Kai atrodė, kad nieko nuslėpti nebepavyks, Jimas atskleidė dar vieną, niekam nematytą savo pusę. Paaiškėjo, kad jis – ir aistringas dailininkas. Tiesa, aktoriaus piešiniuose romantiškų peizažų nesitikėkite – to, ko gero, būtų per daug. Atvaizduoti šiandienes realijas ir subtiliai pašiepti žmogaus ir visuomenės ydas aktoriui padeda karikatūros.
Kaip sako pats Jimas, mintis perteikti pieštuku jam sekėsi jau nuo vaikystės.
„Pamenu, su mama važiavome traukiniu į Ontarijo provinciją Kanadoje. Ten vyko per automobilio avariją žuvusio dėdės laidotuvės. Tai buvo geriausia akimirka mano gyvenime – visą kelionę piešiau karikatūras. Lyg išprotėjęs laksčiau po visą traukinį ir keleiviams rodžiau savo piešinius“, – apie šeimos dramos akivaizdoje atrastą talentą pasakojo J.Carrey.
Pasak aktoriaus, dabar piešiamoms karikatūroms jį įkvepia aplink matomas politinis cirkas. Neįtikėtinai spalvinguose Jimo piešiniuose galima pamatyti šių dienų pasaulio karalius: įtakingiausius didžiųjų valstybių prezidentus, Baltuosiuose rūmuose dažnai šmėžuojančių politikų galvas.
Pavyzdžiui, viename savo darbų Jimas vaizduoja Jungtinių Valstijų prezidentą Donaldą Trumpą ir Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong Uną. Karikatūros kontekstas – branduolinio ginklo gamyba ir derybos dėl nusiginklavimo hegemonijos valstybėse.
Karikatūroje matomas Kim Jong Unas rodo taikos ženklą. Taip pat ant jo kaklo puikuojasi lentelė su užrašu: „Mano žmonės turėjo badauti, kad galėtume pagaminti šią raketą.“ O D.Trumpas vaizduojamas patenkintas ir noriai besiklausantis diktatoriaus prasimanymų. Nemažai pasako ir karikatūros pavadinimas – šiais metais nupieštas darbas pavadintas „Susitarkime“.
Paklaustas, iš kur gauna tiek informacijos, Jimas nurodo, kad žiniasklaidoje turi daug draugų, kurie jam laiku suteikia nemažai naudingos medžiagos. Vis dėlto aktorius prisipažįsta, kad būdamas žinomas viešas asmuo jis jaučia atsakomybę už savo piešinius.
„Jaučiuosi laimingas. Laimingas dirbdamas vienoje paskutinių industrijų Žemėje, kur žmonės iš tiesų gali sakyti tiesą“, – teigė jis.