Dalis jų pilnai atrestauruoti ir džiugina gausius lankytojų būrius iš Lietuvos bei kitų pasaulio kraštų. Kiekvienas jų unikalus savo kultūra ir atmosfera.
Vienas iš vasaros atradimų – Burbiškio dvaras, esantis Anykščių rajone, atgimęs naujam gyvenimui.
Preciziškai išpuoselėtas architektūros paminklas su sodais ir jaukia aplinka nuo šiol turi ir italų meno bei maisto kultūros prieskonio.
„Dvaras visų pirma yra namai, kur kiekvienas svečias turi pasijausti tarsi tikruose namuose. Dabar dvaru rūpinasi mano šeima, o svečiai gali grožėtis papildyta itališko antikvariato kolekcija ir nauja itališka virtuve, net trijų „Michelin“ žvaigždučių“, – džiaugėsi iš Italijos į Lietuvą grįžęs buvęs garsus modelis Orinta Eivatė- Hoang.
Nauji šeimininkai praėjusį savaitgalį dvarą pristatė Lietuvos kultūros, meno, mados, verslo ir sporto elitui.
Skambėjo pasaulio „aukso fondo“ muzikinis lobynas, kurį svečiams dovanojo operos solistas Eugenijus Chrebtovas ir dainininkė Agnė Sabulytė.
„Šimtu procentų pasijutau tarsi patekusi į aristokratišką vakarą, kur taip gražiai derėjo architektūra, svečiai, muzika ir žinoma nepakartojama virtuvė.
Teko pabuvoti įvairiausiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Čia matau, jog pasistengta taip, kad drąsiai galiu teigti- vienas geriausių renginių kokiuose tik teko būti“ – džiaugėsi Birutė Vizgirda.
Skoningą publiką maloniai nustebino, net speceliai iš Parncūzijos, atvykęs „A. Bergere“ šampano namų atstovas Maxime Pierlot. O maisto šedevrus ruošė italas šefas Matteo Covacc.
Svečiai domėjosi dvaro istorija, kurio kiekvienas kambarys, salė turi savo stilių ir atskirą istoriją.
Pasveikinti naujųjų dvaro valdytojų atvyko ypatingi svečiai iš Italijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių.
Išskirtinai į dvaro pristatymo renginį atvyko ir Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki su žmona Yuko Yamasaki.
Jie buvo pakviesti į arbatos ceremoniją istorinėje dvaro arbatos salėje, taip pat su naujais dvaro valdytojais pasodino parke medelį, simbolizuojantį tautų draugystę bei klestėjimą.
„Aš buvau labai sužavėta rožių sodu ir tokia savita dvaro architektūra. Viduje nustebau taip gražiai istoriškai akturtais kambariais ir išpuoselėtomis detalėmis.
Atrodė, lyg atsiduri harmoningoje vietoje, kur viskas taip dera. Gali susipažinti su rafinuotu Lietuvos paveldu bei įdomiais žmonėmis.
Turėsiu draugams iš Japonijos papasakoti, kad po miesto šurmulio labai verta susipažinti ir su dvarų kultūra Lietuvoje“, – įspūdžiais dalijosi Yuko Yamasaki.
Burbiškio dvare rengiamos įvairios šventės, – tiek asmeninės, tiek įmonėms: „Burbiškio dvaras – sapnas, į kurį patenki pravėrus duris ir nenori iš jo pabusti.
Daina tiesiog gyvena krūtinėje ir skrenda balsu per dvaro erdves menančias istorijas ir jau kuriančias naujas.
Šis dvaras puikūs namai – išskirtiniams intelektualiems saloniniams vakarams. Su muzika, poezija, tapyba, nuostabiu maistu ir kitais gurmaniškais malonumais“, – sakė dainininkė Agnė Sabulytė.
Į Burbiškio dvarą gali atvykti visi norintys. Čia veikia viešbutis, ir nuo šiol ypač rafinuotas tarptautinio lygio restoranas.
Dvaro istorijoje – daug šeimininkų, bet dabar naujai atgimęs pradeda savo aukso amžių.