A. Lydeka ir G. Drukteinis išsakė, ką mano apie džemperiais vilkinčius J. Statkevičiaus šou svečius

2019 m. lapkričio 27 d. 13:05
Kasmet vykstantis dizainerio Juozo Statkevičiaus šou – pats gardžiausias kąsnelis stileivoms. Be to, tai puiki proga ir susirinkusiems svečiams parodyti savo išmonę puošiantis, , rašo „Lietuvos ryto“ žurnalas „Stilius“.
Daugiau nuotraukų (9)
Prieš renginį VIP svečiams buvo išdalinti vardiniai kvietimai, kuriuose buvo nurodytas aprangos kodas „Kokteilis“.
Nors ant baltojo kilimo žvaigždės žengė pasipuošusios prabangiausiomis suknelėmis ar kostiumais, nemažai atsirado ir tokių, kurie šventiniam vakarui pasirinko J.Statkevičiaus kurtus džemperius ar marškinėlius, ant kurių puikuojasi jau puikiai visiems žinomas užrašas „OrevuraR“.
Tai, regis, savotiška pagarba kūrėjui ir jo kolekcijoms, tačiau etiketo žinovas Arminas Lydeka (51 m.) išaiškino, ar kvietimuose paties dizainerio įrašytas aprangos kodas leidžia vilktis džemperiais.
„Šie dalykai kertasi. Aprangos kodai sugalvoti tam, kad visi jaustųsi patogiai, – tiek šeimininkai, kurie numato tam tikrą renginio dvasią, tam tikrą stilių, tiek svečiai, kurie ateina. Jei visi eina vilkėdami smokingus, tai visi, jei visi su sportiniais kostiumais – visiems ir bus patogiau. Aprangos kodai visiems palengvina gyvenimą“, – kalbėjo A.Lydeka. Vertindamas iš etiketo pozicijų Arminas pabrėžė – nesilaikyti nurodyto aprangos kodo nemandagu ir nekultūringa.
„Pasiteisinimų negali būti. Na, yra vienintelis: jei prašoma atvykti vilkint smokingą, bet tu jo neturi, tokiu atveju tiesiog neik, žmogau, į tą renginį“, – kategoriškai kalbėjo jis.
Tačiau galbūt šioje situacijoje yra išimčių?
„Deja, jokie išvedžiojimai ir pasiteisinimai negalioja. Jeigu norime surasti argumentų, kaip pasiteisinti ar sugudrauti, tikrai jų surasime. Tačiau iš teorinės pusės viskas yra aišku, paprasta ir apibrėžta. Tai yra aprangos kodas, vadinasi, visi svečiai turi būti su kokteiline apranga.
O kokteilinėje aprangoje nėra numatyta jokių megztinių, džemperių ar ko nors panašaus. Dabar sušaržuosiu. Tarkim, jei dabar būtų mados namų „Calvin Klein“ naujos kolekcijos pristatymas ir būtų nurodyta pasipuošti smokingu, o tie šaunūs vaikinai ateitų tik su „Calvin Klein“ trumpikėmis, nes taip neva išreiškia pagarbą kūrėjui... Na, apie ką mes kalbame. Tai yra visiškas nesusipratimas“, – sakė jis.
Kalbėdamas apie kokteilinę aprangą A.Lydeka papasakojo apie taisykles, kurių privalu laikytis.
„Dėl kokteilinės aprangos moterims šiek tiek paprasčiau, nes ji apima gana platų diapazoną. Klasikinė šio aprangos kodo apranga yra trumpa suknelė, tačiau gali būti ilga ar prabangus kostiumėlis.
Vyrams – kostiumas, tačiau jis gali būti laisvo stiliaus. Tai reiškia skirtingų spalvų ir net audinių. Negana to, gali būti ne marškiniai, o, tarkim, palaidinė, išskirtiniai trikotažiniai marškinėliai – kažkas gudresnio, įdomesnio. Ir, be jokios abejonės, priderinami ryškesni aksesuarai – kaklaskarės, nosinaitės švarko atlape, sąsagos – tai dabar ir labai madinga, ir tinkama“, – sakė jis.
O etiketo specialistas Giedrius Drukteinis (49 m.) buvo kiek nuolaidesnis ir išteisino svečius, pasipuošusius džemperiais.
„Nieko blogo tame nematau. Šalta... (Šypsosi.) Nieko tokio, jeigu džemperis yra geros medžiagos ir prabangus. Taip išreiškiama pagarba jam, kaip kūrėjui. Kodėl ne? Tai nesikerta su aprangos kodu. Iš principo renginys nėra formalus, nėra aukštos klasės priėmimas, tarp svečių nebuvo nei prezidentų, nei popiežių“, – šypsojosi G.Drukteinis.
Juozas Statkevičius^Instantšou
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.