliejaus šventės svečiai.
Daugiau nuotraukų (102)
„Lietuviškas stalas turi būti gausus ir sotus“, – nedvejojo televizijos prodiuseris ir aktorius Gediminas Juodeika, su šypsena pridurdamas, jog vis dažniau kompanijose išgirsta pasvarstymus apie tai, kad, gurmaniškų patiekalų kelionių ar vestuvių metu jau prisiragavusieji lietuviai ant švenčių stalo mieliau išvystų baltą mišrainę nei prabangiąsias austres ar aukso dulkėmis nuklotus desertus.
Dešimtys žinomų žmonių, apsilankiusiųjų iškilmėse, tikino iš lietuviškos virtuvės labiausiai mėgstą cepelinus ir vertiną tai, kai jie ruošiami taip, kaip „pas mamą“.
„Mes savo namuose karts nuo karto surengiame cepelinų balių. Tiesa, gaminame paprasčiau nei senovinių tradicijų besilaikantys užeigos meistrai, bet rezultatu visada džiaugiamės“, – sakė grupės „16 Hz“ nariai Petras ir Robertas Jucevičiai.
Šeimyniškus brolius nustebino tai, kad virtuvės meistrai, gamindama didžkukulius, naudoja ir tarkuotas, ir virtas bulves. Beje, pastarąsias jie ruošia iš vakaro – išvirusi palieka per naktį.
„Su lupenomis virti šakniavaisiai geriau išsaugo krakmolą. Tad, tai logiškas profesionalų patarimas“, – sakė R.Jucevičius, pridurdamas, jog būtent tinkamas krakmolo kiekio parinkimas ruošiant cepelinus jam yra sudėtingiausias momentas.
Vaikystėje mėgęs tik cepelinus su varške, dabar jis pirmenybę teikia mėsa įdarytoms bulvėms.
Jucevičių šeimoje kūrinius iš bulvių vadindavo arba varliniais, arba cemantiniais. Pastarieji būdavo ruošiami iš tarkuotų, o pirmieji – iš virtų bulvių.
Cepelinų virimą savo šeimos tradicija laiko ir G.Juodeika.
Jis tikino galįs pats juos paruošti, nes to išmokęs dar būdamas mažas. Pašnekovas iki šiol prisimena, kaip Juodeikos bulves tarkuodavo su tarka.
„Kaip pagerėjo situacija, kai atsirado bulvių tarkavimo mašina!“, – iki šiol šeimos moterų džiaugsmą pamena G.Juodeika.
Jam gardžiausi antros dienos cepelinai, kuriuos šviesaus atminimo močiutė laikydavo šiltai puodus apsukusi rankšluosčiais bei antklodėmis.
Dainininkė Gabrielė Rutkauskienė-Vasha, kuriai praėjusią savaitę atlikta pilvo sienos (bambos) išvaržos operacija – tikra patiekalų iš bulvių gamybos asė.
Ji patikino, jog maistą ruošti išmoko natūraliai – stebėdama prosenelę, močiutę, mamą.
„Mėgstu cepelinus ir visa kita, kas iš bulvių. Bet lepinuosi tuo retai“, – sakė pašnekovė.
Šokėjų Gintarės ir Tomo Slausgalvių namuose dominuoja miltų patiekalai, nes juos labiausiai mėgsta dukrytės.
„Esu gaminusi kugelį. Tuomet bulvių tarkavimo mašiną skolinausi iš močiutės. Vis gundausi išvirti cepelinų, bet... lengviau man pagaminti lazaniją“, – neslėpė G.Slausgalvienė.
Floristas Modestas Vasiliauskas – dažnas užeigos svečias. Jis ne tik rūpinasi čia vykstančių švenčių dekoracijomis, bet ir pietauja.
„Turiu daug mėgstamų patiekalų. Ir tie, kur ruošiami pagal itin gilias tradicijas, man patinka labiausiai. Pavyzdžiui, Napoleono tortas“, – sakė pašnekovas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.