Drauge su prekės ženklu „Monton“ moteris nutarė įrodyti, kad ir šaltuoju metų laiku galima rengtis ryškiai, patogiai ir stilingai.
– Viktorija, kokias rudens ir žiemos tendencijas išskirtumėte?
– Pirmiausia norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad tendencijos jau atgyveno. Šiandien stilius yra toks individualus, jog drabužis skelbia apie žmogaus asmenybę, požiūrį bei manieras.
Nereikia vaikytis tendencijų. Aš visada buvau už tai, kad kiekvienu metų laiku kiekvienas mūsų turėtų savitą tendenciją.
– Ne paslaptis, kad orai šaltuoju sezonu Lietuvoje itin permainingi. Kokius drabužius reikėtų rinktis norint nesušalti ir kartu stilingai atrodyti?
– Sluoksniuoti! Vienareikšmiškai tai vienas geriausių būdų stilingam patogumui. Mano patarimas – derinti plonesnio audinio drabužį su storesniu.
Taip, atsiras dvi eilės, bet neatrodysite įsispraudę, nesijausite nepatogiai. O išlindusios rankovės ar apykaklė bus puikus įvaizdžio akcentas.
– O kokia turėtų būti avalynė?
– Patogi, lengvai prižiūrima ir pritaikoma kasdienybėje. Visada pravartu turėti vienus aukštakulnius, aulinukus ir ilgaaulius batus.
Kalbant apie raštą ar spalvas, šiandien stilius maištauja, tai ir avalynė gali būti maištaujanti: su kniedėmis, gyvačių odos ar Burgundijos vyno spalvos.
Svarbiausia, kad būtų lengvai priderinama prie jūsų turimų drabužių.
– Kaip apibūdintumėte darbui skirtos aprangos stilių?
– Reikėtų atsižvelgti, į kokį darbą keliaujate. Jeigu darbas reikalauja oficialumo, naudinga turėti ar įsigyti klasikinį kostiumėlį ir prie jo derinti marškinius, marškinėlius ar golfus – kad kostiumas greitai nepasidarytų nuobodus.
Jeigu darbo aplinka nėra labai įpareigojanti, pagalvokite apie džinsų bei švarko variantą, suknelę ar prie klasikinių kelnių derinamus marškinius su megztiniu.
Rinkitės tokius drabužius, kuriuos galėsite ne vieną kartą derinti su savo turimais.
– Kokias detales, stiliaus elementus derėtų rinktis norint paįvairinti vilkėti darbe skirtus drabužius? Juk dauguma jų atrodo kiek nuobodžiai...
– Siūlau pagalvoti apie ryškesnes ar įdomesniais raštais puoštas skareles, seges, auskarus, o gal ir baltus marškinius pagyvinti masyvesniu kaklo pakabučiu.
Visumą kuria mažos smulkmenos, kurios ir yra stilius.
– Ar darbui skirta apranga turėtų skirtis priklausomai nuo moters amžiaus?
– Amžius nekeičia drabužio. Kiekviena jaučiame, kokiu laikotarpiu ir kaip apsirengusios jaučiamės geriausiai. Drabužis yra įrankis mūsų asmenybei ir gyvenimo būdui išreikšti.
– Kaip manote, kokią aprangą moterys Lietuvoje dažniausiai renkasi eiti į darbą? Gal pavyko pastebėti tam tikrų bruožų?
– Kiekviena šalis turi savo niuansų. Galiu pasidžiaugti, kad moterys Lietuvoje vis drąsiau renkasi spalvas, kuria ir žaidžia su savo drabužine, kreipiasi dėl stilisto paslaugų.
Kartais to trūksta darbo aplinkoje, bet tai, manau, dar priklauso nuo to, kokioje aplinkoje dirbama ir ko ten reikalaujama. Kartais trūksta tam tikro laisvumo, juk žmogus nori keistis ir kartais darbo apranga jį suvaržo.
O darbe praleidžiame bent jau 70 procentų savo dienos.
– Iš ko galėtų pasimokyti kiekviena savo stiliaus ieškanti, tačiau tam tikras aprangos normas norinti atitikti moteris? Juk mados žurnalai vis dėlto daugiausia orientuoti į vakarui, o ne darbui skirtus drabužius...
– Iš savęs. Reikia nepamiršti pažaisti. Atsistoti namuose prieš veidrodį ir iš savo turimų drabužių pasidaryti derinių.
Tokių, apie kuriuos anksčiau net negalvodavote. Derinti skirtingus raštus ir spalvas. Dažniausiai iš tokių žaidimų atsiranda nauji deriniai. Įsigykite ryškią skarelę ar auskarus.
Būtent tos spalvos, kurios vis prisibijote! Spalvą prisijaukinti galima ir po truputį.
– Kuo darbo aprangos pasirinkimo klausimu ypatingas „Monton“?
– „Monton“ turi didelį klasikinių drabužių pasirinkimą, tačiau džiugu, kad neapsiriboja vien juoda ar balta spalvomis. Galima rinktis iš mėlynos, Burgundijos vyno, žalios, rusvai žalsvos, garstyčių.
Čia – didelis pasirinkimas, todėl kiekviena gali atrasti savo perliukų!
Žaisminga klasika. Sako, darbas žmogų puošia, o aš sakau, kad ir tinkamas drabužis!